Putopis - Grcka - Proleće 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

POZDRAV SVIM DRUGARIMA JA KRECEM OKO 10-OG AVGUSTA ZA GRCKU AKO NEKO JOS IDE ILI AKO STE JOS TAMO JAVI TE MI MESTO OSTACU 15 DANA JOS UVEK NEZNAM GDECU DOLAZIM KOD VAS JAVI TE SE.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sutra krećemo iz Sani beacha put Sitonije. Koju stranu predlažete, istočnu ili zapadnu, gde su blaži prilazi prema plažama?
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Jel uzivate? Nadam se da vam je prijao boravak u mom omiljenom kampu. Da li je tu "predsednicki kamper" ? Ako je tu obidji Acima i vidi da li mu treba neki savet. Prvi put je u kamperu.Pozdrav Dusan
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sokol napisao:POZDRAV SVIM DRUGARIMA JA KRECEM OKO 10-OG AVGUSTA ZA GRCKU AKO NEKO JOS IDE ILI AKO STE JOS TAMO JAVI TE MI MESTO OSTACU 15 DANA JOS UVEK NEZNAM GDECU DOLAZIM KOD VAS JAVI TE SE.
Planiram polazak za 1.avgust ali je 6-ti izvesniji. Idem preko Bugarske na Asprovaltu pa uz obalu sa malim zadrzavanjima na divljim plazama pa do kampa Evridiki gde cu biti do 20-tog ili 26-tog avgusta.
Pozdrav Sokole tebi i suprugi i javi se ako dolazis u moj kraj.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Posle ukupno 16 dana i pređenih preko 2000 km stigosmo kući. :(
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:Sutra krećemo iz Sani beacha put Sitonije. Koju stranu predlažete, istočnu ili zapadnu, gde su blaži prilazi prema plažama?
Prikolicom ti je mnogo lakše da ideš preko Neos Marmarasa, i sa te strane imaš dve lepe plaže kojima možeš prići i prikolicom, Destenika (ali ona na samom ulasku u Toroni) uvek ima kampera i Porto Koufo (idi na drugi ulaz u mesto, kod hotela - bolji prilaz)
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:
Jader napisao:Sutra krećemo iz Sani beacha put Sitonije. Koju stranu predlažete, istočnu ili zapadnu, gde su blaži prilazi prema plažama?
Prikolicom ti je mnogo lakše da ideš preko Neos Marmarasa, i sa te strane imaš dve lepe plaže kojima možeš prići i prikolicom, Destenika (ali ona na samom ulasku u Toroni) uvek ima kampera i Porto Koufo (idi na drugi ulaz u mesto, kod hotela - bolji prilaz)
Prporucujem plazu na putu od Neos Marmarosa prema Toroniju, ima tuseve i debelu ladovinu u borovima, GPS: Latitude: 40.02330283 Longitude: 23.83312156;

Sinoc smo stigli do Orange beacha, tu ostajemo do sutra, onda u Thalattu. Da mi je neko pricao da cu izdrzati 4 dana bez interneta :)

Dule, kako se kamper pokazao na 2000 km?
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

POZDRAV SVIMA,DRAGANE I JA NAMERAVAM DO STAVROSA I ASPROVALTE NADAM SE DA CE MO SE VIDETI,ALI JE KOD MENE DOSLO DO NEKIH PROMENA ZBOG BOKSA AKO KRECEM ZA GRCKU TAMO SAM PA SE VIDIMO,SRECAN VAM PUT I POZDRAV
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam trenutno na severu Peloponeza , Pounti paralia. Voda cista, noci su samo malo toplije
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Ako je neko na potezu Aspravalta-Stavros neka se javi.Ja sam tu do 11.08 (mada u apartmanu :( ,ali to nije razlog da se ne vidimo)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam jos danas na Peloponezu, okolina Korinta, plaza Anemos beach
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

admin napisao:Jel uzivate? Nadam se da vam je prijao boravak u mom omiljenom kampu. Da li je tu "predsednicki kamper" ? Ako je tu obidji Acima i vidi da li mu treba neki savet. Prvi put je u kamperu.Pozdrav Dusan
@Admin Da, to je bio "predsednicki kamper" na privremenom radu u inostranstvu :). Na zalost, sledeci dan Acim i njegovi su otisli iz kampa (to veče je bila "Grčka noć" pa nije ni čudo)... sreli smo se opet ovde u Thalatti, ali opet mi dolazimo oni odlaze. Blue dream je stvarno odličan kamp, kao i Thalatta, a detalje i komentare ću napisati kad se vratim.

@dusanHY video sam mesto gde si bio u Thalatti... jesi bas hteo na sunce ili te tako zapalo?
Poslednja izmena od Jader u 09 Avg 2013 23:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:@dusanHY video sam mesto gde si bio u Thalatti... jesi bas hteo na sunce ili te tako zapalo?
Oni kampere smeštaju smo u prva 2-3 reda do šetališta odnosno plaže, a tu nema hladovine. Prvo mesto koje su mi dali je bilo u prvom redu ali nisam mogao da se uglavim tako da mi kamper stoji uzdužno (na čemu ovi iz kamp insistiraju) već je moglo samo popreko. Ja ih zamolm i oni mi daju drugo mesto i mogu ti reći da sam bio zadoljan, sanitarni čvor je bi blizu, hladovine je bilo tu i tamo, falilo mi je par metara da mogu da uhvatim Wi-Fi signal iz kafića ...

Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:
Jader napisao:@dusanHY video sam mesto gde si bio u Thalatti... jesi bas hteo na sunce ili te tako zapalo?
Oni kampere smeštaju smo u prva 2-3 reda do šetališta odnosno plaže, a tu nema hladovine. Prvo mesto koje su mi dali je bilo u prvom redu ali nisam mogao da se uglavim tako da mi kamper stoji uzdužno (na čemu ovi iz kamp insistiraju) već je moglo samo popreko. Ja ih zamolm i oni mi daju drugo mesto i mogu ti reći da sam bio zadoljan, sanitarni čvor je bi blizu, hladovine je bilo tu i tamo, falilo mi je par metara da mogu da uhvatim Wi-Fi signal iz kafića ...

http://www.campingclubbelgrade.org/uplo ... 150840.jpg
Rekao mi je tvoj prvi komšija gde si bio :)... i meni su hteli da daju prvi red do plaze, a ja sam insistirao na hladovini. Rekose da nema drugih mesta i onda se nakon jednog oštrijeg e maila pojavilo 4 mesta. (pri tom sam rezervisao još u maju i platio depozit). Izabrao sam sledeći red posle tebe, a wifi signal imam uz eksternu antenu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Evo me kuci nakon 1900 km i 15 dana... Posto je ovo moje prvo kampovanje nakon duze pauze, utisci su vise neko povoljni. Malo smo krenuli nespremni jer je pred put doslo do zamene prikolice za veću. Nismo bas mnogo menjali pozicije, najvise smo boravili u kampovima zbog dece (traze drustvo), a nekoliko noci i slobodno (svi stranci koje sam susretao koriste izraz "free camping", samo mi to zovemo "divlje kampovanje", pa nismo valjda samo mi divljaci :) ).

Ono što me je pozitivno iznenadilo je da sve više naših ljudi kampuje, što pod šatorima, što sa prikolicama i kamperima i to uliva nadu da će nas u perspektivi biti sve više. Napoominjem da ljudi koje smo susretali nisu izabrali kampovanje kao jeftin vid letovanja, već baš naprotiv. Uskoro stizu slike...
Poslednja izmena od Jader u 09 Avg 2013 18:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Zaključana tema