Putopis - Predlozi - Grčka 2011

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav svima, slično drugima večeras putujemo: Ohrid, Jonsko pa Egejsko more. Bićemo u Grčkoj dvadesetak dana, ako bude nekog vidimo se
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sretan put Lio , lep provod
marka031
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Jul 2011 22:48

Post od marka031 »

Prvo mali uvod.... :)
Pozdrav..... Novi sam na sajtu.... Odusevljen sam vasim pricama i avanturama...
E sad, odlucio sam se da kampujem, zajedno sa devojkom i drugom, u Grckoj tacnije na Krfu. Molim vas, ako je neko bio da mi prenese svoje iskustvo i utiske, kao i aktuelne cene... :)
Unapred hvala...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lio,

Ja sam od Ponedeljka u Grčkoj. Plan je: Jonsko more prvih par dana - Igumenica, parga, Preveza, Peloponez 10 dana - Olimpija, Sparta, Mani, Argo, Nafplio, možda Monevasija, zatim Atina 3 dana, pa narednih nekoliko dana kretanje ka severu, Delfi, Lamia i sl.

Javi se obavezno na mejl, ako nam se ukrštaju putevi, da se negde nađemo. Moj mejl : sprintersrbija.@gmail.com
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Marka, mislim da je Mustang bio na Krfu.

Ja nisam još, nažalost. Nadam se da ću neke od sledećih godina posetiti to ostrvo. Želja mi je da odem na Vido, posetim Srpsku kuću, vidim grad Krf i sl. Po svemu, ostvro je ekstra, nećeš se pokajati ako odeš do njega. Vodi računa samo o tome da možda ne ideš baš na zapadnu stranu, gde je otvoreno more, imam osećaj da je na istočnoj strani mirnije.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav sa ohrida, dodacu neku sliku. Sledeca destinacija Jonsko more sutra ili prekosutra.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

LIO otvori novu temu stavi svoj naslov i puno suncanih slika , bice to lepa uspomena
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Za Marka:
Ja sam bio kamperom na Krfu pre nekoliko godina i imam vrlo pozitivno iskustvo. Ostrvo je vrlo zeleno, svo je u starim maslinjacima i sa puno lepih mesta i plaža.
Ako idete kamperom trebalo bi obratiti pažnju na uske uličice i niske krovove kroz sela i naselja kroz koje prolazi put. Ja sam bio avgusta i tada je bila poprilična gužva na ostrvu. Puno italijana, francuza, nemaca...
Nisam primetio da je neko od kolega koji su išli prema Igumenici i Jonskom moru pisao o poseti Meteorima iako je sada mnogo lakše stići do njih.
Oni su bukvalno jedno od sedam svetskih čuda i obići ih nije neki problem ako idete kamperom. Ispred Metsova koje je na autoputu prema Igumenici, odvojite se levo kod mesta Panagija i za nekih 75 km stići će te u Meteore. Mesto Kalampaka je u podnožju Meteora i tu možete naći privatni smeštaj, prespavati u kamperu ili se smestiti u jedan od dva kampa koji se nalaze u blizini.
Poslednja izmena od mustang u 23 Jul 2011 18:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ovo je kolaž sa mog putovanja na Krf:

Slika
Omnia mea mecum porto
marka031
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Jul 2011 22:48

Post od marka031 »

Hvala vam puno...
Jos jedno pitanje za Mustanga... Kako ti se cine kampovi na Krfu?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ne mogu ti reći ništa konkretno jer nisam ulazio u kampove. Čini mi se da ih je bilo dosta ali nisam tada obratio pažnju na njih.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav iz Olimpije. Danas predveče posetili smo Olimpiju, utisci su iznavredni. Pre toga kupali se u malom mestu koje se nalazi nekih 20km pre Pirgosa. Plaža peskovita, more čisto, uglavnom Grci na plažama.

Sutra idemo još malo južnije, da nađemo neku pustu plažu da se odmorimo dan-dva pa da se pripremimo za obilazak Kalamitija, Sparte, zatim dalje na jug ka Monemvasiji.

Javljam se za par dana.

Pozdrav svima

PS: Vreme je savršeno, temperature su dosta prijatne za ovo doba godine.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter verovatno ti nije nepoznato da se davimo u kisi , tako ispada da si izabrao super termin , uzivajte u odmoru !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne znam za vreme u Srbiji, nisam se konektovao do sada. Zato je verovatno ovde ovako prijatno, temperatura je oko 35c danju, a noći su 5-10c niže, savršeno za odmor. Samo neka potraje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Evo, sada smo završili večeru u Olimpiji i sedimo u kafiću koji ima internet, stvarno jeekstra, nema puno gužve, vetar stalno pirka, milina božja.
Odgovori