Putopis - Grčka - PARALIA-GRCKA 2010.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Verujem da ce ovo biti samo jedan od vidjenja Paralie od strane nasih kampera. Svakako po mom ukusu zasluzuje posebnu paznju clanova CamperaSrbije.
Da dodam da se jednostavno stize do ovog izletista od Beograda putem E75 putarina za mene naravno i kod njih skuplja nego za putnicka vozila a opet skromnih 4.7 eur. u jednom pravcu inace je naplata pred Solunom.
U svom polazaju ima dovoljno povrsine - prostranstva da primi veliki broj kamper vozila po obodu plaze i slobodu da se bez problema odmah do plaze ili eventualno sdruge strane ulice koja se prostire celom plazom. Plaza je inace poduza i siguran sam da se prostire po 5km sa leve i desne strane grada potpuno je svud indenticna i najvise lici na Ulcinjsku plazu sa za nijansu krupnijim peskom koji od vetra ne pravi prasinu kao u Ulcinju.
Plaze su vrlo aktivne ima skromna ponuda desavanja na vodi tipa gliser vuce bananu ili gumu za 2 osobe ali za razliku od drugih vidjenih primecena pojava. Ostala desavanja su na plazi sasvim ok , poredjanih suncobrana koje da bi koristili uslovljavaju konzumaciju pica iz oblizeg bara sa cenama za hladni nes 3.5e druga gazirana pica 3 e. i tako redom postoje pozicije na koje i vas pribor za plazu upotrebljiv i ko ima koristi.
Takodje postoje tereni za odbojku i jos neke tipove tenisa , diskoteke bich barovi sa hranom duz puta koliko hoces kantina -auta sa girosom i hot dog-ovima koji su definitivno najtrazeniji vidim i tako prosarane plaze suncobrani baldahini lezajevi svakako ukusno i bez neke prisile.
Glavna atrakcija su skoro celo pleme najcrnjih crnaca koji nose neke ploce - panele sa naredjanom robom od naocara za sunce do tranzistora preko garderobe sesira ,torba , ma nemozete da verujete sta covek sve moze da ponese na sebi jedan cak kao u lov da je posao sa lukom strelama i malim tam tam bubnjem . Oni svakako prave sarenilo dekora na plazi koja nije prazna kao prosle vidjene sa Halkidikija ali ni blizu da se moze reci guzva i slicni atributi.
Prilazio sam kamperom putem pored plaze ka Paraliji i u jednom momentu primetim tri u "P" postavljena kampera , relativno blizu plaze , ocenim da je dobro biti u njihovoj blizini i pridjem pitam dali bi bio problem da im se priblizim sa svojim vozilom oni potvrdno odobre ja se parkiram i tako resim deo paznje koju bi uputio ka vozilu jer u setu oni takodje se cuvaju od provalnika pa eto briga manje( primecena pojava sitnih kradja tipa ruka kroz prozor za aparat kameru ili sta se tu na dohvat ruke zatekne )
pozicija 40.2767 22.6006
Slika
Slika
Slika diskoteka na plazi
Slika jedna od stotina vidjenih kantina fast food
Slika kafic jedan od mnogih u glavnoj ulici
Slika plaza jedna od postavki enteriera
Slika
Sjaj izloga uvece jos lepsu sliku stavlja pred Vas, mermerom poplocana glavna ulica i neke jos do glavne sa tek ponekim skuterom potpuna suprotnost neos Marmarisa izlozi dobro aranzirani bez buke sredjena roba bez da visi ...
restorani poprilicno popunjeni i mogao bi jos da opisujem pokusajte da izvucete zakljucak iz par slika .
Gradic Katarina u neposrednoj blizini ovog letovalista ne spominjem jednostavno nije na obali mora.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Pozdrav sa Korinta-Peloponez. Pocetak Velike Avanture po Peloponezu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Grosa. Lepo je što na forum stavlja ovako lepe slike i putopise.

Slobodan sam da kažem da je meni Paralija nekako pandan Budvi.

Nekako mi to mesto ne odgovara za letovanje, šoping tura, tipa 2-3 sata obilaska gradića uveče i nekako (ali pod uslovom da presedim u nekom kafeu uz hladno piće dok žena kupuje). Dosta mi je gužve na poslu, za leto ja preferiram mirnija mesta, i uglavnom bez šoping turizma.
Žao mi je što nisi bio u Kateriniju, mnogo je prirodniji i lepši od Paralije, a takođe ima svega i svačega. Na nekih 50km prema Atini je Larisa, super grad, pun života, vreme ti u njemu proleti za tili čas, čist, a što je lepo, već ispod Leptokarije nema Srpskih šoping turista. Što južnije sve je lepše. Nadam se da si posetio Volos, tu je za tvoj biznis raj, jedini grad u Grčkoj sa Kuvarskim Fakultetom. Toliko je na gradskom molu kafea, da je to fantastično. Iznad Volosa je Pilia, planina sa super klimom. Nekih 100km južnije je Lamia, interesantan grad, mene odmah asocira na Leonidu i Termopile.

Zaista je Grčka puna toliko lepih mesta, Paralija je interesantna samo turistikim agencijama.

PS: Zašto nisi spavao na plažama, kada si bio na drugoj (srednjoj) nozi na Halikidikiju? Koliko mi se čini, na Vurvuru uvek ima kampera uz plažu. Da li su možda Grci doneli neku zabranu za kamperime? Nisi rekao da li si kada si bio u Sartiju, obišao Oranž bič i kakvi su utisci ako si se tamo kupao. Metamorfozi je super takođe.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Puno lepih saveta i siguran sam pozitivnih zapazanja sa tvojih proslih putovanja . Ja sigurno nisam zavrsio sa ovom destinacijom i skoro nikako ne donosim konacan sud tek tako. Paralija je ono sto jeste i u jednom trenutku mi je bila potrebna pozitivna civilizacija naisao sam na Paraliu i zablistale mi oci samo tako , pa sam i lepe utiske tako preneo .. Cinjenica je da sam nesto pozurio na odmor pa su plaze imale posecenost kao na slikama -- pomalo avetinjske a veceri su potpuno prazne i potpuno se osecate usamljeno sto je za moj ukus mnogo vise od ocekivane potrebe pa sam se osecao neprijatno. Nisam naisao na iskljucive zabrane vezane za plazu i kampere , naravno osecaj umerenosti i pripadnosti svakako je u svakom od nas ( verujem ) izrazena dovoljno da vas pozicionira bezbedno uz zadovoljstvo odmora. Sarti gradic --mesto sam obisao i utisak je bio potpuno prazna pozicija bez moje volje zadrzavanja svakako bi primetio bilo sta vredno ostajanja jer putevi kojima sam se kretao su iskljucivo bili ispod magistrale i potpuno duz plaze, tako da sam u Hotelski kompleks Olimpik Neos Marmaris usao na kapiju sa brda koja je bila otvorena i tako se nasao usred kompleksa, kada je bila situacija da izadjem iz , na glavnom ulazu sam tada uocio vise traka sve zatvorene rampama - legitimacije , i slicne indefikacije za ulaz .
Sigurno postoji i drugo vidjenje Sitonije a ja cu se dobro informisati i ponovo jos ovog leta napraviti izlet od 5-7 dana to mi je odlicna mera za mene zbog obaveza na poslu zasad preko te mere me hvata nervoza sto je reper za polazak kuci.
Uspeo sam da na celom putu ne potrosim ni litar goriva koji nije LPG -PLIN cena 0.66--0.7 sto je bilo pravo zadovoljstvo, najveca pomoc u putu je GPS bez opcije o destinaciji na ekranu pokazuje deo mape kojom se krecete tako sam dolazio do saznanja da postoje putevi ispod magistrale duz obale i samih plaza , bolje od najboljih glomaznih auto mapa .
I jos da dodam da sam kuci posao posle 17h posle plaze i tako dosao do Makedonije gladan , odlucim da se spustim u Veles na 2km od auto puta i uocim ispod mosta pored autobuske stanice lep rekao bi reprezatitivan restoran na samoj obali gde basta gleda u reku , narucimo ppleskavice punjene kackavaljem s rostilja salata za dvoje , lepinje 1 l kisele vode + 2 espresa =racun u tako reprezent restoranu 9e .
Sledece mesto gde sam se zaustavio kasno u noc hotel ili motel sta je vec Predejane . Neverovatna guzva preko 20 autobusa + slepera + auta ludilo , pogledan s leve strane odozdo s leve strane prema hotelu rampa podignuta dva Slovenacka kampera, l krenem mesta koliko hoces par satorcica podignutih na travi . super parkiram se milina , ma nisam oko sklopio neko lupa u vrata ,pogledam uniformisan cika i neka teta . Jeste li se prijavili na recepciji pit covek nisam , e pa moracete dodaje teta , kako se prijavljuje ? Kaze teta sa licnom kartom i 1200din ok i kasnije se prijavim kazu imami tusiranje u tu cenu ujutro.
Ujutro u neko doba nema Slovenackih kampera ( zao mi sto ih nisam slikao) samo neki turci iz dva auta rasirili frustuk i odmaraju. Mislim muka ih tera pored poluprazan restoran !! ali zato novi auti !!
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Razgledajuci forum naisao sam na ovu temu koju sam vec jednom procitao.
Setih se da sam hteo postaviti jos tada dve slike, obe pokazuju mesta za moguce
parkiranje,boravak ili prenociste blizu plaze. Prva je nedaleko od kampa
“Kristi” imedju Paralije i Olympic Beach-a, tacnije blize Olympic Beach-u,udaljeno
od mora nekih 50 m, ogradjeno zicom, ima cak i kapiju koja je sirom otvorena.
Plac je dosta zapusten i prljav, za boravak po meni bezbedan. Druga slika je iz
Leptokarije, to je na kraju gradica prema Solunu, mirno i tiho mesto.

Slika

Leptokaria

Slika
Poslednja izmena od Joe u 10 Jan 2011 11:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Odgovori