Putopis - Grcka - Proleće 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Jader napisao:
lio napisao:Trenutno spavamo u Stavrosu (ima net), od ponedeljka Sitonija - jedno nedelju dana

link:
https://www.facebook.com/lepomir.rakic/ ... 213&type=1
Ajde da objasnite situaciju sa Rubinov rose crna etiketa: Ili ste ga poneli u nenormalnoj količini ili ste ga konzumirali na slamku pošto ga na slikama ima više nego svih vas zajedno :)
Sramota me da priznam: KOLIČINA
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Na cemu kuvate?
Nije valjda da je sve ispod saca? :D

Nego da li neko planira u Grcku krajem avgusta. Tacnije posle 25. avgusta!
Poslednja izmena od Sinbad u 21 Jul 2013 02:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

lio napisao:
Jader napisao:
lio napisao:Trenutno spavamo u Stavrosu (ima net), od ponedeljka Sitonija - jedno nedelju dana

link:
https://www.facebook.com/lepomir.rakic/ ... 213&type=1
Ajde da objasnite situaciju sa Rubinov rose crna etiketa: Ili ste ga poneli u nenormalnoj količini ili ste ga konzumirali na slamku pošto ga na slikama ima više nego svih vas zajedno :)
Sramota me da priznam: KOLIČINA
Sramota bi bila da ste ga pili na slamku :lol:
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Trenutna pozicija Thallata camp i to u naredna 2 dana, nakon toga polako preko Porto Coufo, Toronija, Destenike, Nikiti (Kovio) krećemo ka Solunu.
Prethodnih par dana smo posle Nea Rode i Uranopolisa prešli na Sitnoju jedno veče prespavali u luci Ormos Panagias (kupili svežu ribu) i proveli 2 dana na Karidima.
@Lio
Nemoj molim te samo o količini i vrsti (pića). A za rampu i ostale dogodovštine ostavljamo mesta kad se vratimo, pa mora o nečemu da se piše. Pozz za tebe i Kolete i vidimo se od nedeje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam danas na Paralia Loytsas u blizini Preveze. Silazi se desno sa glavnog puta, jedno 3-4km. Mesto je super, nema puno gužve, plaža peskovita, more čisto, samo je malo poskupo, giros 3eur.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Ja sam danas na Paralia Loytsas u blizini Preveze. Silazi se desno sa glavnog puta, jedno 3-4km. Mesto je super, nema puno gužve, plaža peskovita, more čisto, samo je malo poskupo, giros 3eur.
U Beogradu je giros 2-2,5 EUR tako da 3 EUR nije puno. Evo i POI za GPS Lidl prodavnica u Grčkoj, ima za svaki navigacioni sistem:

http://www.lidl-hellas.gr/cps/rde/xchg/ ... /11470.htm
Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

Lidl mogu od srca da preporucim ali ne za nabavku namernica vec za praznjenje otpadne vode i fekalija.
Odlicna infrastruktura:-)
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Strumfina napisao:Lidl mogu od srca da preporucim ali ne za nabavku namernica vec za praznjenje otpadne vode i fekalija.
Odlicna infrastruktura:-)
Izvinjavam se, mislio sam da se u Lidl-u kupuju "namernice", nisam znao da je to mesto gde se ispuštaju fekalije.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@Jader
Pošto ideš u Thallatu moja preporuka ti je Carrefour market u Sikiji (usput ti je), mogu ti reći da su od Lidla jeftiniji i za 20-30% u nekim proizvodima, a o asortimanu i da ne govorim. Ne znam gde ih ima u osatlim delovima Grčke to bi svakako trebalo proveriti.
Što se ostalih marketa tiče ove godine su dosta povoljni i u Masutis hiper marketima.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:@Jader
Pošto ideš u Thallatu moja preporuka ti je Carrefour market u Sikiji (usput ti je), mogu ti reći da su od Lidla jeftiniji i za 20-30% u nekim proizvodima, a o asortimanu i da ne govorim. Ne znam gde ih ima u osatlim delovima Grčke to bi svakako trebalo proveriti.
Što se ostalih marketa tiče ove godine su dosta povoljni i u Masutis hiper marketima.
Hvala Dule, sutra krećem put Grčke, prvo kasandra par dana pa Sitonija. Kojom stranom da idem prema Thalatti, gde su lepše plaže i prilaz? Kakva je situacija s vodom na plažama?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam jos danas na Lefkadi, popod e krecemo za Peloponez. Sto se tice Lefkade, kamperima je zabodavite. Lio je potpuno u pravu, samo skuteri pomazu u obilasku. Jedino se moxe sici na plazu Katizma, Sivota je ok. Ostalo nista.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Evo mene na terasi hotela Romantik, jezero mladost pije skopsko. Dosadasnji deo puta OK osim zadrzavanja na granici SRB-MK, ima dosta Turaka iako je cetvrtak. Sutra dalje...
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav iz Sartija, sutra nastavljamo obilazak Sitonije
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Evo i mi da se javimo iz Grčke posle obilaska Tasosa koji je stvarno izuzetno povoljan za nas kamperiste. Sada smo u Batis kampu kod Kavale i poluprazan je, a plaža je puna meštana iz Kavake, sutra krećemo ka Platamonu gde očekujemo dve posade iz Niša i tu ćemo nadamo se veselo okončati letovanje u toku sledeće nedelje. DušaneHY videli smo i mi tebe i poslali smo ti SMS. Pozdrav svima.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Evo da prijavim poziciju: Sani beach, kamp "Blue dream" na Kasandri. Kamp je OK, dosta hladovine, plaža OK, tu je i taverna, samoposluga, kafić.
Higijena OK, ali se tuširanje naplaćuje 20 centi !!! (ne i na plaži)

Izgleda da cu ostati vezan za kampove pošto mi frižider na plin danju otkazuje poslušnost i stalno se gasi pa mi struja dođe kao nasušna potreba.

@admin Pomenuo sam na recepciji CCS i pitao za popust, pravili su se ludi i rekli da je cena vec snizena u odnosu na proslu godinu i da je to to. Inace, sreli smo porodicu iz Bgd koji su rentirali kamper.
Zaključana tema