Putopis - Predlozi - Grčka 2011

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nije briga za turiste pojedinačno nekog od njih, ali u suštini oni od turizma žive. Grci to znaju i na određeni način to i poštuju.

Odreći se takvog prihoda od turizma zaista je nerealno.

Ja mislim da će se situacija polako srediti. Kako pratim situaciju ( imam već razrađenu špijunsku mrežu ) , stanje na terenu je sledeće.
Gužve su u centru Atine i nešto manje u centru Soluna, u drugim gradovima je sve po starom. Znači, ako nije zapelo, izbeći ovih dana Solun i Atinu, i ne bi trebalo da bude problema.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Većeras je otišla još jedna grupa špijuna, 6 auta, preko 30 ljudi. Sutra daju povratnu informaciju.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja креćem u subotu pa će te imati izveštaj sa lica mesta. Mislim da je Sprinter u pravu i da će to grci rešiti za vrlo kratko vreme, ipak je ovo turistička sezona za koju se oni godinu dana spremaju.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Srećan put Mustang, šalji izveštaj.

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ima li koga na ovoj destinaciji , od sledece nedelje :Slika
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Danas 30.juna po podne u Grcku je na prelazu EVZONI usao drugar kolima bez problema. Zive duse nije bilo. Mislio je da je skrivena kamera. Dobra vest za nase koji putuju u Grcku. Srecan put i lep provod.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se spremam za kraj Jula.

Danas mi je stigla traka za zaptivanje prozora iz Slovenije. Radi se o crnoj obloj traci Terostat M 110 Fi 8mm. Polilepljiva je , izgleda kao živa guma. Po tvrdnji Stador-a ona se ugrađuje, verujem im.

Sutra je postavljam, pa javljam utiske.

Danas sam ugradio i Gel akumulator od 120 Ah. Taman je lepo stao na mesto starog, ima mesta i za inverter.

Što se tiče Grčke, stišala se situacija. Ljudi prolaze granicu bez problema. Izgleda da se sve stišava.

Samo još vreme da posluži i biće pun ugođaj.

Groš, poseti onu pumpu STRATA, nalazi se negde oko Gravene. Tu možeš i prespavati, sve je sigurno.

Kada dođeš u Prevezu, mislim da se moraš vratiti kilometar-dva prema Igumenici, gde se nalazi vrlo lepa plaža, dugačka par kilometara. Ima plavu zastavu, na par mesta video sam kampere na prenoćištu. Ima puno mesta, tuševa, hlada i sl. Taman ti dobro dođe, kada se spustiš iz Trikale, odnosno Arti-a.
Nakon Preveze, ako hoćeš kupanje, moraš malo pričekati ili skrenuti u neki gradić usput.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 04 Jul 2011 07:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hvala na savetima koristice ,
Ipak bi nesto primetio vezano za ove strajkove , Dali su ovi pametni ljudi da sebi seku nogu od stolice na kojoj sede pitanje je isto da li to rade selektvno cesti su strajkovi carinika ali samo prema granici sa makedonijom - srbijom , avionski prevoz za gospodu nemce i engleze uredno radi carteri samo prste nebom , trajekti iz italije ... E prijatelju cudno je to al neka vreme ce da pokaze sta ce da se izdesava ,
Nista ludje nije ni kad nasi seljaci zatvore puteve SEBI, dotok leba ,goriva lekova ... sve izgleda da gandi nije umro zalud inficirao pola planete.
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Sprinter, još jednom HVALA na savetima i podršci.
Inače, struku bosiljka "pozajmljenom" iz žardinjere nekog marketa u Sartiju, za sada prija šumadijska klima... Možda je caka upravo u tome ;)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Drago mi je da si se lepo proveo na odmoru.
Mi sa Foruma zato i služimo da jedni drugima pomažemo.
Ukoliko smo u mogućnosti, uvek je zadovoljstvo pomoći kolegi, a hoš veće je zadovoljstvo ukoliko je pomoć dobro primljena.

Nadam se da si osim pelcera bosiljka uhvatio i pelcer kampera.

Ja se uveliko spremam za odmor. Danas sam završio ugradnju novog akumulatora i promemu položaja invertera i zamenu prvog prozora. Ove nedelje menjam zaptivke i na drugom prozoru. Postaviću slike uskoro.
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Budi siguran! Jer, "pelcer kampera" je očigledno naišao na plodno tle... Već četvrt veka, s vremena na vreme "kampujem" za potrebe raznih vojski (JNA, VJ, VSCG, VS...), tako da će se gotovo sigurno "primiti".

Na Halkidiki sam putovao Adminovim "Autostarom", što je planirano i dogovoreno još krajem aprila. U međuvremenu smo potpuno inficirani campingom, listali razne oglase, posetili "Zasavicu 2011.", obišli nekoliko gradova u potrazi za pravim, pravili svakakve kombinacije i dva dana pred samo putovanje došli u posed jednog Fiat Ducata iz 2004...
Ovih dana bi trebalo proveriti sve sisteme, ugraditi ponešto od opreme, pa krenuti sa detaljnijim "upoznavanjem"...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Baš mi je drago što se flota kampera uvećava.
Polako ali sigurno, duh kampovanja se vraća u Srbiju. Samo da Nas bude što više, i da Nas primete oni koji treba da vode računa o ovom vidu turizma. Kada Nas konačno uoče, nadam se da će shvatititi potrebu za izgradnjom kampova kao i uređenih mesta za kraći odmor.

Već nekoliko puta imam traženja iz inostranstva u vezi mogućnosti kampovanja u Srbiji. Ljudi traže lokacije, jer na Net-u ne mogu da ih nađu. Moram pročačkati po Forumu da vidim da li imamo posebnu temu o lokacijama kampova u užoj Srbiji i Vojvodini.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Juče po povratku iz Grčke u Grdeličkoj klisuri, nama u susret prođoše 2 Miller kampera sa BG tablama. Odmah je proradio "kamperski fluid" i uz ablendovanje i sirene za tih par sekundi razmenismo kratke ali jasne signale ja i Randža iako se nikada u životu nismo videli...
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Je li Randža krenuo put Grčke , ili se vraća?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Krenuo put Grčke.
Omnia mea mecum porto
Odgovori