Grčka - Uskrs 2017

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Grčka - Uskrs 2017

Post od šukitaxi »

Pozdrav drugari,evo da napisem nesto o jednom lepom druzenju za Uskrs,pao je dogovor u dva dana da se za Uskrs ide na malo putovanje i destinacija se slucajno zadesila da to bude nama omiljena Grcka.Glavni inicijator je bio Poseidon sa svojom posadom,a moju posadu nije trebalo mnogo ubedjivati,bilo je jako tesko,cak jedan dan :D ,i na kraju nam se pridruzila i posada Miki56,tako da resismo sa tri kampera da krenemo na put.Cekaali smo do zadnjeg dana sa svim dogovorima zbog vremenske prognoze ali smo imali srecu pa nas je vreme posluzilo,i tako krenem ja u cetvrtak u podne pravac Nis,gde me je naravno docekao Poseidon,a onda smo zajedno cekali da stignu Miki i Olja,ali nisu imali srece naleteli su na udes pa su dugo cekali da prodju,mi smo se trudili da ih docekamo ali dzaba ja sam posle 12 morao da legnem zaspah ziv :shock: ,ali ih je sacekao Pedja,i tu smo zanocili sve tri posade,ujutru se razbudismo,skuvasmo kaficu,pa lagano pijuckali,u medjuvremenu se skocilo i do pekare po posne proizvode,pa i doruckovasmo na istom mestu,i krenusmo na put.Lagano smo se vozali u koloni,nije bila velika guzva na auto putu a ni na granicama tako da smo dobro prosli,pravili jednu malu pauzicu u Negotino i nastavili dalje,odrediste za taj dan je bila Paralija,i stigosmo negde oko 15h,kad tamo kraj vode nadjosmo 4 posade sa kamperima iz Madjarske,te im se pridruzismo i parkirasmo se pored njih,Madjari veseli cepa muzika i uglavnom nasi folk izvodjaci :D ,bice da su blizu nase granice posto su i znali da pricaju Srpski,tu se rasporedismo,malo prosetasmo pa popismo kaficu,rakijicu,i jos ponesto :thumbup: ,vreme suncano skinusmo se u kratke rukave i uzivanje je bilo potpuno,bio je moj pokusaj pecanja ali ne bas tako uspesan,zakacio sam jednu ribu list i ponadao se da ce biti jos za neku lepu veceru ali prc maca nista od toga,i tako tuzan morao sam da otvorim konzervu sa sardinom,i svako ko je sta imao pa lepo i jedosmo,i uz pricu i picence ostadosmo do nekog doba pa polegasmo.Tokom noci je pala mala kisica ali nista strasno ujutru nas je opet docekalo sunce,i taj dan je bio poseban jer je kolegi Pedji bio rodjendan koji smo resili da proslavimo u kampu Poseidon,pa posle budjenja pade cestitanje,darivanje skromnih poklona itd,i posle jutarnje kafice,setnje, itd resismoda krenemo dalje,prvo smo naravno svratili do neizbeznog Lidla da se opskrbimo sa raznoraznim potrepstinama,i na moju veliku srecu sada imaju i mala kolica te ih ja brze bolje zgrabih da zena ne vidi,jer napuni bilo koja mala ili velika nije vazno trpa se dok ima mesta,tako da mala napunismo zacas ;) ,i ostale posade su napunile svoja i krenusmo lagano ka kampu Poseidon,i posle nekog vremena stigosmo uz laganu voznjicu,i nadjosmo mesta kao stvorena za tri kampera uz samu plazu,bilo i Nemaca Danaca i naravno Makedonaca,tu se lepo poparkirasmo zauzesmo pozicije i uzivanje je bilo kompletno,i onda naravno ispocetka kafica rakijica viskic pa meze,dorucak(JA PO DRUGI PUT) pa.....znate vec kako ide dalje ,kasnije opet setnjica skidanje u kupace i hvatanje prvog morskog sunca za ovu godinu.Kasnije kako je i red priblizi se vreme rucku jelda,raspalismo rostilj i okadismo ceo kamp posto im je tako duvao vetar i spremismo rodjendansku zakusku,u kojoj smo uzivali celo popodne uz razna pivca vinca rakijice i ostale vitamine C,pa onda svecice torta i sve kako dolikuje proslavismo i taj 18 ti rodjendan(naravno morali smo i biti opomenuti od strane Danca da tise pevamo,jer oni jadni neznaju kako se slavi to kod njih nema)ali kad im nase drage gospodje odnesose tortu nisu se bunili vise :lol: i na kraju odosmo na pocinak.Opet je pala kisica u toku noci ali do jutra je prestala i sunce je opet izaslo uz malo jaci vetar ali nije nam smetao nista,i ponovo sve po redu kafica rakijica dorucak pivce setnja sunce rakijica rostilj pivce itd i opet do kasno u noc,ovoga puta smo bili tisi i Danci se nisu bunili.Ujutru posle kafice i dorucka resismo da krenemo ali avaj meni umro kumulator nacisto pa sam morao da mucim Pedju da skida svoj pa upalili moje vozilo vratili njegov aku na mseto i konacno krenuli,i ponovo u konvoju lagano ka Make3doniji,granioca opet bez problema,mala pauza u fri sopu,i dalje ponovo do Negotino u goste kod divnih ljudi iz Makedonije na kaficu i neko mezence,ugostili nas prelepo,otisli do radnje pokupovali neke nama znane sireve,i lagano ka Srbiji,kod Nisa se izljubismo sa posadom Poseidon i nastavsmo dalje Miki i Olja i moja lepsa polovina i ja,i tako do Smedereva gde se opet izljubismo,i dalje nastavih samo ja sa zenomi stigoh kuci pred ponoc i oravac krevet.i eto tako je proslo jedno predivno druzenje za Uskrs,i vec dogovorismo i 1maj ako bude lepog vremena da se opet negde skupimo,uzivao sam svakog momenta i stvarno je bilo prelepo ako uspem pasce i neka slicica.Pozdrav
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
SlikaSlika
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_64 ... icture.jpg][img]http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_649060 ... 643b845943
Poslednja izmena od šukitaxi u 22 Apr 2017 07:57, izmenjeno 3 puta ukupno.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Uskrs 2017

Post od ljubomir372 »

Suki odlicna avantura.Vidim da ste se lepo proveli sto nisam ni sumnjao.Zao mi je sto vam se nismo pridruzli u uzvanju.
I mi smo malo skitali evo i naseg putesestvija .
U petak i pored tmurnog vremena cim smo ustali krenuli smo na put.Odluka je pala na Istocnu Srbiju.Prva stanca nam je bilo Srebrno jezero parkirali smo sa spoljne strane jezera
Slika
Slika
Tu smo rucali malo odmorili pa krenuli dalje.Preko Velikog gradista golupca do Donjeg Milanovca
Slika
Slika
Posto sam ranije citao na forumu putopis jednog od nasih clanova o Majdanpeku i njihovom izletistu reko aj da vidimo sta tamo ima.Put od D.Milanovca ide preko planinskog prevoja do tamo.Iako je pisalo da je put OK nije bilo svejedno popeti se.Veci deo puta sam saltao iz prve u drugu i obratno a samo na manjim nizbrdicam u trecu.Ali kad smo tamo stigli sve je blo izbrisano.Na samo kilometar od grada nalazi se izletiste pored Rajkove pecine.Necu mnogo opisivati slike govore vise od reci.
Slika
Slika
Tu smo i prespavali posto smo stigli kasno popodne.A ujutru smo krenulii u obilazak okoline koja je fascinantna.U samoj blizini je vise obelezenih staza za setnju jednu smo i obisli.Vodi u obilazak Pashove reke njen tok pononor i izvor
Slika
Slika
Slika
Malo sumskih staza
Slika
Slika
Posle rucka resili smo da obidjemo i Rajkovu pecinu.Inace postoji i vodic u pecinu se ulazi na svaka dva sata a ulaz se naplacuje 300din po osobi za dve 500din a deca neplacaju.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Posto su za nedelju najavli lose vreme a i vec popodne je pocelo da se muti resili smo da polako krenemo nazad.Preko Kuceva i Pozarevca u Mladenovac da obidjemo familiju tamo prespavali i ujutru nazad za Surcin po vremenu koje je licilo vise na zimu nego na prolece.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Uskrs 2017

Post od ljubomir372 »

Juuuuhhhuuuu uspeo sam da postavim slike.Hvala Sprinter.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uskrs 2017

Post od šukitaxi »

lepo si to obisao,i ja sam tuda proveo u saltovanju brm brm haha a uzano,odlicne su ti fotke i vi ste lepo prosli,drago mi je
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Re: Uskrs 2017

Post od admin »

Hvala kolegama na detaljnim informacijama. Zavidimo vam na putovanjima i jedva cekamo da se i mi negde otisnemo. Posao nas je zatrpao pa se ne stize. Ali evo ga 1. maj i nase druzenje u junu. Vidimo se. Pozdrav Admin
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uskrs 2017

Post od sprinter »

Baš mi je drago da se kreće i okreće. Pozdrav za čuvara našeg neba.
Šukiju, Peđi i Mikiju zavidim, samo sad vidim da je falio još jedan kamper, da se zaokruži bivak. Mora se nabaviti još neka zastava CCS. Admine pomagaj.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uskrs 2017

Post od šukitaxi »

da znas Sprinteru falio je tvoj Merce edeeesss taman da se zaokruzi :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uskrs 2017

Post od sprinter »

Sad mi dođe baš žao što nisam krenuo, ali džaba, bratić mi pravio punoletstvo, pa kako to da jedini ujak ne bude prisutan.
Zaključana tema