Letovanje 2020

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Letovanje 2020

Post od sprinter »

Ala smo se ućutali, šta je u pitanju, drmator kaveza ili Covid 19 ?
Ne podležimo panici, i posle Covida 19 će biti ljudi. Po mojoj skromnoj proceni, ovo može biti početak zlatnog doba za kampere, i to naročito u free režiji. Male grupe, bez puno kontakta, samo mi i priroda, divlje puste plaže, šumski proplanci, bistri potoci.
Ne znam kako drugi, ja pratim situaciju, i čim bude moguće, eto me krećem u Grčku. Bogami, jedva čekam, pa makr bio i kraj Avgusta i deo Septembra.
Ovo mi malo liči na bombardovanje 1999-e. 10 dana po završetku rata, seo u auto, zakačio prikolicu zv. Bubica, i pravac Jaz. A tamo, skoro pa prazno , u kampu mi, grupa Valjevaca ronilaca i još par šatora i po neka prikolica. Plaža na Jazu pusta, mesta koliko hoćeš. Bogami to je bilo jedno lepo letovanje. za pamćenje.
Mislim da će i ova godina biti slična, što se tiče popunjenosti, zato je ne treba propustiti.
Opreza radi, opet ću propustiti Eviju ove godine. Ne bih da idem na ostrva, nikad se ne zna. Zato je verovatno da će moguće destinacije biti Jonsko more i Peloponez, ali dole, što južnije.

Kako Vi ostali podnosite karantin, najlepše se nadam da nismo samo zlatne ribice i da ćemo zapamtiti ovo što Nam sada rade. Da se razumemo, ovo zaista nema veze sa politikanstvom, već sa ljudskim dostojanstvom.
dixon
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2020 00:45

Re: Letovanje 2020

Post od dixon »

sto ne evia?...pa ima most..a na peloponez cu i ja ...nadam se u sempembru kad sazreju narandje i smokve... :D :D :D :D :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Letovanje 2020

Post od sprinter »

Znam da Evija ima most, bio sam već na njoj samo kratko, kod Halkide sam izašao, ali mi je plan da obiđem neka skrovitija a neizvikana mesta. Koliko sam do sada video putevi do plaža na Eviji koje želim da posetim nisu baš sjajni, same plaže su zaista fantastične i samo mame svojom divljinom i nedostatkom gužve. Videću još nisam načisto. Mislio sam da sem severnog dela gde je Edipsos, Kavos, Lihadonisija, Pefki, Agia Ana, da posetim Hiliadou, grad Kimi i okolinu, Kimaki plažu, Korasidu, Heromilos, Stomio i možda još nešto.
Da li neko posetio ova mesta na Eviji i kakva su iskustva, može li im se prići kamperom i ostale informacije tipa gde dosipati vodu, možda neke domaće pekare i sl.
dixon
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2020 00:45

Re: Letovanje 2020

Post od dixon »

:o :o :o pa ja sam planirao u junu da idem dole do karistosa.. da nije korone.... :evil: :evil: :twisted: ....stvarno,ako je neko bio i mene zanima..ja sam ispocetka planirao da predjem trajektom do agiokamposa pa polako dole..do kraja evie..
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Letovanje 2020

Post od Sokol »

Poydrav drugari, lepo vreme izazovno a ja u kucnoj izolaciji 28 dana i u Italiji sam bio mesec dana mene bas zakacilo na srecu zdrav i bez virusa. Nadam se da ce ovo sve proci pa da krenemo, grci su objavili da polovinom juna pustaju.Sta mislite za druzenje u Jagodinu ,mogli bi smo cim prestanu zabrane.Sprinter pogledao sam tvoje putovanje po Grckoj divna mesta ali tebi da se desi da ti nestane gorivo,normalno da se svakom moze desiti.
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Letovanje 2020

Post od sprinter »

Pozdrav za gladijatora iz Italije.
U vezi goriva, šta da ti kažem Sokole, za sve postoji prvi put. Totalno sam smetnuo sa uma da nema benzinske pumpe do Predejana i da je razdaljina tako velika. Kad se nešto namesti ono se namesti, možeš ti da radiš šta hoćeš, dzaba. Dobro je da se sve završilo koliko toliko bez štete, šta je 3 sata, i to je neko iskustvo. Lampica za gorivo mi nije zasvetlela sve do par km od izlaska sa Naisa, bar je nisam primetio, ja računao naićiće pumpa, računam da na svakih 30-40km treba da bude neka, kad ono prc, vozio bajo bar 80km na rezervi i to sve sa klimom i starim gorivom. Šta ćeš, ko nema u glavi ima u budjelaru. To zadovoljstvo me je koštalo 7.000,00din. sam sam kriv, tako mi i treba. Mogu samo da pomislim šta bi bilo da dizne nisu htele da povuku, da je pumpa povukla talog sa rezervoara i sl, pa bi morao da prespavam celu noć, a naredni dan bila Nedelja itd itd. scenarija su razna. Tako da se u suštini sve dobro završilo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Letovanje 2020

Post od sprinter »

Situacija se nepovratno smiruje. Na žalost nevernih Toma i ove godine ćemo ići na letovanje. Bezobrazni Grci, sram ih bilo, ukidaju obavezni karantin, testiranje i ograničenje kretanja, otvorili plaže i pustili ljude da se kupaju, i to sami, bez pratnje i šlaufa. Baš čudno i neverovatno. I ovi Naši, dozvolili svima slobodan ulazak i izlazak iz zemlje, pih, a podsticaj domaćem turizmu, zaboraviše na domaće hotele, banje, seoski turizam kao na lanjski sneg. Baš nije ok. Taman sam se naložio za testiranje, da im udelimo crkavicu od 6.000-9.000 din po glavi, ali dobro šta je tu je uvek ima nade, daćemo im rado kad bude vreme. Iako nismo želeli niti planirali, bukvalno nevoljno, moramo se žrtvovati i ipak spremiti i za taj dodatni trošak odlaska na letovanje.

Za vreme vanrednog stanja, ja sam pokupio iz kampera sve konzerve, supice, rezance, pirinač, gotova jela, sosove i sl ikao debilko poređao ih u stanu, za ne daj bože. Ispostavilo se da to i nije bila loša ideja, bar sam ih potrošio, naročito one sa bližim dospećem rokova trajanja. Ono što je preostalo vratio sam nazad u bunker kampera i napravio spisak nedostajuće hrane. Sad samo čekam da i ovi šašavi Bosanci postupe neoprezno kao i Mi, pa da trknem do Bjeljine naspem gorivo i nabavim napoja i mi smo bezmalo spremni za put.

Koliko mi se čini, pre neki dan pročitah da su Grci dozvolili i odlazak na ostrva. Znači, dzabe sam se nadao, Evija mora doći na red ove godine. Jedino me može sprečiti ako se zaigra neki mali Grk bezemljaš i ponovo zabaci nekakav neugašen opušak u borovu šumu. Valjda nisam baš toliki baksuz.

Koliko kontam , čitajući i prateći vesti , od početka Juna je bezmalo sve regularno, a od 15 Juna će biti kao i pre.

Šta je tu je, ružna Grčko, tužno te iščekujem, ne nadaj se, doćićemo, čim prije.
Odgovori