Putopis - Predlozi - GRČKA 2012

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav iz Pilosa.
Vidim da se Forum širi, što je zaista pohvalno. Upravo sedimo ispod ogromnog Platana uz more. Mesto je kao lutka, ušuškano i zaboravljeno. Put do njega je očajan u smislu uzan. Predeli su i plaže su zato dobri. Ne javlja se Randža, nadam se da ču ga sresti. Sutra smo u Methoniju i Koroniju, dva oka Venecije, a prekosutra pravac Kalamata, pa kupanje u Stoupiju.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav Gros, često te se setim, nadam se da radovi idu dobrim smerom, i da već razmišljam o novom kamperu. Slikam često, biće slika. Imao sam doživlja juče u Koroniju. Srpska luda glava, ljudi lepo napisali da ne trteba ulaziti kamperom, ja jok. Posle nekih 1km uleteo sam u ulicu širine 3m, svodovi od terasa niski, skretanje ulevo pod uglom od 130c, teren denivelisan, propast. E tu sam stao i vratio se unazad nekih 300m uzbrdo krivudavim uličicama, malo je falilo da mi izgori lamela. Sreća, Nedelja pa nije bilo puno guzve.
A mesto Koroni je kao lutka, baš mi je bilo žao što nisam mogao da stanem i da se parkiram, bar na nekih 1km, od mesta, ali šta je tu je.

PS Posle te lude krivine, odem peške da vidim kako izgleda put dalje, a ono mali auti kroz sledeću krivinu prolaze iz dva puta. To me je definitivno dotuklo. Za vožnju u rikverc, u ovakvim okolonostima, bez kamere i parking senzora je bilo suludo i započeti vožnju.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

znaci kupujes kamere cim pre...
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav kolegama iz Asprovalte
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Imam već montiranu kameru, da mi nije nje, bilo bi gusto. Malo me zeza noću. Ima desetak dioda , ali nije se baš pokazala. za dnevne uslove je super.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Onima koji se nalae na Sitoniji a ne vole slobodno kampovanje,prerporucujem da posete kamp Stavros Porto Elena,nedaleko od Porto Karasa.Idealan je a porodice sa manjom decom i one kojima je potreban odmor u miru i tisini.Kamp je uredan i cist,osoblje je neupadljivo a vlasnici ljubani i spremni da pomognu.Plaa je odlicna,peskovita a jedan deo slui a veivanje camaca.Prilai kampu su nesto strmiji,pa vlasnicima prikolica sa kolima manje kubikae preporucujem da prethodno dodju do kampa samo kolima.Cena a kamper,dve osobe i struju je 30e.Inace,obala od N.Marmarasa do kampa Stavros je obrasla gustom borovom sumom i ima vise lepih pescanih plaa i iuetno cisto more i po mom misljenju predstavlja najlepsi deo Sitonije.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pozdrav svim kolegama sa Halkidikija!
Trenutno smo na Sitoniji u Toroniju i idemo dalje prema Sartiju i istočnom delu drugog prsta.
Posle Sitonije krećemo prema Asprovalti pa onda na naše omiljeno ostrvo: Tasos.
Ako je neko u blizini neka se javi da se vidimo. Čini mi se da je Lio tu negde.
Lio, javi se ako si negde u blizini da se vidimo.
Omnia mea mecum porto
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav druže, juče sam se vratio kući. Krenuo sam preko Bugarske za Kavalu, onda celom obalom preko Asprovalte, Stavrosa na Sitoniju. Nakon kompletnog obilaska Sitonije, obilazak Kasandre, obalom prema Solunu, tamo jedan dan i juče kući. Ukupno dve nedelje (nisam mogao duže zbog posla). Puno pozdrava i lep provod...
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Lio, šteta što se nismo sreli, jer smo krstareći po Halkidikiju očigledno bili jako blizu... Pozdrav !
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav druže, mislim da sam te video usput, ali sam vozio. Sve najbolje, moraćemo ubuduće da dajemo preciznije informacije, tu mislim i na sebe vidim gde sam pravio greške.
Sve najbolje
Poslednja izmena od lio u 08 Avg 2012 20:36, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

da prijavim svoju lokaciju Kasandra Sany Beach Blu Dream. Za promenu. Pustio sam sidro i ne mrdam . Ko je blizu neka svrati na druzenje. Pozdrav Dusan
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Pozdrav za Duleta!
Do Sanija sam svratio pre nekoliko dana na nagovor klinaca, koje sam prošlog leta upravo na tvoj predlog tamo uputio sa babom i dedom. Bilo im je toliko dobro da Sani ove godine prosto nismo mogli zaobići...Čitav kompleks je stvarno veoma lepo uređen, uključujući i Sani forest na brdu levo od kampa, tako da ga (ako se već nađete negde na Kasandri) svakako treba posetiti iako nije baš onako "usput"...

Još jednom ti se zahvaljujem na, ispostavilo se, odličnim sugestijama pri odabiru lokacije...

Prijatan odmor !
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Pozdrav svima,
ukoliko nekog zanima lep manji kamp na Sitoniji je Castello, nekih
2-3km pre Neos Marmarasa.Pitanje za Foresta:-Koliko je kamp Sani udaljen od mesta?
Jbg. imam malu decu..
Pozz
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Goksi, kamp Sani Blue Dream je na 100-tinak metara od hotelskog kompleksa Sani resort, koji sa marinom i vikendicama na brdu (Sani forest) čini "mesto" Sani. Znači, iako je na karti obeležen kao mesto, Sani nije tipično primorsko mesto. Više je nalik Porto Carasu, samo dosta manji... Sam kamp je lepo uređen, a njegova prednost u odnosu na ostale kampove, bar po meni, je upravo - okruženje. Smešten na samoj obali mora, neposredno uz besprekorno uređen hotelski kompleks, sa peščanom plažom i plitkom vodom, pravo je uživanje za porodice sa decom predškolskog i školskog uzrasta. A, marina sa najluksuznijim jahtama je priča za sebe... Takođe, u okviru kompleksa je i parkić za klince sa svim mogućim sadržajima... Rekoh već, moji su bili oduševljeni.

Sve pomenuto se može obići i nakon parkiranja na improvizovanom parkingu ispred kampa, pa ukoliko vam se dopadne "spustite sidro"...

Pozdrav i prijatan odmor !
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Bio sam u Grckoj u prvoj polovini jula. Granicu sam presao na Dojranskom jezeru, gde sam boravio jedan dan, guzva na granici je nema. Sledeca destinacija je Halkidiki srednji prst, mesto Vorvourou, plaza Karidy,gde sam se zadrzao dva dana, samestio sam se na samoj plazi u hladovini, a zatim sam usao u kamp Armenistis gde sam za 9 noci platio 300e za cetvoroclanu porodicu ( jedno dete ) kamp je na samoj plazi i preporucujem ga svima.
Poslednja izmena od raja u 13 Avg 2012 13:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori