Evia- Sitnoija 2017

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Evia- Sitnoija 2017

Post od šukitaxi »

Evo konaacno i da napisemo nesto o letovanju,ove godine se islo na Eviu pa se dalje u povrtaku prosla Olimpijska regija i na kraju Sitonija,elem dogovor je pao sa posadom Posejdon da idemo zajedno i odlucismo se za Eviu,i 5 og Jula krenusmo iz Sakula put Nisa kod Posejdona,tamo smo ugradili vazdusne jastuke na kamper posto smo resili da nosimo i skutere sa nama i da malo modernizujemo kamper,ugradnja je prosla odlicno i sve funkcionise odlicno i zahvaljujem majstorima na dobrom radu,tu zajedno pripremismo oba kampera sta je bilo potrebno spakovasmo dva skutera i 7 og ujutru krenusmo.Put je proteko u najboljem redu sve do pumpe ispred aralije gde saznah da mi je ispustila guma :crazy: Slika
Ali i to smo resili i nismo dozvolili da nas omete,pa smo nastavili dalje i prva stanica nam je bila Paralija gde smo resili da napravimo pauzu i prespavamo.
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_150766539_WP_20170707_004.jpg]Slika

[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_15 ... 08_004.jpg
Nazalost postavljanje slika ide jako tesko da vise necu stavljati il cu docekati jutro za kompjterom,elem ujutru ustadosmo kafica dorucak i krenusmo prema Eviji,bez problema stigosmo doGlife i to pravo na trajekt kao da smo racunali nismo cekali ni pet minuta,trajekt kosta koga zanima od 20 do 25 e u zavisnosti od velicine i broja osoba,brzo smo stigli na drugu obalu i nastavili dalje ka efkiju,uspt smo svratili u Lidl i napunili potrebne zalihe,u efkiju nigde guzve jedan jedini kamper videsmo i nadjosmo mesta za nas i lepo se ulogorismo,tu smo ostali dve noci uz kupanje spremanje hrane i sve ostalo sto ide,posle toga smo otisli do mesta Vasiliki i spustili se na plazu opet nasli lepa mesta na samoj plazi ispred jednog kafica lokalnog al se nisu bunili uredno smo pitali da li smetamo a oni su rekli da slobodno ostanemo,i tu smo poskidali skutere naavno i malo se vozali uz obalu,nasli izvor sa vodom pitkom tako da nije problema za tankovanje gde su nam skuteri odkicno posluzili za donosenje vode,i tu smo isto prenocili dve noci i krenuli dalje,do mesta Kavos,odakle se inace ide u obilazak Vulkanskih ostrva camcima,tu smo se takodje smestili pored same vode pored domacih Grka koji su tu stacionirani celo leto,i tu smo se lepo navozali skutera kolega Posejdon i ja,i zakljucili da je nosenje istih pun pogodak i verovatno ce od sada sa nama uvek ici i skuteri.Malo smo skratili boravak an Eviji jer smo imali dogovor da se nadjemo sa kolegom Ljubom 372 i novim kolegom Milanom stolarom koji je kupio prikolicu ali je imao problema sa automobilom pa smo krenuli da vidimo sta moze da se uradi,tako smo krenuli u susret njima usput svratili do Larise malo da Jumba da vidimo sta ima i da malo napravimo pauzu jer je taj dan bio najtopliji za vreme naseg letovanja,pokazivalo mi je 41 stepen spoljne temperature a u kamperu cak 38 :shock: i nasli se u Leptokariji jer su stigli dotle,a naravno kako to uvek biva kad smo stigli auto je radio najnormalnije.Tu smo se smestili takodje blizu vode i preveli par divnih dana druzeci se svi zajedno uz rostilj more i sve sto ide uz to naravno neizbezne skutere sa kojima je bilo obilazenja dosta mesta cak i iza Nei porija sve do kampa Posejdon,a tu nas je i zadesila ona kisa koja je bila u Grckoj pa smo dva dana malo bili sputani ali neke od nas nije ni to sprecilo da se kupa u moru :lol: .Posle toga smo se razdvojili,ove tri posade su otisli u kamp Posejdon a moja supruga i ja smo krenuli ka Pariliji opet ,gde smo morali da obavimo soping zaboga jer prosli put nismo imali vremena :crazy: ,al i to prodje xexe i nastavismo dalje prema Solunskoj regiji,prespavali u Dionisosu pored Nea Moudanie,pa dalje ka Sitoniji,Metomorfozis,nema nikoga,Nikiti do Lidla i pravac Toroni,gde nas docekalo neprijatno iznenadjenje na dobroj poznatoj plazi Destenika vise nema pristupa kamperima postavili su kapije i stubice tako da vise nije za nas,i produzismo na kraj Toronija gde smo srelikolege Lia i Koleta i druzili se lepo sa njima jedan dan a oni nastavise dalje ka Kavali a mi ostadosmo,tu smo proveli nekoliko dana,jedno vece nam se pridruzio i kolega Jader sa porodicom pa smo se kasnije mi njima pridruzili na plazi Tristinika u druzili se prijatno,pa posle toga se nasli zajedno i u Neos Marmarasu gde smo takodje prespavali jednu noc i gde nas je zadesila veoma jaka kisa sa malim gradom ali to nije smetalo Jaderu da izadje i fotografise :crazy: :crazy: :crazy: ,i resismo da polako krenemo ka Srbiji,nezaboravismo da ostavimo i neki evro kod Zampetasa cisto da nas ne zaboravi,i lagano krenusmo prema Nisu gde smo stigli uvece kasno i morasmo da maltretiramo Posejdona da nam otkljuca dvoriste da se smestimo kod njega i prici nikad kraja ostadosmo do dugo u noc.Posto je bio vikend dogovorili smo da odemo negde zajedno,i napravili iznenadjenje Mikiju 56 i Olji,i dodjosmo u Sisevac iako smo im rekli da necemo tamo :lol: ,i tu provedosmo lepe trenutke polegasmo,kad ujutru ustadosmo parkirana prikolica pored nas.Jader!!!od tog coveka ne mozes pobeci,resio i on ne znajci da smo mitamo da napravi pauzu na putu ka kuci te se lepo iskupasmo i izrostiljasmo svi zajedno,i dodje vreme za polazak kuci jedna po jedna posada polako je odlazila osim moje jer smo mi resili jos jednu noc da prespavamo tu,i konacno ujutru posle 27 dana u kamperu stigosmo kuci,veoma zadovoljni
url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_25 ... 18_001.jpg]Slika[/url]
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_251278043_WP_20170718_001.jpg]Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Evia- Sitnoija 2017

Post od sprinter »

Bravo Šuki za trud za putopis, uvek je lepo pročitati i videti gde je ko letovao.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Evia- Sitnoija 2017

Post od ljubomir372 »

Da i ja dodam neku fotografiju sa ovog letovanja
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
a ovde smo vec Pedja i ja u elementu
Slika
Slika
Odgovori