Predlozi - Putopis - GRČKA-Srednji prst,SITONIJA

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

TOMA
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Feb 2012 18:15

Post od TOMA »

AUTO-KAMPOVI,-MELISSI,PITSONI,REA,RITZIKA,NIREAS.
Prvi put idem ove godine u tom pravcu,ovo su AUTO-KAMPOVI koje sam našao na internetu i koje sam kontaktirao.
Molio bih nekoga ko je iskusan kamper i ko je već bio na nekoj od ovih lokacija tj.kampu da mi kaže svoje utiske.
Poslednja izmena od TOMA u 11 Mar 2012 14:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Zdravo Tomo,
Prosle godine smo proveli 10 dana na Sitoniji ali nismo isli u kampove.
Grci su tolerantni prema kamperistima i ne prave probleme.
Najlepse je svakako bilo u Vourvourou u delu Karidi gde se u borovoj sumici u hladu moze provesti neograniceno vreme. U jednom momentu za 8 dana koliko smo proveli ovde imali smo jednu posetu policije koja je veoma uljudno zamolila da uklonimo stolice i stolove.
Kada su isto pokusali da kazu grcima brze su otisli nego dosli jer su domaci veoma burno reagovali na policiju.
Ovde se u lokalnom naselju Karidi ( u neposrednoj blizini moze natociti voda , slavina je pokraj tenis terena) Lepota svega je sto ste prakticno na plazi a u hladu.
Nakon ovoga , posto su deca prilicno zadivljala otisli smo u Marmaras , u deo prema Porto Karas resort-u , gde ima kamp a moguce je i stati bilo gde , niko vas ne tera.
Inace u Vourvourou je bilo i Kampera i kamp prikolica.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

delim misljenje sa darkom, mi smo proslog leta prvi put isli sa kamperom, nigde nismo ulazili i kamp, mislim da je to za sitoniju bespotrebni trosak, niko ne brani da se parkira na samoj plazi, ovo sto darko pominje karide i mi smo isto prosli, za vodu se ne treba mnogo muciti jer je ima na skoro svim gradskim plazama. ja sam napravio mali propust u planiranju obilaska pa sam krenuo od nikite levo ka vorovou, a bolje je ici od nikite ka marmarosu... u tom slucaju skretanja na plazu su sa desne strane i ukljucenje na magistralni put je lakse.
vecina plaza i i mesta se vide sa glavnog puta koji vodi oko ostrva, nosio sam dvogled i sa puta vrsio selekciju plaza gde smo svracali jer sam ostao bez interneta. niko vas nece uznemiravati, cuvati se treba cigana koji operisu po plazama telefone i foto aparate, a ima ih.
posto smo prosle godine obisli prvi prst i na njemu potrosili 5 dana, ostalih 5 dana smo imali za sitoniju sto je malo, pa planiramo ove godine detaljan obilazak sitonije ono sto je propusteno proslog leta zbog nedostatka vremena.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve informacije kolega su super i dobrodošle Tomi, ali i svima drugima, ali koliko sam razumeo, Tomi trebaju informacije u vezi kampova, jer vuče prikolicu. Može se i sa prikolicom ići van kampova, ali nisam siguran da je Tom tražio informacije baš tog tipa.

Evo nekoliko linkova u vezi kampova na Sitoniji

http://www.b92.net/putovanja/destinacij ... _id=356495
http://www.sitonijanadlanu.com/
http://www.grckainfo.com/index.php?acti ... a-Sitoniji
http://www.naslovi.net/2009-06-25/autob ... ji/1211821
http://sr.campingcompass.com/camping/greece
http://letougrckoj.com/detaljnoprikaz.php?id=1635
Poslednja izmena od sprinter u 02 Apr 2012 07:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Korisne informacije o kampovima se mogu pronaći na
http://en.camping.info/
Prednost ovog sajta je u komentarima ljudi koji su posetili kampove iz kojih se svašta može zaključiti. Komentari su na najrazličitijim jezicima, ali i loš prevod sa Google Translate vam može biti dovoljno ilustrativan.
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Pozdrav kolegama kamperima! Ujedno pitanje za vas. Planiram ovog leta da letujem u Grckoj, Sintonija, Kamp Armenistis. Za cene u kampu znam preko Interneta Ali me zanimaju cene prehrambenih artikala. Cuo sam da u okolini postoji veci supermarket, Pa molim kolege kampere da napisu njihova iskustva, narocito DRIVER 57s cije sam putopis gledao na ovom sajtu. Svaki savet je dobrodosao!
Dali da izvadim medjunarodnu vozacki dozvolu? Za zaleni karton za auto i prikolicu znam da morem da imam zbog Makedonije.
POZDRAV
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko znam, LIDL marketi su najpovoljniji za kupovinu.
Negde na forumu ima link sa lokacijama njhovih marketa u Grčkoj. Ako ga ne nađeš, idi na njhovu internet stranicu i naćićeš sigurno.

O međunarodnoj dozvoli ne razmišljaj, vadi je, ona je obavezna.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam pre 3-4 godine, prolazio pored skretanja za Armenistis. Nešto se ne sećam da u blizini ima kuća, kao ni veći supermarket, osim ako ne misliš na supermarket u okviru samog kampa.
Koliko mi se čini, najbliže mesto za snabdevanje ti je Sarti. Zato ti je moj savet da se za prvi put snabdeš u centrima uz put, tipa Makro, Carefour, Veropoulos i sl. Oko Soluna na Ring Roud-u ih imaš nekoliko. Možda ti he najzodnije da kod centra COSMOS skreneš desno i u krugu od 1km imaš sve ove centre , kao i Ikeu i sl.

Lidl nemoj zaobići, za mnogo artikala je najpovoljniji.
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Hvala sprinteru na savetima, primeni cu ih!
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

ovo sto je sprinter naveo mi smo proslog leta primenili, lidl je naj povoljniji kod mesta neos marmaras na glavnom putu nalazi se odlican market u kom smo se snabdevali kad smo potrosili zalihe hrane koje smo poneli od kuce. nisam siguran daj radi celu noc jer smo pazarili preko dana u poredjenju sa malim marketima kojih ima u svakom mestu ima razlike u ceni.
medjunarodnu dozvolu obavezno treba imati, i ako sam se ja proslig leta kockao i posao sa isteklom medjunarodnom uz veliku srecu nisu mi makedonci pravili problem a moglo ih je biti, to vazi i za zeleni karton
nisam bio u kampu i nemam nikakvo uskustvo po tom pitanju, mi smo bili u pokretu svaki drugi dan druga plaza
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Raja a zasto ne ides preko Bugarske. Put je dobar a neznatno duzi. Za Bugarsku ne treba zeleni karton a medjunarodnu mi nikad niko nije trazio, mada sam je uvek imao.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mislim da je bolji put preko makedonije i ako je daleko od dobrog, kraci je laksi, a i bugari su pre par godina sredjivali njihov "auto put" od sofije pa se na svakih 5kmprebacivalo iz jedne u drugu traku, mozda je sad sredjeniji ali opet nije kompletan. nekad zna da se otegne cekanje u dimitrovgradu na granici pogotovu kad cesljaju svercere jednom sam cekao na granici vise od 4h i ako je bilo van sezone, kad smo se vracali turistickim busom sa skijanja u bugarskoj
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Planira li neko putovanje u Grcku u drugoj polovini Jula ili drugoj polovini Avgusta?
Ja sa sobom vodim cetvoro dece , 20 meseci, 8 , 11, 14 godina kojima je nevazno gde su, samo da ima drustva.
Prosle godine su se strasno dosadjivali i bilo je smesno videti koliko su se obradovali kada je pored nas dosao kamper sa italijanskim klincima.
Dali ima neko voljan za zajednicko putovanje sa klincima slicnog uzrasta?Ako ne citav put onda bar za deo.
Usput moji su svi muski sa viskom energije.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moj savet je da zaobiđite Bugarsku u širokom luku. To što je malo bliže taj severoistočni deo Grčke, može vas koštati više vremena, novaca a najviše živaca.
Imam i previše lošeg iskustva sa Bugarima.
Naprimer: zaobilaženje zaprege, tj. obična vožnja levom trakom autoputa je prekršaj zato što je znak tako postavljen a ciga sa konjčetom na autoputu je ok.
Omnia mea mecum porto
janka
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2012 21:46

Post od janka »

Darko napisao:Planira li neko putovanje u Grcku u drugoj polovini Jula ili drugoj polovini Avgusta?
Ja sa sobom vodim cetvoro dece , 20 meseci, 8 , 11, 14 godina kojima je nevazno gde su, samo da ima drustva.
Prosle godine su se strasno dosadjivali i bilo je smesno videti koliko su se obradovali kada je pored nas dosao kamper sa italijanskim klincima.
Dali ima neko voljan za zajednicko putovanje sa klincima slicnog uzrasta?Ako ne citav put onda bar za deo.
Usput moji su svi muski sa viskom energije.
Pozdrav,
imamo troje dece, 7,9,13 godina i planiramo u Grčku ali krajem juna i početkom jula. Zbog vrućine i gužvi. Bili smo prošle godine u vurvuru, gerakiniju i okoloni ali ne kamperom kao sto sada planiramo po prvi put. Možda možemo da se nekako izkombinujemo....
Odgovori