Grčka 2018

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Grčka 2018

Post od sprinter »

Sunce sve jače i duže sija, pa se misli polako usmeravaju ka letnjim odmorima. Ja po tradiciji i ove godine nameravam put Grčke. Plan Nam je ( ukoliko sredim frižider) Evija, i severni deo Peloponesa. Miki i Olja su nas zainteresovali za deo Evije koji nismo posetili. Prošle godine Zampetas i frižider su učinili svoje pa smo u hodu izmenili plan letovanja. Ovaj put se nadamo da ćemo zaista posetiti Eviju, i to njen severni deo. Ulazimo na Eviju preko Glife a izlazimo kod Halikde. Nakon toga prečimo preko Thive na Elefsinu. silazimo do Korinta, zatim skrećemo odmah levo morem do Starog Epidaura, Poros, pa ćemo se spustiti do Kranida i verovatno tu provesti nekoliko dana. Potom, jedno dva dana boravimo oko Nafplija, pa onda polako nazad. Što se tiče vremena, plan je da se krene oko 21.07. a da se vratimo negde oko 08.08. 2018.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Да ли је неко од колега био на Кефалонији. Каква су искуства у вези кампера, где ући и сл.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Nisam siguran da je Kefalonija pogodna za kamper,kao ni Lefkada,trajektom mozes ili iz Patre ili sa Lefkade,iz Vasilikija,bio sam na oba mesta,e sad Kefaloniju bas nisam dobro proucio jer sam bio samo na izletu,ali je prilicno divlja u odnosu na Lefkadu recimo ali isto tako i nepristuoacna,mozda ima neko bolje informacije
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Za sada mi je namera da udjem sa Peloponeza, iz mesta Kilini.
Koliko sam video ima ekstra lepih plaža, a i mestimično je divlja, što mi odgovara. Nema puno stanovnika, oko 30.000 .
Gledam razne sajtove, ima zaista puno plaža. Šabac je bratski grad sa Argostolijem, kum mi je bio na Kefaloniji, ali autom, on je oduševljen.
Bio sam se napalio za Krit, ali je dalek put trajektom, preko 9 sati u jednom smeru, pa smo odustali, sad istražujem Kefaloniju. Ne bih rekao da je kao Lefkada, malo je pitomija, ili mi se tako čini. Plaže su im odlične, a i okolina.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Ma Kefalonija je prelepa i plaze extra,nego neznam za nas kakvi su prilazi sa kamperom,a sa peloponeza je druga stvar
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Re: Grčka 2018

Post od liiiman »

Lefkada je jedina naša destinacija na kojoj smo bili u Grčkoj i moram da kažem da je odlična destinacija!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Lefkada je super, bili smo pre par godina.

Idem sa street View-om u krug oko ostrva, počev od Porosa ka jugu, za sada je ok, ima dosta mesta za kampere
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Ako se kockice slože, mi 22.07.2018. krećemo put uvek Nam drage i mile Grčke.
Za sada je u planu Makedonija, Mavrovo, 1-2 dana. zatim Jonsko more, jedno 2 dana , potom Lefkada, pa trajektom na Kefaloniju gde je plan da se zadržimo jedno 7-10 dana, potom trajektom na Zakintos, na jedno 2-4 dana, pa sledi povratak na Peloponez, pa ćemo onda odlučiti gde ćemo dalje da idemo, da li na jug ili severnim delom uz Korintski kanal, ka Atini.Videćemo, otom potom.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Lepa tura,sve lepa mesta,jam bih jedino mozda taj Zakintos preskocio,a trenutno zenina rodjaka je na Kefaloniji i dobila je zadatak da vidi ima li free kampera tamo,pa cemo mozda dobiti neku informaciju
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Što se tiče Zakintosa, jedna prijateljica mi je takođe u razgovoru preporučila da ne idem tamo. Kaže malo ostrvo, najviše predodređeno mladima, puno alkohola, narkotika i sl. Sad , verovatno nije baš tako, ali sam doveden u sumnju. Videću još, ova prijateljica mi baš preporučuje Kefaloniju, kaže da je zaista sjajna.
Poslednja izmena od sprinter u 03 Jul 2018 22:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2018

Post od šukitaxi »

Jeste bas tako,svega toga puno,jedino mislim da trajekt nije bas jeftin,a sve najlepse plaze mora brodom,al nije zgoreg probati,dal je videla free kampere tamo?
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2018

Post od Jader »

Evo, pravim plan za odmor, još nisam odlučio na koji stranu krenuti. Sve su opcije otvorene, gledao sam juče putopise sa Peleoponeza pa mi treba informacija od od vas koji ste bili, da li ima smisla otići na Peleponez za 14 dana ukupno i šta se može videti za to vreme?

Krenli bi od Igumenice, Sivote prema Pargi pa na Peloponez tunelom i severnim delom do Korinta i onda prema Atini. Da li uopšte vredi otići na Peloponez samo zbog severnog dela, pošto bi za obilazak trebalo barem još 7-10 dana ili da smanjim obim kruga :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2018

Post od sprinter »

Baš sam severni deo Peloponeza meni lično je ok i prija mi, ali sve je stvar ukusa. To mislim na deo počev od mosta Rio Antirio pa istočno ka Korintu. U svakom slučaju, ako se odlučiš tuda da ideš, idi obavezno nacionalom, auto put je odmah iznad njega, ali ima relativno malo isključenja.Vrlo interesantan je severoistočni deo Peloponeza. Epidaurus, Mikena, Nafplio, to treba obavezno posetiti.
Lepo je mesto i Nafpaktos, on je 5km posle mosta, ali na kontinentalnom delu. Kod mosta RioAntirio imaš veliku Eko pumpu i Olimpic Plazu, Lep pogled i odlično mesto za spavanje.
Meni je interesantno i Jonsko more. Tu se možeš zadržati 7 dana najmanje sigurno, ima više lepih mesta . 14 dana je minimum, možda i premalo.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2018

Post od Jader »

Hvala Sprinter na iscrpnim informacijama, značiće mi kao ideja vodilja ako krenem na tu stranu. Kakva je situacija sa spavanjem u okolini Atine, mislim da je Pera pominjao neke kampove?
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Re: Grčka 2018

Post od poseidon »

ZAKINTOS je znaci vrh?
Odgovori