Putopis - Predlozi - Grčka 2011

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gros, što se tiče Grčke razmisli o ovakvom planu. Koliko sam razumeo plan je Volos Atina, Lefkada, nazad.

Ti ulaziš u Grčku 01.07. U to vreme je najveći špic. Najviše gužvi je na Preševu. Gužva te verovatno čeka i na Đevđeliji.

Ja bih razmislio da uđem u Grčku kod Bitole. Ne moraš da ideš preko Skoplja, možeš da se sa autoputa isključiš desno, prema Prilepu, pa onda nastaviš za Bitoli i tu uđeš u Grčku, Ignacija odos, pa pravac Jonsko more, 30km pre Igumenice levo, pravac Parga, Preveza i Lefkada. U povratku spustiš se do Patre i levo korintskim kanalom do Atine, Lamije, Volosa, Larise pa preko Salonikija Srbija.

Mislim da ćeš tako izbegnuti zadržavanja i gužve a put je mnogo lepši i drugačiji, ne ponavljaš se.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hvala na savetima i ova strana koju mi savetujes je interesantna , samo sto se ide sdena na levo.
Za 1.07 si upravu malo sam se zaboravio, nije da me kosta nego da se postedim redova , sto se toga tice meni je sve jedno 2-3 nemam problem vezano za datum , tako da cu sigurno poslusati. jesi li resio dihtovanje prozora, ja sam danas dobio led u frizu, pustio sam da radi celo popodne , onako upalio friz na plin i okreno se otisao nekim poslom 4-5 sati nakon toga vratio da proverim ima li leda ima !
Prosle dve godine zena je bila postedjena spremanje hrane iz friza a sad bice posla i za nju. ( mislim da joj je vise odgovarao prosli period)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče prozora, treba da mi se javi momak iz Henkel-a . Obavezao se svečano da će da pokuša da nađe negde u okruženju 1-2 trake. Ako se ne javi za par dana, naručujem trake iz Valjeva.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja friz koristim da baš držim samo led u njemu. I normalno, kada znam da taj dan neću voziti, da stavim 2-3 limenke piva i par limenki kole. Jedino još u Lidlu kupim onaj porodični sladoled koji u sebi ima mislim 6 pojedinačnih manjih sladoleda pa i njega držim u frizu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Savet za kolege koji moraju da uđu u Grčku u špicu sezone.

Ukoliko morate baš taj dan da uđete u Grčku, onda bar tempirajte da to bude u popodnevnim satima, pre nego što se naprave predugačke kolone.
Nisam siguran, ali mislim da su carinske smene negde oko 19ha, pa treba voditi računa o tome.

Najsigurnije je koristiti prelaz Prohor Pčinjski, sigurno je manja gužva nego na Preševu. Skretanje je iza Bujanovca, levo, ima putokaz.

Na Đevđeliji takođe znaju da budu neviđene gužve , iako ima nebrojeno ulaznih rampi. Džabe, carinici i jedni i druge države se prepucavaju preko putnika.

Najbolje je iza Demir Kapije skrenuti levo na Dojransko jezero, pa na Dojranu ući u Grčku. Obilaženje je nekih 20-30km što je beznačajno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče graničnog prelaza na Dojranu, nisam sto posto siguran da li radi 24 sata. Do 22,00ha radi sigurno, ali nekako mi provejava da je do 06ha idućeg dana zatvoren.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sada sam proverio na net-u, granični prelaz Dojran ove godine radi radi 24ha dnevno

link. http://www.apartmanidojran.com/
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Forestlander-a

Kada uđeš u Grčku na Medžikliji. vodi računa da slučajno ne kreneš za Edesu starim putem.

Stari put je nešto bliži, ide uz jezero, ali je u suštini dosta uzan, ide preko planina i ne preporučujem ga, jer na više mesta ima neobeleženih raskrsnica, gde možeš lako pogrešiti. Priroda je lepša, ali za prvi put...

Pogledaj dobro kartu, možda je najsigurnije da sedneš na Ignacia odos ( novi autoput).

Srećan put, lep provod.

Da ne zaboravim, kad si u Ohridu, u blizini restorana Evropa, na putu ka centru imaš lep kafić sa wireles signalom, zaključan je, ali momci su ljubazni, odmah daju ključ, dozvole da se lap top priključi na struju i sl. U blizini ti je i veliki MAXI market. U pekarama je burek ekstra.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Danas, 15.06.2011. je generalni štrajk u Grčkoj, Traje 24ha. Ne radi prevoz, pomorski saobraćaj.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kakva je situacija, nešto smo se utišali. da li je vreme priprema za letovanja u punom jeku.

Ja polako sređujem kamper za sezonu. Ovih dana stiže mi materijal iz Slovenije , koji se koristi za dihtovanje prozora.

Ide li neko skoro u Grčku
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ide ide , samo da se poredjaju kockice , i malo jos nekih obaveza odraditi , da bi odmor bio odmor...


STETA sto je ADA blizu Beograda Mozda sam i neobjektivan ali ovih dana sam cesto na pojedinim objektima na adi i dnevno i nocu REALNO DA SVE OBIDJEM TREBA mi VISE OD 10 DANA I TOLIKO NOCI i podosta energije, eeeh samo da je dalje i da nedohvata tel signal ... da je recimo iza turske ili ...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

OBAVEŠTENJE

Od sutra uveče , dakle od 29.06.2011.od 00.000ha pa zaključno sa 30.06.2011 do 24.00ha zbog štrajka krčkih carinika, biće zatvoreni granični ulazi u Grčku iz pravca Makedonije.

preporuka: ući u Bugarsku iz pravca Srbije ili Makedonije, pa pravac Grčka.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

prate se vesti , oce li biti generalnog strajka , bankrot ili sta to znacilo, ustvari sa kesom bi moglo nekako samo da bude goriva , .......... Razmisljanja o alternativnim destinacijama takodje ...
Cena goriva u Turskoj benzin 2.2 eura 1 lit
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja mislim da nema brige za Grčku.

Prosto ne mogu da verujem da će se Grci tako lako odreći jedne od svojih najakumulativnijih grana privrede - turizma.

Pa u ono doba štrajka prošle godine, kada je bilo frka, Grci su angažovali vojsku i rešili stvar za par dana.

Ne verujem da će dozvoliti ove godine istu stvar, nestašicu goriva. Pa nisu oni Mi.

Kod Nas je sve moguće, mi lagano idemo u korist svoje štete.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bogami Sprinter ja sam natocio gorivo i naciljao GPS ali nesto mi govori da se nece ovo zavrsiti kao blic cric , neka receptura sa dalekog istoka kao da je virusno prosetala i nasim kontinentom , a dali ce oni upropastiti turistic sezonu kao izvor prihoda , Da li mislis da jednog postara, doktora ,vozaca kamiona ... koji nije dobio 4 plate briga za turiste , i prihod odabrane (sigurno uspesne tretiraju kao i mi ... ). Nesto sumnjam ?
Nadam se da nisam upravu ne zbog njih vec eventualno meni zeljenog odmora (realno)
Pratimo...
Odgovori