Putopis - Predlozi - Grčka 2011

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Za Drivera:Sem recenog, mislim da je Sitonija idealna destinacija za prvo kampersko iskustvo ali i za iskusne kampere.Ima mnogo lepih kampova ali i prelepih mesta za slobodno kampovanje.Ukoliko volis da se kreces,Sitoniju mozes obici za desetak dana kupajuci se na najlepsim plazama,boraveci u sim vecim mestima( Metamorfozis,Nikiti,N.Marmaras,Toroni,Porto Kufo,Sarti,Ormos Panagias i dr.gde mozes i bezbedno prenociti).Kampovi su odlicni a meni se posebno dopadaju Talasa u mestu Kalamici i kamp Rea u Vurvuru.Prvi je pravi grad sa mnogo sadrzaja,posebno za decu a drugi je miran i pogodan za odmor.Cena je oko 25 e za dve osobe,autodom i struju.Sto se tice slobodnog kampovanja,predlazem ti da pogledas plazu ispred .mesta Metamorfozis,pored samog puta,u cetinarskoj sumiiObavezno svrati i u Porto Kufo i plazu mesta Toroni.Ne preporucujem ti da vozilom silazis do nepristupacnih plaza jer ti se moze desiti da te izvlace traktorom,kao mene.Od hrane ponesi sve sto mozes,ali iskoristi priliku da probas i po nesto iz grcke kuhinje.Lepo se odmori.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

hvala ducato2 na peciznim informacijama, planirao sam 10tak dana za obilazak sitonije, pa koliko stignem, ako ne sve ostace nesto i za naredni put.
pronasao sam sve ovo sto si nabrojao na google earth i deluje tako kao sto kazes, obicicu i te karide jer sam i za njih dobio preporuku da treba videti.
snacicu se za vodu i internet ako je vec tako to mi nije strani sa crevom i kantom (bastenskom jer ima surlu)
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

cao DRIVER57S
Sto se tice sitnig peska i rja za decu to je po meni vourvouru
Nasuprot campa REA nalazi se prelepa plaza za decu.....plitka,topla cista voda....pesak....bas je idealno za decu.
Tu ispred campa REA nalazi se i blao koje je dobro za mazanje-pomaze cirkulaciji.
A imase i mogucnosti da se camperom sidje skroz do mora....jedino je da se prvo vidi i prepesaci...jer svaki put kad sam bio....prilaz je bio drugaciji.
Ili pak mozes da parkiras na neki dan na karidi bich...nalazi se lepo mestasce cim stignes ...parkiraj desno u debeloj hladovini....preko dana je malo i prasine i zna da bude guzva(zavisno od perioda) ali je ok za decu.
Pozdrav i lep provod
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

to mi je vrlovazan podatak od vas koji ste vec bili, bitna mi je hladovina koliko i plaza posto nas kamper ne poseduje na zalost tendu a malu decu ko ce strpati pod suncobran da se ne sprze. plaze mogu preko gogle earth i da provalim kakve su, al mo je preporuka naj vaznija za prvi put. sledicu instrukcije i preporuke koje mi saljete, ako ima jos neki predlog uputite mi moze samo da koristi.
sve sto pomaze, a ne skodi nicemu probao sam, i blato u igalu (cg), cak sam se i danas u banji vrujci gde smo se danas kupali mazao nekim lekovitim blatom kazu dobro je za sve....
zahvalan svima koji su se angazovali da mi svojim preporukama i iskustvima pomognu da mi prva avantura sa kamperom po grckoj bude stvarno dobro organizovana.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pazi, ... za sve, eto biznisa
misajank
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Avg 2011 20:39

Post od misajank »

veoma lep putopis od Sprintera,sticajem okolnosti ove godine smo mogli i da se sretnemo tamo,jedino svima preporucujem da svrate na Elafonissos,verovatno jedna od najlepsih plaza Grcke,kamp Simos,ako ste vec tako blizu,steta je propustiti.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bilo bi mi zaista drago da sam mogao da se vidim sa nekim iz Srbije u toku putovanja i podelim iskustva. Bože zdravlja, biće prilika još
Poslednja izmena od sprinter u 27 Avg 2011 23:54, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

koristim priliku da se nakacim ne free net, trenutna pozicija je prvi prst halkidikija,
veceras ga napustamo i krecemo ka drugom (sitonija)
iidemo od neos marmarosa ka nikiti pa u krug do karida.
ako je neko od "nasih" na toj poziciji mozda se vidimo
pozdrav, kad se vratim bice i slika posto mi je pregoreo invetor pa lap top za nuzdu koristim
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Driver-a.

Nadam se da Vam je lepo vreme, i da ima dobrog kupanja.

Što se tiče inverter-a i meni je negde pred kraj letovanja pregoreo. Danas treba da je popravljen. Majstor kaže da su otišle dve diode.

Izgleda da kao rezervni deo treba uvrstiti i mali inverter od 150W, onaj koji se kači na upaljač, čisto za nuždu.

150W je sasvim dovoljno za većinu manjih uređaja, mobilne telefone, lap top i sl.

Ja razmišljam i da na par mesta postavim utičnice na 12v .

Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Drver57-a,

proveri šta je sa Mustangom, nisam ga video na Forumu, verovatno je po drugi put u Grčkoj. Najavio je da će u ovo vreme verovatno biti u Grčkoj, i mislim negde baš na Halkidikiju.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kada smo bili u Monemvasiji par sati se preko puta Nas nalazio i ovakav kamper.


Slika

Slika

Skoro svako od kampera je došao da ga pogleda izbliza. Čudo, pravi OFF road kamper. Obratite pažnju na kojoj visini mu se nalazi tenda. A tek rolabarovi kako su čučnuli!

Jedino ne znam šta je tražio na Grčkom afaltu. Odmah su mi pala na pamet sjajna wild putovanja po Rusiji, Africi ili Australiji.
Poslednja izmena od sprinter u 05 Sep 2011 23:38, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

e zavrsi se prvo letovanje sa kamperom, bese kratko ali slatko
na zalost nisam nikog od nasih video ni na kasandri niti na sitoniji, dominirali su bugari i italijani, bilo je i dosta makedonaca, poneki nemacki kamper, bilo je i ceha sa izuzetnim kamperima za kojima su vukli prikolice za offroad motorima (cetvirotockasi).
sredjuju se utisci i slike pa cu uskoro prezentovati ovo moje prvo iskustvo
i pored nekih tehnickih kvarova (invetora) sam put i boravak na oba prsta halkidikija uz lepo vreme bez velikih vrucina sa prijatno svezim nocima proveli smo 10 nezaborvnih dana i isto toliko prespavanih noci na samoj obali mora (bukvalno 15m od vode) na naj lepsim plazama koje smo izabrali jer nismo mogli za tako kratko vreme obici sve plaze i sva mesta, jer smo ostavili nesto i za slededi put.
sto je naj vaznije i deca su odusevljena, puni su utisaka o plazama sa sitnim peskom, upoznavanje sa drugim kamperistima, sve sto su hteli od igracaka i stvari da ponasu na more bez limita stalo je u kamper...
naravno zahvalan sam svima vama koji ste mi dali preporuke za mesta i plaze
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobro došao, drago mi je da si se lepo proveo, jedan Naš član je imao peh na odmoru.

Sestrić mi je u Sartiju, pa sam skoro gledao plaže na Sitonij. Zaista ih ima koliko hočeš, ne zna se koja je lepša.

Očekujemo fototuru, da i mi malo uživamo u predelima.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 05 Sep 2011 23:48, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

sprinter napisao:Kada smo bili u Monemvasiji par sati se preko puta Nas nalazio i ovakav kamper.


http://www.dodaj.rs/f/43/gd/1tILyP5G/img3559.jpg

Skoro svako od kampera je došao da ga pogleda izbliza. Čudo, pravi OFF road kamper. Obratite pažnju na kojoj visini mu se nalazi tenda. A tek rolabarovi kako su čučnuli!

Jedino ne znam šta je tražio na Grčkom afaltu. Odmah su mi pala na pamet sjajna wild putovanja po Rusiji, Africi ili Australiji.
super igracka za bespuca, gledao sam testove takvih vozila samo na iveco sasiji, nema prepreke za njega, o konforu da ne pricam, udobnost na visokom nivou, i sve ostalo je naj, naj, JEDINO ekonomicnost je na zadnjem mestu, al to ko ima i ne gleda (ljbav prema bespucu nema cenu)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče ekonomije, mislim da je ona na neki način u ovakvom kamperu u drugom planu. Na jednoj od slika vide se dva ogromna rezervoara za naftu. Znači, troši, mora da su mu dizne kao vatrogasno crevo.
Odgovori