Grčka 2018

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

poseidon napisao:ZAKINTOS je znaci vrh?
Vrh,vrh

Između Parge i Preveze ima više mesta i plaža, treba posetiti i plaže u okolini Vrahosa. zatim pre Preveze ima šumica gde se može smestiti kamper, a ima i jedan rt gde ima uvek šatora i kampera.

Nisam spavao u Atini, tu ti mogu pomoći saveti Pere seljaka., ups ustvari jesam par puta, ali to je bilo mislim oko 30km pre Atine iza ili oko Elefstine i jednom u samoj Atini, našao sam relativno pogodno mesto u blizini Lidl-a u samom srcu grada. U svakom slučaju, izbegavaj noću Pirej, mi smo bili jednom, non stop su se čule policijske sirene.Tom prilikom sam se i prebacio u centar grada.
Poslednja izmena od sprinter u 05 Jul 2018 08:37, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

šukitaxi napisao:Jeste bas tako,svega toga puno,jedino mislim da trajekt nije bas jeftin,a sve najlepse plaze mora brodom,al nije zgoreg probati,dal je videla free kampere tamo?
Nisam je pitao, ali ona ide Agencijski, nisam siguran da obilazi mesta koja mi preferiramo
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

sprinter napisao:Да ли је неко од колега био на Кефалонији. Каква су искуства у вези кампера, где ући и сл.
Sprinter evi sveze info sa Kefalonije,imali smo insajdere na odmoru tamo 15 dana sa zadatkom da ispitaju kampere,nisu videli nijedan kamper na Kefaloniji a na Lefkadi dok su.se vozili sa trajekta su videli 20ak,trajekt iz Nidrija je za auto duzi od 5m i tri osobe kostao 65e u jednom pravcu,a iz Patre 63e,luka u Vasilikiju se rrnovira i ne radi tako fa se samo iz Nidrija moze
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Mislim da je Vlada Mustang svojevremeno bio na Kefaloniji. Čini mi se da nije imao baš puno problema.
Sad, svako ima svoja iskustva. Ja se sećam njegovih priča o Krfu, da je morao negde da sklapa retrovizore, da bi prošao. Meni se nešto slično desilo kada sam išao na Glifadu i prošao kroz Pelekas, no bez obzira na uske ulice i trću, baš je vredelo, gradić je fenomenalan, žao mi je samo što nisam mogao da bilo gde nađem parking i stanem da popijemo frape. Zato savet ako neko bude na Krfu u tom području: obavezno stati na ulazu u gradić i peške ga obići, ekstra je, i normalno ići u popodnevnim, bezmalo večernjim satima, radi zalaska sunca.

Bliži se početak letovanja, uskoro odbrojavam 10-

Javicu sa lica mesta kakva je situacija.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2018

Post od Jader »

Gledao sam danas putarine u Grčkoj, Egnatia Odos je prihvatljiv, od Soluna do Igumenice je oko 10 EUR za 2. kategoriju. Pre par godina su povećali granicu za 3. kategoriju na preo 2,7 m visine (sa ili bez prikolice), tako da mnogi mogu da prođu u kategoriji 2.

Što se tiče autoputa od Atine prema Solunu, tu stvari stoje drugačije... 3 kategorija kreće od 2,2 m visine i značajno je skuplja od druge, 2,5 puta :o . Znači, ako bi u drugoj kategoriji platili 2 EUR, u trećoj bi to bilo 5 EUR, što složićete se, nije malo uvećanje . :(

Da li je neko izbegavao autoput na toj deonici i kakva su iskustva (naseljena mesta, usponi, kvalitet)?
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2018

Post od Jader »

Pošto niko ništa ne odgovara na moje pitanje za putarine, ima li neko info za sim prepaid kartice s internetom, kakva je situacija ove godine? Nešto sam načuo da ima 5 Gb za 5 €.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Meni 24.08. ističe godina od kupovine kartice. Verujem da ću moći da dokupim samo internet vreme.
Što se tiče putarina, ja sve vreme plaćam 3 kategoriju.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Ko se jos odmkolega sprema za odmor i koje destinacije,pisite malo o tome
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Ja krećem u Subotu popodne. Obzirom na hladnoću mora, premišljam se da umeso na Kefaloniju, okrenem ka Halkidikiju i Tasosu, možda udenem i Eviju, ne znam.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Evo nekih podataka.

https://www.grckainfo.com/blog/temperat ... a-u-grckoj" onclick="window.open(this.href);return false;

Parga, Sivota, Nidri (Lefkada) 23c.
S druge strane, Halikidik ceo 26c, razlika je primetna
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Pa s'obzirom da "uvek" krenes na vreme,voda ce se ugrejati dok stignes :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

U Subotu krećem, hteo ne hteo, dzaba, to su mi jedini slobodni termini
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Salim se,srecan put i lep provod,gde god isao
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Znam, ne sekiraj se.

Evo još malo temperatura površine mora

http://www.emy.gr/emy/en/navigation/naf ... _thalassas" onclick="window.open(this.href);return false;

Sve više gubim nadu za Kefu. Verovatno dogodine, ako vreme dozvoli.

A baš sam se namerlio, najavio se Našem počasnom konzulu. Sreća, pa nisam rezervisao trajekt, a bio sam blizu.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Ne gubi nadu,sad ce ugreje,do nedelje kad stignes,toplo
Odgovori