Putopis - Grčka - Halkidiki - Sitonija 2012

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

ovaj putopis je nastavak proslogodisnjeg, jer gde smo proslog leta stali ovoga smo nastavili.
probacu da dvonedeljni odmor proveden na sitoniji pretocim u slike i malo texta, hronoloski je izgledalo ovako:

Slika
auto putem ka nisu u pratnji dosta kampera, neki su malo brzi kao sto je ovaj stariji integralac

Slika
prednosti integralca na auto putu su ocigledne, ide kao putnicki auto

Slika
prvo jutro na moru, sartijeva plaza i izlazak sunca

Slika
u sartiju smo proveli prva 3 dana na samok plazi blizu vode pa nam je sve bilo na dohvat ruke

Slika
ovog leta bili smo i nauticki potkovani manjim gumenim camcem (3,10m) i malom tomos pentom, pa je efekat uzitka na vodi bio potpun

Slika
naravno kreativni roditelji na plazi ostava prava mala umetnicka dela, neka od njih prezive plimu i talase pa budu u jutarnjoj setnji uz vodu i uslikana
Slika

Slika
sarti dok se budi prelepo izgleda sa mirnog mora koje je kristalno cisto

Slika
toda jutra sam obisao i malu lucicu (marinu) na kraju sartija i video ribarske barke kako sa ulovom ribe pristizu na svoje vezove

Slika
turisticki brod za krstarenje oko atosa u retro stilu

Slika
neki spavaju u hotelu, neko u kamperu, a ova posada u jedrilici na nodi, uz blago ljuljuskanje

Slika
krecemo dalje put sikije, ali u drustvu mustanga iz nisa i njegove porodice narednih 7 dana imamo izuzetno dobro drustvo

Slika
male uvalice izmedju sartija i sikije privlace pazju

Slika
u sikiji srecemo kampera na kamionskoj sasiji (MAN) u ofroud verziji, prepreke ne postoje

Slika
odmah iza sikije ka kalamatisi ima jedna simpaticna uvala u koju smo se spustili ali zbog nedostatka parking masta i gabarita kampera nismo mogli ostati tu

Slika
italijani kampuju gde god ima slobodan kutak pa makar to bio i parking napustenog poligona (mislim da je bio vojni nekad)

Slika
jedan dan boravka u kalamatisi na simpaticnoj plazi, sa jedne strane ostrvo i mala bogomolja na vrhu sa grckom zastavom
a sa druge strane kafici i uvala puna gumenih camaca i glisera
Slika

Slika
sledeca 2 dana boravimo na oranz bicu u debeloj hladovini

Slika
plaza dobra, neobicna i jako cista

Slika
vise mini plazica (10m2) tako da svako moze da ima svoj kutak

Slika
interesantni kamenozezacki radovi na steni

Slika
jos interesantniji hondin kruzer (zlatno krilo)
Slika
mislim da je ovo san svakog bajkera, ako gresim neka LIO me ispravi posto je bolji poznavalac motora od mene
Slika
mnogi automobili iz S klase da se postige pred ovakvim kokpitom

Slika
cesma za vodu na pumpi u blizini sartija
Slika
natocili smo vodu i krecemo put karida

Slika
na karidima u debeloj hladovini ostajemo nekoliko dana, drustvo nam prave i dalje mustang sa porodicom

Slika
plaza izuzetna za malu decu raj na zemli, beli pesak, plicak, topla voda, hladovina....

Slika
ponekad se mora popeti na krov i odstraniti polpmljene grancice i iglice sa mrezice sibera

Slika
cest prizor na ovom mestu su i mega jahte
Slika

Slika
zalazak sunca na karidima
Slika


Slika
parola snadji se, ili inprovizacija nivelisanja kampera, posto jos nisam napravio klocnove za nivelaciju, dobro su posluzile i cigle koje sam zatekao u blizini

Slika
naravno kupovina u lidl-u koji je i dalje naj jeftiniji
Slika
snabdemo se hranom i pivom za naredne dane pa u nove pohode na dobre plaze

Slika
sto nema u lidl-u dokupi se u drugom marketu u nikiti

Slika
na putu ka stavrosu nailazimo na jednu lepu uvalu, zelena travica, masline, hladovina, i voda 10m od kampera

Slika
ostajemo tu 2 dana i krece raspakivanje, camac, oprema...

Slika
naduvavanje camca, vesla, motor,....

Slika
evo dokaza blizine mora i prelep pogled kroz sofer sajbnu

Slika
sve na dohvat ruke, more, camac, kamper, hladovina

Slika
malo popodnevnh talasa iskiristili smo mustang i ja da surfujemo gumenjakom

Slika
opet nas prate dobre jahte

Slika
jutarnje krstarenje do prve marine za vece jahte


Slika
imali smo i drustvo meduza, ali bezopasnih, pa smo se igrali lova na meduze

Slika
interesantna je bila i vuca malog decijeg camca sa gumenjakom, nismo mogli sa tomosovom pentom da glisiramo, al je bilo zabavno
i krstarenje uvalom



ima jos, nastavak sledi sutra
Poslednja izmena od driver57s u 28 Avg 2012 02:16, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Bravo majstori, slike su super, a koliko vidim i provod
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Vidi se da je bio lep provod driveru, čudio sam se što se ne javljaš duže vreme.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Do sad najkompletnija posada , dobra organizacija clanova .
Zagarantovano lepa uspomena.
Pozdrav za obadve posade!
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dobro došli nazad i hvala vam za lep putopus, Sitonija kao i uvek naravno nezaboravna i neponovljiva destincija.
Da li ste ulazili u kampove?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

evo nastavka price


Slika
vozikanje dece po uvali u malom camcu bilo je podjednako interesantno i njima i meni, cak smo pravili slalom izmedju meduza


Slika
popodnevno pecanje (meni prvi put na moru) pozajmio sam od mustanga pecaroski pribor i eto klope


Slika
evo deo plena popodnevne akcije pecanja sa kamena


Slika
deca su pevala "danas nam je divan dan... nasoj mami rodjendan......" u malo skromnijem zdanju ali na obali mora proslavismo zenin rodjendan


Slika
i dok su neki slavili, drugi su vredno radili, iskoristio sam mustangovo strucno znanje i alat te mi je covek sredio poziciona (gabaritna svetla) koja su na putu do grcke otkazala poslusnost, ali za pravog majstora ovo je bio rutinski zahvat. ovom prilikom mu se jos jednom zahvaljujem na nesebicnoj pomoci


Slika
pozdravili smo se sa mustangom jer oni su nastavili dalje ka tasosu, a mi smo se okrenuli ka metamoforsi-ju i nasli lepo mesto u hladovini pos borom opet po preporuci mustanga koji je ovo mesto mi savetovao


Slika
veoma interesantna plaza sa crnim kamenom, i nazovi malim pescanim separeima


Slika
inace lokacija je izvan gradske plaze metamoforsi, kod decijeg kampa, a glavni orjentir plava pasarela preko puta


Slika
prisistvovali smo izvlacenju manjeg glisera na pescanoj plazi bez zaglavljivanja vozila, dobar fazon zavezati uze za prikolicu i auto ostaje na tvrdoj porlozi
Slika

Slika

Slika
eto tako to majstori rade, a glavni akter je bila zena, ona je bila u autu i vukla prikolicu po plazi dok su muski prevezivali konopac


Slika
dok na drugoj strani neiskusan grk srednjih godina zaglavio je svoju kamp prikolicu u pesak u zelji da sto blize dodje do vode

Slika
uz malo muke i vise srece sa jakim autom uspeo je da izvuce dvoosovinku iz peska, al se osetila lamela, potomse parkirao blizu nas u hladovinu


Slika
posto u to vreme bili su aktivni pozari na trecem prstu, redovno su nas obilazili vatrogasci sa svojim vozilima i ako primete bilo kakav dim odmah su urgirali da se svaka vrsta otvorenog plamena iskljuci


Slika
sledece mesto gde smo se dobro proveli bio je toroni i tu je bio sajam kampera (oko 20 kamp vozila 90% italijani)

Slika
jedni odlaze drugi dolaze a kamperi sve lapsi od lepseg

Slika
tu smo imali kopiju kampera, srela su se dva drivera potpuno ista, ovo ke nas driver


Slika
ovo je nemacki driver 57s koji pristize na plazu

Slika
evo trenutka kad su oba u kadru kao blizanci. naravno da smo se upoznali sa petoclanom porodicom iz okoline minhena koja pored jakih nemackih brendova izuzetni hvali mobilvetu i model driver 57, sto mi malo cudno za nemce. nemacki driver je mnogo bogatije opremljen (tenda, satelit tv, tdi motor, tempomat, kamera....)i izuzetno dobro ocuvan i odrzavan, ali dosta skuplje placen u nemackoj nego sto se krecu cene tih modela po italiji

Slika
jedna od dobrih resena su navlake na prozorima sa spoljne strane tako da ne upustaju suncevu toplotu unutra (za sledece leto napraviti cu i ja to od srarih asura jer imaju alu foliju,samo nalepiti platno na nju da ne grebe prozor

Slika
uz nas stajala su dva "kapitalca" konkordi sa 5 zvezdica

Slika

Slika
sta reci..... ko ga ima taj i uziva u njemu

Slika
inace to je vece drustvo sa 8 skutera su otisli u zezanje inace konkord ima toliki boks da komotna stanu dva skutera od 125 i 50ccm, skoro pa i smart bi stao da nema jos stvari

Slika
plaza je manja i dvostrano orjentisana tako da kad su talasi na jednoj na drugoj je mirno i obrnuto

Slika
deca su pronasla pecinu, ali od nagaznih "mina" koje ostavljaju nocu omladina koja kampuje sa satorima nije moguc ulazak u dubinu pecine


Slika
desa su imala jos i druzenje sa malom kozicom koja je bila atrakcija jer je u potrazi za hranom ulazila smelo i kampere, ni nas nije zaobisla, ali to nisam stigao da slikam

Slika


Slika
poslednji zalazak sunca u grckoj za ovu godinu zatekao nas je u toroniju nakon cega smo krenuli put makedonije


Slika
kasno u noc smo dosli u veles na ezero mladost, sa namerom da prespavamo i krenemo sutra dan dalje put srbije, ali kad smo se probudili i videli jako lepo izletiste nadomak velesa ostali smo duze od planiranog spavanja.
renoviran hotel, sa velikom terasom, bazenom sa kafe barom i sankom u vodi, puno zelenila, hladovine, izgledala je kao oaza u sred pustinje jer tako izgleda oblast gde 4 meseca nije pala kisa

Slika
igraonica za decu blizu terase da roditelji dok piju kafu drze svoju decu na oku

Slika
prostran ravan parking sa hladovinom pun je vozila iz srbije

Slika
ko nece u jezeru moze da ze brcka u bazenu sa picem u vodi

Slika
dosta mesta za sedenje i uzivanje u hladovini

Slika



Slika
na jezeru je usidren brod restoran sa splav terasom na jezeru


Slika
imaju dobar sladoled (4 kugle u casi = 1,6€)

Slika
cuvena makedonska vinarija

Slika
sa degustacijom vina na brodu, nismo probali zbog daljeg puta ali sledeci put ce sigurno biti

Slika
u povratku kuci srecemo dosta kamp prikolisa kako hrle ka grckoj

Slika
zastali smo jos na jednom mestu da rucamo, i to kod motela predejane

Slika
lepo uredjen, cist, i naravno uvek pun prolaznika

Slika

Slika
prostrana kaskadna terasa za rucavanje

Slika



Slika
jos jedna zelena oaza u koja prija ocima posle dugog puta i usputne zute sprzene trave i lisca posledise ovogodisnje suse


Slika
i dok smo se mi odmarali, vredni povrtari beru plodove svoga truda u velikim plarenicima koji mi uvek privuku paznju kad prolazim ovom deonicom kod doljevca



sa ovom fotkom bi priveo kraju putopis naseg letovanja u grckoj koje ce se pamtiti po lepom druzenja sa clanovima foruma mustangom i denkijem iz nisa, kao i sa ostalima (zeninim bratom koji je bio u sartiju) sa kojima smo proveli lepe trenutke na letovanju
vreme nas je lepo posluzilo, nije bilo velikih vrucina niti oluja, deca su se lepo provela , puni su utisaka .....
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

dobro si zapazio sprinter bio sam ne aktivan u poslednje vreme zbog vecih obaveza ka poslu, a moji roditelji su za to vreme koristili vise od nas kamper.


dule kampove nismo koristili, svracali smo sa mustangom i raspitivali se i ispada dan u kampu skuplji od dana u apartmanu, tako da smo svo vreme bili na plazama
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Driver, što se tiče spoljašnjih navlaka preko prozora umesto da dodaješ deo materijala, razmisli o kupovini par ćebadi za piknik. Ja sam ih viđao u Metro-u , cena im je simbolična, a dimenzije su mislim 1,5x1m. Oni baš imaju s jedne strane alu foliju a s druge strane je platno, što je sve odgovarajuće za prozore. Ja sam nameravao da ga kupim za šoferku, ali sam u Grčkoj našao original spoljašnju navlaku u XXL veličini.
Ili pogledaj u prodavnicama autoopreme, kupiš par komada original navlaka, pa ih ukrojiš.
Poslednja izmena od sprinter u 28 Avg 2012 22:16, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

pogleracu u metrou prvom prilikom, nisam znao da sa jedne strane ima alu foliju
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Za Drivera:
Odličan putopis i prelepe slike. Prosto mi je žao što sam ih gledao (šalim se naravno). Imam utisak da iako sam prošao celu Sitoniju nisam ništa video, odnosno da sam je prebrzo prošao (samo za Sitoniju treba desetak dana).
Pouka - treba pažljivije gledati putopise i fotografije i odvojiti više vremena za obilaske.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Inače onaj motor je ‚‚Honda Goldwing‚‚ vrh među moto krstaricama. Ima 1800ccm, 500kg, grejače, muziku, dodatke, a verovali ili ne i rikverc (nije ni čudo ko da gura ovo).
Ja ipak za nedelju dana idem u Grčku mojim BMW R1100RS - om, iako ne pripada ovom forumu možda stavim neku sliku. Danas sam ispratio neke drugare iz BG koji su sa dva motora krenuli na jednomesečni obilazak cele Grčke - preko Ohrida, Igumenice, Lefkade, Peloponeza, Atine, Soluna, Sofije, a onda planiraju preko Pirota, Zaječara, Negotina nazad u BG. Na ovu turu su krenuli sa namerom da nigde ne plaćaju smeštaj, poneli su dva šatorčića, dušeke, vreće itd... U ovom domenu spadaju u kamperiste, pa kada se vrate voleo bih da ih ubedim da stave i njihov putopis.
Pozdrav
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Driver, stvarno lep putopis i opustajuce slike.
I jedno pitanje, za neiskusne, kako ste se snalazili za vodu i u kamper i iz njega :) obzirom da, koliko vidim, na plazama nije bilo tuseva i vode?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mi smo za sitoniju odvojili 2 sedmice (14 dana) ni to nije dovoljno da se obidje bas svaka plaza i uvala, ali vecinu smo obisli, motor jeste vrh medju kruzerima, voleo bi ga provozati jedan krug , nisam bas znao te tehnicke detalje, ali uzivo izgleda jos bolje
rado bih ti pravio drustvo u obilasku grcke na dva tocka sa satorom na ledjima, ali masina koja pokrece moja dva tocka ima samo 50 ccm, i cini mi se da ni do tebe ne ni se bas lako dovukla, a kamoli jos par hiljada km po grskoj, mozda jednoga dana ako se dokopam neke ozbiljnije masine i da podjem u takvu avanturu na dva tucka, ali bi voleo da zamnom ide zena sa kamperom i vozi sve potrebstine za letovanje jer ipak ne moze sve stati na 2 tocka


za igorpet-a nisam ni ja nesto posebno iskusan, sto se vode tice tocili smo je gde god je vidimo, dok sam bio sa mustangom bilo je lakse on je nosio svoje crevo i gde god vidimo cesmu pitamo (mustangova supruga bila je pi-ar menager za vodu) kasnije kad smo se razdvojili nisanio sam pumpe koje imaju crevo na cesmi da ne vucem u kanti, kad naspem pun tank uz racionalnu potrosnju izguramo 3 dana bez tankanja.
tuseva je bilo na par mesta gde smo se kupali (metamoforsi...) i to smo koristili maximalno
otpadnu vodu sam ispustao u glavnom nocu kad pravimo pokret na pustim parkinzima van naselja (pesak sve to upije i do jutra suvo), a wc kiblu nocu odnesem do mora i prospem u vodu, tako da svaki treci dan malo gimnastike oko vode, ali nista strasno. pijacu vodu smo nosili iz srbije oko 70 litara i to nam je bilo dovoljno za pice i kuvanje
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

" Zavidim " vam na divnim proputovanjima i zahvalan na reportazama koje sam vise puta pregledao sa uzivanjem. Ja nisam bio u prilici da si priustim takvo proputovanje, sto iz subjektivnih a sto iz objektivnih razloga. Proveo sam dve nedelje stacioniran u kampu a par reci i nekoliko fotografija za par dana slede u temi kampovi u Grckoj.
Pozdrav Dragan.
Poslednja izmena od Dragan u 30 Avg 2012 12:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori