Putopis - Predlozi - GRČKA 2012

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nešto smo se ućutali u zadnje vreme. Da li je stvar priprema za leto.
Obzirom da silazim dosta južno ove godine, poslušao sam savet Mustanga, pa sam u fazi montiranja TURBO-VENT-a, umesto postojećeg krovnog prozora. Imao sam dilemu odakle da dovučem struju, ali kako sam skinuo postojeći luftaš, u uglu rupe ugledao sam dve žice. Pametni ljudi - konstruktori pretpostavili da će nekad nekome zatrebati 0struja, pa ostavili predinstalaciju. Svaka čast, i javna pohvala Adrijinim konstruktorima, prijatno su me iznenadili.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

kod mene na prvom siberu fabricki ugradjen ventilator iznad mrezice, dvosmerni tako da moze da uduvava kad je vrucina, a kad se kuva rucak pogotovu zimi koristimo0 ga za izduvavanje (aspirator)
korisna spravica i nije veliko potrosac struje
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav drugari da se javim da sam stigao iz Italije gde sam obisao jadransku obalu Veneta tako da je bilo super ,naravno posle Hrvatske i Slovenije stigo sam u Trstu gde sam i nocio ima parkinga za kamperiste besplatan zatim sam otiso do Vicenze tu bio tri dana i spustio se na more u mestu Porto Santa Margareta tu sam ostao tri dana isto ima mesta za besplatni kamp bilo je lose vreme ali malo lepog vremena iskoristio za kupanje i suncanje zatim sam otiso do Caorle u auto camp gde sam bio dva dana cene:9 eura kamper 5 eura po osobi imas struju i mokri cvor lep kamping zatim krenem za Bibione besplatan parking vreme neograniceno tu sam sacekao Miska iz Sapca krenuo za Capri tu su prenocili druzili se malo i otisli dalje a ja ostao do kraja dve nedelje bilo je super divno mesto i preporucujem ga svima,zatim sam se vratio preko Trsta do Kopra na granici za Sloveniju obavezno kupiti vinjetu za auto put 15 evra sedam dana i preko Hrvatske vratio se kuci imao sam male probleme sa naplatom drumarine kroz Hrvatsku vracaju ti kune kao kusur umesto evre slican neki narod .JEDNO BITNO SAOPSTENJE bilo je razgovora o PPQ generatora koji sam ugradio u kampu mogu vam reci da nikakve rezultate nisam dobio sto znaci u mom slucaju nije bilo ustede nista koliko mje trosio toliko i sa generatorom 12-13 litara na 100km.Po meni cista obmana .Ima nekih fotografija koje cu dodati kasnije ako uspem imao sam peh pokvari se fotokamera.
Poslednja izmena od Sokol u 20 Jun 2012 00:00, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Pozdrav Sokole tebi i gospodji. Dobro nam dosli posle lepog proputovanja. Jel auto bolje vuko sa PPQ generatorom? Ako je sve isto, i snaga i potrosnja neka ti vrate pare.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao Sokole , koliko je kostala tacno. Putarina kroz Hrvatsku i Sloveniju , da se pripreme sitne pare .
Koje su cene goriva u italiji i uopste. Hrane pica . . . Posto je pica u restoranu?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Sokola. Drago mi je da si bio sa Allrounderom u Italiji. Sada su negde oko Napulja, koliko mi se čini.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Hvala vam na pozdravima i ja vas pozdravljam,sto se tice drumarine kroz Hrvatske je do Zagreba 25 evra od Zagreba do Rijeke 18 evra i 2 evra je od Rijeke do Rupe jel sam ja iso do Kozine za Trst to je put do tamo a vinjeta krozSlovenije je 15 evra sedam dana 30 evra mesec dana ja sam zbog vinjete isao na Rijeku ,sto se tice hrane supermerkatora ima na svakom cosetu cene malte ne kao i kod nas,pice su od 1,6-2,5 evra parce sladoled 0,60-1,5 evra to sto sam ja konzumirao inace italija je skuplja od Grcke, razgovarao sam sa inovatorom koji mi je prodao uredjaj poce nesto da se vadi a novac ne vraca sta ce biti dalje videcemo ali ga necu ostaviti na miru jer je prevarant ,Najvece mi je zadovoljstvo bilo kad je Misko dosao kod nas.Culismo se idu na ostrvo Capri.Sto se tice goriva u Italiji govorim za dizel 1,75 ,1,66 a za vikend i 1,45 zavisi koja pumpa i gde se nalazi u sloveniji je 1,30 evra takodje i u Hrvatskoj sto vam ne preporucujem da bilo sta kupujete u Hrvatskoj imao sam lose iskustvo.
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Goksija

Kampove u Grčkoj sa slikama istih, cenama i sl. najbolje je opisao Joe. Mislim da se radi o postu Molba vlasnicima kamp prikolica.

Na još par mesta u nekoj od tema ima podataka o kampovima u Grčkoj.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ima li neko svežih informacija o gužvama na granici prema Grčkoj.
Gužve su na naplatnim rampama, naročito kod Niša.

Ja ću verovatno koristiti nacionale, uz auto put. Posejdon je svojevremeno pisao o delu nacinala koji se koristi uz auto put. Sada ne mogu da nađem njegov post.
Može li neko da objasni put, ja sam se uglavnom kod Ražnja uključivao na auto put. Može li se i dalje ići uz auto put, ili ne? Voleo bih da izbegnem naplatnu rampu kod "NAIS"-a. kažu da su tu gužve neviđene.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ja sam u Grčkoj od 01.07. i zaista gužva koda Naisa je katastofa, da nisam na bezobrazluk obišao deo kolone zaustavnom trakom, čekao bih sigurno više od 45 min. Što se granica tiče zadržali smo se na ulasku u Makedoniju oko 45-50 min. a ulazak u GR je bio sa čekanjem od oko 20-ak min izneneđuje jako brzo čekiranje pasoša (skoro da ih i ne gledaju).
Važna napomena je da u pravo vreme prelazite granicu, naime pošto je bila smena 01.07. neki koji su poranili na granicu (bili su na istoj oko 3 ili 4h ujutro) čekali su i više od 2h. Ja sam se malo uspavao i krenuo (kolima) oko 4h ujutro i na grani sam bio oko 8h i kažem čekao samo 45 min. Što se Grčke tiče isto kao i svake godine, cene na nivou prošlogodišnjih (kada pričamo o osnovnim potrebštinama iz Super Marketa). Gužve ima ali ne po putevima. Mi smo na Sitoniju u Kalmitsiju ali i ove godine na žalost bez kampera. Ako nekome treba još neka informacije neka pita slobodno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Našao sam na par mesta u temi "grčka, destinacije, mesta za odmor ... odgovore kuda zaobići auto put, evo ih, možda nekom zatreba
mustang napisao:Deo puta od naplatne rampe kod motela Nais do Leskovca, može se zaobići isklučenjem sa auto-puta na ulazu u Nis koji je obeležen tablom "Nis jug" iako je to u stvari zapadna strana grada. To je na 6-7 km od naplatne rampe"Nais" prema Leskovcu. Odatle treba proći pravo kroz raskrsnicu gde je levo Nis, desno Novo selo. Odatle na 3-4 km vožnje treba svratii kod naseg kolege Posejdona na kaficu i odmor, nakon toga krenuti putem kroz nekoliko sela do Leskovca i na izlazu se uljučiti na magistralni put. Put prelazi Moravu, prolazi kroz Doljevac, Kočane, Pukovac, Brestovac, Pečenjevce i možda jos kroz neko selo i ulazi u Leskovac.
Putarina za ovu deonicu za kamper je 570 din.
poseidon napisao:Hvala za marketing,izuzetno mi je drago ovo sto sam procitao.Juce i danas sam radeo na razvodu vode na placu i osmisljao priljucak za praznjenje otpadne vode iz kampera.Radovi za sada idu dobro.U vezi putarine da dodam da od Raznja postoji isto solidan put preko Deligrada,Aleksinca pa onda kroz Nis ili autoputem na Nis jug pa onda po Mustangovom receptu.Oprez kroz Pecenjevce cesto postavljaju radar a ogranicenje je 30 km/h!!!
Poslednja izmena od sprinter u 09 Jul 2012 16:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bliži se polazak na odmor.

Našao sam par karti Makedonije i Grčke. Mogu pripomoći u organizovanju odmora.

Evo linkova :

http://www.greeklandscapes.com/maps.html

http://www.makedonium.ch/doc/mk/MKkartaM.jpg
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

sprinter napisao:Za Goksija

Kampove u Grčkoj sa slikama istih, cenama i sl. najbolje je opisao Joe. Mislim da se radi o postu Molba vlasnicima kamp prikolica.

Na još par mesta u nekoj od tema ima podataka o kampovima u Grčkoj.
Hvala,pogledacu , upravo sam stigao iz Italije(Cavallino) i bili smo na dan u termama Catez u
Sloveniji,par dana odmaramo i pravac Sitonija(posto je najvise kampova).
Jedno pitanje za one koji su bili-Koji bi kamp preporucili (bez obzira na cenu) po mogustvu
da ima i malo sadrzaja,posto imam dvoje dece?
Unapred hvala
Mirno more i sto manje vetra na autoputu
Pozz
Goran
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Sada smo na Sitoniji,kamp Castello blizu mesta Neos Marmaras.Prvo smo otisli do kampa Stavros,ali je put
toliko nepraktican(rastinje,nisko drvece)i nikom sa visinom preko 2,5m ne bih preporucio.U kampu
Castello je puno grka,poneki shvaba i dve nase porodice iz Sapca.Mali kamp,lepa plaza cisto,sve osnovne potrebe
mozete zadovoljiti ovde,jedino sto do mesta Marmaras imate 3km,tako da je za setnju predaleko.Za decu je
super,sve je ravno,igralista za odbojku,fudbal,basket i tenis,
Odgovori