Predlozi - Grčka - peloponez

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
sale
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 30 Apr 2011 20:08

Post od sale »

Jedna od mogucih destinacija za odmor ovog leta mi je Peloponez.Ima li neko informacije o kampovima,preporuke za itinerer i predloge sta treba usput obici?
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Prosle godine sam bio mesec dana na Peloponezu i to samo istocni deo. Prelepo. Neke preporuke cu postaviti ovde ovih dana, sada sam u nekoj guzvi.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam bio prošle godine u vreme kad i Marta, nekih 20-ak dana.

Ove godine idem ponovo sigurno, sada razrađujem rutu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sale napravicemo dogovor- razmenu , ti naucis da postavis slike recimo segedina a ja sve sto nadjem za peloponez ?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pelopones

Prošle godine imao sam nameru da ga obiđem bar do pola, ali zbog one nestašice goriva mi se izjalovio plan.

S druge strane, možda je i bolje obilaziti Pelopones iz dva čak i tri puta.

Meni je potpuno različit od drugih krajeva Grčke. Definitivno skromniji, ali zato autentičniji, uz zadržavanje starih zgrada, navika i običaja.

Sve zavisi koliko ćeš se zadržati.

Na severoistočnom delu obavezno poseti i zadrži se u malom gradu Nafplio, fantastičan je, moju porodicu je oborio s nogu. U blizini je Mikena, Epidaurus, Tolo. Napravi rutu kroz mala mestašca. Ja sam iz Nafplia ušao u unutrašnjost ostrva i šarao levo desno. Putevi su živopisni, seoceta takođe, ima dosta mesta da se pristojno klopa i odmori , ušuškan u hladovini maslina.

Mislim da treba posetiti Korint i tvrđavu, Marta je kampovao u blizini, javiće se već.

Posetio sam sever Peloponesa išao sam uz novi autoput i nisam oduševljen.

Mislim da bi trebalo obići Olimpiju, Spartu i zapadni deo Peloponesa sve do Manija u dnu jedne godine a druge godine istok i središnji deo.
Odgovori