Putopis - Predlozi - Grčka 2011

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slika iskaže atmosferu, i ceo ugođaj je zaista bio pravi. Ovog leta ispucano je skoro 2.000 slika. Kada ponovo prelistavam slike na kompu, opet me obuzme želja za putovanjem i ponovnim obilaskom, zaista smo se lepo proveli i odmorili, ali putovanja nikada nije dosta.
Poslednja izmena od sprinter u 17 Avg 2011 07:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter odlican putopis . Primer za dobro organizovan i planiran odmor sa slobodom.koju samo odsanjati mozes, kod mene je malo guzva sa obavezama ali sam se isplanirao za zadnji vikend avgusta putem putopisa naseg kolege i clana u Segedin u akva parrk. Bez stida drzim se uzrecice da nikad nije kasno za srecno detinjstvo. U medjuvremenu isprobavam novu tehnolosku spravu samsungov tab . Internet za poneti u velikom formatu koliko to moze da ponese poveci dzep ,i ako je na android platformi ovo je premasilo sve dosad ulozene pare u inernet komunikacije koje smo koristili u kamperu ali kos par dana testa i objavi cu na sajtu mogucnosti ovog uredjaja
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se isto tako spremam sa prijateljima da idem u Segedin.

U vezi android platforme, ja koristim HTC Desire i prezadovoljan sam. Ovaj Samsungov 10-inčni zablet je verujem ekstra, čekam utiske. Koliko vidim, preorjentacija je sa netbook-ova na tablete.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Hvala Sprinter!
Poslednja izmena od liiiman u 18 Avg 2011 14:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Limana,

poslao sam ti svoj mejl na: liiimankamper@yahoo.com

Ako nije ovaj mejl javi mi se na mob. 063 236 217

Pozdrav
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Dragi kolege pocetkom Septembra krecem put ka Grckoj dali ima jos koga u to vreme u drustvu je bolje,ako ima jios nekog javite se.
YU1PSO
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

SOKOL....mozda bih ja
samo da vidim koliko mogu da se oslobodim...
da li imas neku isplaniranu marsutu?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mi krecemo 22.08 ili 23.08 put halkidikija, drugi prst zvani sitonija, povratak 31.08 , ako je neko u ovom terminu na ovoj destinaciji rad sam da se vidimo i da zajedno proputujemo, jer mi nemamo iskustvo sa kampovanjem u grckoj, ovo nam je prvo letovanje sa kamperom
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko mi je poznato, Tadija će u ovom periodu biti u Grčkoj, na potesu Halkidiki ili desni deo zaliva od Soluma, okolina Larisse. Driver57s ako imaš, daj neki kontakt telefon za razmenu informacija.


Što se tiče Grčke, snabdevaj se po marketima Lidl, oni su najpovoljniji. Meso, mesne prerađevine i konzerve su generalno skuplje u Grčkoj nego kod Nas, paradajz, paprika, jaja, krompiri, to sve ponesi iz Srbije. Ja praktikujem da ponesem 1/2 poluzelenog paradajza, taman sazri za nekoliko dana u bunkeru. Slatkiši su slične cene, sokovi takođe. Pakovanje negazirane vode 6x1,5l = 1,5-2eur u Lidlu. Voće je skuplje, osim lubenica koje su 0,15eur/kg. Ako nađeš, kupi voće u Makedoniji. Hleb je skup, između 1eur-2eur. Najbolje za prvo vreme, kupi kod Nas tost hleb u foliji, onaj što duže traje.

Na Sitoniji, imaš zaista puno plaža. Pogledaj Grosove putopise, a evo ti još par sajtova: http://www.putovanja.info/forum/

Ovde zaista imaš pregršt informacija: http://www.sitonijanadlanu.com/

Pozdrav, uz želju za prijatno vreme i lep provod.
Poslednja izmena od sprinter u 19 Avg 2011 06:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav GRANDUKA nemam nikakvu destinaciju krecem bilo gde ,posto si vec bio u Grcku kamperom bilo bimi drago da krenemo zajedno nije bitno gde dogovoricemo se,moj tel.063/7719895 javi se da se cujemo.
YU1PSO
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

javicu se cim vidim sa kojim sretsvom cu za Srbiju...
Ako dolazim kamperom sigurna destinacija ce biti bar 6-7 dana grcka.....ukoliko dodjem kolima bice promena plana.
u svakom slucaju bicemo u kontaktu ......ja se nadam da krenem kamperom.
cucemo se.Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Driver nemoj da imas dilemu namernice tipa gotova jela ,verujwm da ih imas u steku ili za priliku kupi kod nas bez obzira na cenu jedno je takodje vazno konzervirana hrana ima ocekivani ukus i znas jel ok ili nije konzerve stranih proizvodjaca uvek postoji mogucnost da ti se nesta ucini da je ok ili nije ,mislim da predpostavljas poruku.
Sto se plaza na sitoniji tice nema ih koliko na 2.prstu ali svakako nemoj propustiti plazu sa svetionikom , nema pratece sadrzaje ali je priroda odradila svoje.
Nisam dosad boravio ni u jednom kampu nigde sem Zasavice pa ti nista nemogu preporuciti u tom smislu . Takodje prw nego sto krocis na sitoniju u putu su ti par mesta izmedju soluna i sitonije ,recimo neaplagija . . . Jos nesta moj GPS nije video most koji spaja sitoniju sa kopnom pa sve dok nisam zakoracio na kopno preko mosta nisu moji ukucani favoriti za sitoniju funkcionisali , to mi je jednog momenta poprilicno pokvarilo raspolozenje pa da bi izbegao taku vrstu brige , potom je sve opet radilo ocekivano , vezano za gps.
Srecno putovanje
Vukasin Bg
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Jul 2011 19:44

Post od Vukasin Bg »

@Driver ja sam se pre desetak dana vratio sa Halkidikija i takodje mi je bio prvi put da putujem kamperom. Nadam se da su do sutra zavrsiti putopis u kojem ce imati puno informacija koje ces ja se nadam moci lepo da iskoristis!
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

zahvaljujem se sprinteru, grosu i vukasinu na savetima vas iskusnih kampera, posto sam proslo leto prokrstario celu kasandriju ali sa autom, bio sam lociran u fourki, ali smo svaki dan isli na drugu plazu i vracali se uvece opet u furku. nadam se da ce ove godine biti mnogo lakse jer nemano bazni grad.
secam se vecine cena od proslog leta sto se hrane tice, pa sam i tada nosio gotova jela jer je to naj zahvalnije za pripremu na moru, nisam neki zagovornik kampova u njih idem kad moram, pa me interesuje gde sipati vodu osim u kampu dal benz.pumpe imaju cesmu i dal dozvoljavaju tocenje vode.
pregledao sam putopis sa sitonije i preko googleearth sam snimio neke plaze koje bi nama bile interesantne zbog male dece koja vole sitan pesak, plicak, topliju vodu..., ineresuje me preporuka vas iskusnih i kakvi su prilazi plazana kad se sidje sa asfaltnog puta posto se u putopisu pominju sepertine, dal to moze kamper da savlada bez lopate i sajle za vucu?
cini mi se da je istocni deo polu ostrva interesantniji (prema sv. gori) ili gresim.
prosloga leta na kasandriju sam dosao uz pomoc garmina nadam se da ce se dobro pokazati i do sitonija ali i na njoj. ima li negde free vajles konekcija osim kampa ili da se oslonim na favorite navigacije?
postavio sam mozda puno pitanja za jedan post, ali znaci mi svaki savet i poruka vas iskusnih koji ste vec bili tamo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja mislim da si u pravu što se tiče istočne obale, i ja bih tamo išao. Razdaljina je mala, ako ti se ne svidi, ti se pomeriš, pa ideš dalje.

Što se tiče vode, ja sam sipao gde god sam video zgodno mesto, najčešće na pumpapa, ali i pored restorana , bašta i sl. Uvek sam bio dobrodošao. Nosim crevo od 15m, a ove godine sam kupio i novi kanister u Grčkoj. Prednost mu je što na sebi ima instaliran nastavak za lakše sipanje vode, tako da ne moram da koristim nikakav levak kada presipam u kamper.

Nemam baš puno isustva sa lošim putevima. Ja bih prvo pogledao konfiguraciju terena, zatim širinu puta, na GPS-u uradio simulaciju puta i ako se radi o kraćoj deonici a i dalje deluje sumnjivo, možda biciklom prvo prošao istu. Mislim da Grčka ima baš dosta plaža sa korektnim pristupima, pa ne bi trebalo rizikovati da se zaglaviš u nekoj vukojebini, naročito pred kraj sezone.

Što se tiče wireless signala, klasika, pitaš u kafiću, popiješ kafu i daju ti pasport, Ako si u blizini i sutra, onda ga idući put možeš koristiti i bez kafe.
Poslednja izmena od sprinter u 20 Avg 2011 09:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori