Putopis - Predlozi - GRČKA 2012

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Potaknut Darkovim postom, otvaram temu Grčka 2012.

Ja planiram Grčku u drugoj polovini Jula 2012. Ostajem nekih 3 nedelje.
Plan je da se obiđe Pelopones tamo gde se nije bilo 2011-e.
Ukoliko ima zainteresovanih za Grčku, ne bi bilo zgoreg da znamo gde ko planira letovanje za ovu godinu.
Pozdrav
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ako se nešto ne promeni u drugoj polovini jula 2012. ja idem da vidim Crno more - Burgas npr.. onda Tursku - Istambul i okolinu, povratak grčkom obalom, zaustavljanja redom Tasos itd. Na kraju prsti, Solun, pa kući preko Makedonije. Na putu ću biti najmanje dvadesetak dana. Ako neko bude na sličnoj relaciji voleo bih da se vidimo...
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sa ćerkom sam se usaglasio da ove godine na odmor i kupanje idemo u Grčku, a da druge destinacije ( Italija, Francuska i sl. posećujemo u vansezoni).

Moj plan za Grčku , za sada je sledeći:

Prohor Pčinjski, 2 dana Makedonija,
Metsovo, Meteori, Preveza
Pelopones, ulaz preko Rija, Patra, Pirgos, Pilos, pećina Diros,
Methoni, Koroni, Monemvasia 2 dana, Elafonisos 2-3 dana
Nafplio, 2 dana, Portocheli, Speces
Korint, Lutraki 2 dana
Atina, Kamena Vurla,
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ivan prikolica je u svom postu opisao deo Peloponeza koji me interesuje.

Ivane, naveo si da je put do vodopada problematičan. Šta si mislio kada si rekao da nije za veće kampere, da li njime prolaze samo auti, da li je dvosmeran i sl. Interesuje me ima li neki drugi alternativni put, ja bih možda kamperom posetio tu lokaciju sa vodopadom.
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Sto se Grcke tice prosle godine sam se spustio do Piliona i to prvo na Kokino Nero .
Mesto je predivno, suma platana koja se spusta na plazu , bez turisticke guzve, voda u malom parkicu gde smo bili parkirani.
Odavde smo preko Velike krenuli za Volos , potom Agrija, Afyssos,, Kottes i Trikeri.
Kokino i Kottes su mi se svideli a ostalo nebi preporucio za kamper.
Plaze su nepristupacne i prilazi izuzetno strmi , a kampova skoro nigde, inace priroda je lepa.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pre nekoliko godina bio sam na Piliji. Ja sam išao preko planine. Bio sam u mestu Agia Joanis. Plaža je dobra, imaju kamp, a može se stati i na početku mesta. Kada sam ja boravio u njemu, bilo je talasa, ali meni nije smetalo.

Predeli i vidikovci su ekstra, treba ih videti.

U povratku jedan dan i noć bio sam u mestu Kala Nera. Malo, tipično grčko mestašce.

Nisam se spuštao južnije ispod Pilije, na toj strani gde su Trikeri i Kottes, izgleda da je bolje što nisam išao ka špicu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ima li informacija o cenama goriva u Grčkoj, Makedoniji?
Izgleda da je još uvek najpovoljnije kupiti gorivo u Makedoniji.
vesna1309
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 23 Mar 2011 01:24

Post od vesna1309 »

Ovo je sto se tice Grcke sa drugog foruma

http://www.sitonijanadlanu.com/forum/si ... 8&vezaid=5

A ovo su cene u Makedoniji

Bezolovni 95- 1.34evra- 82 den.
Bezolovni 100- 1.38e- 84den.
Euro Dizel- 1.18e- 72 den.
Bio Dizel- 1.2e- 73 den.
AutoGas- 0.69e- 42 denara
Poslednja izmena od vesna1309 u 02 Jun 2012 13:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

To je to, slično kao i prošle godine, cene su bar 20% niže nego u Grčkoj.

Važno je da su kod Nas cene kao u bogatijim delovima Evrope.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dule nisu cene kao u bogatim delovima Evrope , dovoljno je samo da izadjes do Madjara. Pa. Je gas 1 euro . A benzin. 1,6-1,7. Uopste. Gorivo je ozbiljna stavka. Svakog putovanja.
Kad bi mogao da. Natocim. Plina bar za 800 km eeee bog bi me video , vise mi se isplati da vozim na. Srpski benzin po. AUSTRIJI NEGO DA TAMO. Kupujem plin .
Svakako kalkulisite dobro cene goriva pri planiranju putovanja , dase nebi desilo ko meni zimus da je jeftinije biraviti u hotelu nego poci kamperom na isti put! !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Juče sam gledao SAT-ovu patrolu do Grčke. Već me mame pejsaži , more, muzika, već osećam želju za putovanjem. Miris mora, jutarnja bonaca i kupanje - pravo iz kampera uz umivanje u moru. O ukusu pravog girosa, jogurta, maslina i ulja, fete sira i grčke salate ne treba ni raspravljati...

Date su i cene goriva, a gledao sam i cene kada benzinske pumpe budu u kadru. Prosečna cena eurodizela je oko 1,5eur-a.
Poprilično su različite cene na pumapama. Gorivo je priblićno sličnog kvaliteta. Činjenica je da što si dalje od autoputa, gorivo je jeftinije. Zato je preporuka pun raezervoar napuniti negde pred granicom Makedonije i Grčke a u Grčkoj sipati na pumpama izvan autoputa, ukoliko se ide takvim putevima.
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Pozdrav svima...
Sprinter...
Ima nekoliko načina da se dođe do sela PLATANIA koje je u blizini vodopada kao i do amfiteatra koji smo pokazali na fotografiji. Mi smo prilazili sa juzne strane preko sela Kopanaki na putu ka Kalamti. Put se na nekim donicama suzava i grane od drveca su dosta niske, a prolaz kroz uske seoske ulice sa parkiranim autima je krajnje izazovan. Od Platanie do vodopada nema asfalta, obzirom da je nas auto prilično nizak a put u tom trenutku bio razlokan od bujica nismo se usudili spustiti se do vodopada... Kako su nam objasnili, od Platanie do vodopada ima par kilometara što za vrle pešake i nije mnogo. Ostavili smo vodopad za neku drugu priliku i neki SUV! Ukoliko se ipak usudis i kreneš kamperom u tom pravcu, preporučujem ti da se raspitaš kod meštana i zatražiš njihovo mišljenje da li i kako da stigneš do vodopada. Ono što ti mogu preporučiti, ako već nisi imao prilike da vidiš, jeste izvor reke Acheron u blizini Parge kao odmorište na putu ka Peloponezu. Tamo sam video priličan broj kampera iako nema kampa u blizini.
Pozdrav
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ne mogu odmor da planiram na duze staze ali mi je zelja da provedem 2-3 nedelje u nekom kampu u Grckoj sa debelom hladovinom i pristupacne cene ( cistokrvni sam Pirocanac). Zato planiram da avgusta odem u kamp Evridiki koji je opisao Joe u temi Pomoc iskusnih. Po njemu je slaba higijena u sanitarnom cvoru i problem sa snabdevanjem.
Kako zajednicke toalete ne koristimo a u blizini ima prodavnica cini mi se da je ovaj kamp prihvatljiv izbor.
www.camping-evridiki.com
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ivan@ Hvala na informacijama, videću kako da stignem do vodopada. Što se tiče izvora reke Acheron nisam bio na njemu, uvek se zadržim u Pargi i na plažama oko Parge. Prožle godine sam dobio neku brošuru sa slikama vodopada, izgloeda baš lepo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Informacija za zeleni karton. Neophodan je za prolaz korz MAKEDONIJU, dakle treba spremiti ponovo 2.000 din.
Odgovori