Putopis - Grcka - Proleće 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Vidim da ce o ovoj sezoni biti diskusija i putopisa .
Materijala svakako ne manjka .
Dobro dosao
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Kao što obećah, evo i slika:

Prvo noćenje kod Velesa, jezero Mladost, parking hotela Romantik. Atmosfera prijatna, klopa odlična, cene pristupačne. Problem s fržiderom (gasio se sam od sebe nakon nekog vremena) je pretio da nas veže za kampove...

Slika Slika

Dolazak na prvu destinaciju, kamp Blue Dream u sklopu kompleksa Sani beach koji nam je @Admin preporucio. U blizini kampa je hotelski kompleks i marina s luksuznim jahtama.
Slika Slika Slika

Kamp je stvarno za preporuku, jedino treba izbegavati petak (kada smo mi došli) jer je tada grčko veče u taverni, a posle se veselo društvo rasprši po čitavom kampu, sve do 5 ujutro:( pa je bilo svega osim "Dream". Inače, kamp je jako uredan, svaka parcela je ograđena zelenilom s tri strane i ima vodu i struju odmah pored.
Slika

Inače, 90% kampa je popunjeno stacionarnim prikolicama koje Grci koriste kao vikendice (ne plaćaju porez na imovinu), uglavnom su to prikolice novijeg datuma
Slika

Na kraju sam tražio popust 10%, kao što mi je @Admin rekao pošto imaju nalepnicu CCS na recepciji. Oni su to ignorisali tvrdeći da su cene već snižene u odnosu na prošlu godinu. Onda sam se pozvao na podatak sa njihovog sajta gde piše: "A 10% reduction is offered to "AIT or FIA CARNETS" holders" (to su one žute članske kartice AMSS-a). Tad su tvrdili da dečko koji održava sajt nije skinuo taj podatak sa sajta (?!), ali su na kraju ipak odobrili popust :lol:

Pogled s Kasandre na Sitoniju
Slika

Nakon tri dana provedena u kampu krenuli smo put Sitonije. Frižider je srećom, nakon rada na struju, proradio normalno i na plin. Pošto smo krenuli bez koordinata mesta pogodnih za free camping, a internet u kampu nije bio upotrebljiv, morao sam da istražujem. Izbor je pao na plažu između Neos Marmarasa i Toronija 40.023507,23.832842

Društvo je bilo internacionalno..
Slika

Mesto je za preporuku zbog debele hladovine, a u blizini je hotel gde letuju deca iz Češke pa postoji tuš na plaži U okviru hotela postoji i mala prodavnica.
U okviru hotela je bazen i mini zoo vrt gde smo zatekli zemljake :)
Slika

Kralj kampera je došao, deca oduševljena jer je stiglo društvo, ali smo već bili spremni za pokret:
Slika

Sledeća destinacija je svima poznat Orange beach. Pošto smo došli predveče nalazimo mesto u hladovini. Uveče smo jedini svetleli u mraku pa su nam prilazili misleći da je kantina :lol:
SlikaSlika
Slika

U blizini Toronija zatičemo grupu italijanskih kampera, idemo dalje jer nigde lada nema
Slika

Spravica koja se odlično pokazala za komunikaciju baza-plaža (u prevodu: ručak je gotov, dođite), nema roaminga
Slika

Svraćam i do kampa Armenistis koji se uključio na forum. Infrastrukturno je dobro opremljen, ima sve što treba, ali je na plaži za moj pojam gužva jer kupači iz Sartija preko dana dolaze brodom.
Slika Slika

Sledeće i najduže zadržavanje je bio Thalatta kamp. O kampu je dosta već napisano pa nema potrebe da dupliramo.

Solarni panel (bili smo predmet znatiželjnih pogleda) je odradio posao za osnovne potrebe, tako da struju nismo uzimali.
Slika

Hymer troosovinac jedva se uglavio
Slika

U blizini kapa je selo Kalamitsi gde se vidi da je turizam u povojima što ovom delu Sitonije daje posebnu draž.
Slika

Ovako prolaze makedonci s novim registarskim tablicama (zbog oznake MK):
Slika

Jedan od najlepših izlazaka sunca:
Slika Slika
Slika

Nakon 7 dana kampa, povratak kući... Zatičemo respektabilan broj kamping vozila u tranzitu
Slika Slika

Znam da je ovo mali deo onog što su ostali prošli, ali ipak je ovo prvi put...
Poslednja izmena od Jader u 10 Avg 2013 22:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Uvek je lepo videti slike Grčke, prosto se odmah oseti miris mora i opuštena atmosfera .
Pohvale za Jader-a.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Pozdrav iz kampa Evridiki gde uzivam u slobodi kampovanja. Kamp je bio prepun a sada se moze naci mesta. Svidja mi se sto kamp jedinice nisu zbijene jedna uz drugu vec su u slobodnom rasporedu pa se oseca malo vise slobode i intimnosti. Wireless radi oko recepcije jer je centralni link u kvaru. Toalet je generalno rekonstruisan i uglavnom cist. Zena koja neprekidno cisti toaletni prostor ponekad ne uspe da blagovremeno oreaguje posle nekog nekulturnog korisnika tog prostora.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jel neko isao u Grcku preko Bugarske? Treba mi informacija koja se vinjeta placa za auto sa kamp prikolicom?
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Avg 2013 21:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Jel neko isao u Grcku preko Bugarske? Treba mi informacija koja se vinjeta placa za auto sa kamp prikolicom?
Kole i Dragan su išli preko BG prikolicama.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Uvek uzimam obicnu vinjetu za lako vozilo a mislim da ona obuhvata i prikolicu.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jader, koliko ti je auto trosio vise sa prikolicom nego bez prikolice? I koji je to motor? Dizel ili benzinac i koliko je ccm?
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sinbad napisao:Jel neko isao u Grcku preko Bugarske? Treba mi informacija koja se vinjeta placa za auto sa kamp prikolicom?
5 E vinjeta za nedelju dana
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pozdrav sa Tasosa!
Trenutno smo sa Tadijom na plaži Nisteri 2-3 km od Limenasa i uživamo u čarima (kao što neko reče) "free" kampovanja.

Slika

Izvinite za ovu mini sličicu, ne mogu da aploudujem slike ni preko jednog sajta. Ako uspem, postaviću slike u pravoj veličini.

Tek kad sam se registrovao na sajt "dodaj.rs" i dobio dozvolu od njihovog admina uspeo sam da ubacim normalnu sliku.

Preko našeg sajta neće da ubaci selektovanu sliku već neku nasumično odabranu.
Poslednja izmena od mustang u 12 Avg 2013 21:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Jader, koliko ti je auto trosio vise sa prikolicom nego bez prikolice? I koji je to motor? Dizel ili benzinac i koliko je ccm?
Bez prikolice mi troši oko 8,5 pri 130 km/h.
Sa prikolicom (oko 1100 kg bruto), klima vecim delom puta, brzina 80-100 km/h potrosnja je bila 11-12 l/100. Motor je dizel 2,2 136 ks.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

mustang napisao:Pozdrav sa Tasosa!


Izvinite za ovu mini sličicu, ne mogu da aploudujem slike ni preko jednog sajta. Ako uspem, postaviću slike u pravoj veličini.
Probaj na www.dodaj.rs ... Meni aplouduje....
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mustang pozdrav tebi i Tadiji. Nije bilo mogucnosti da se sretnemo jer sam isao autoputem i sa dva gumi defekta stigo u kamp. Naravoucenije: 12 godina stara guma je STARA, koliko god nova izgledala. Put kojim sam isao bio je zasut delovima raspadnutih guma. Toplota plus opterecenje = gumi defekt.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Dragan napisao:Mustang pozdrav tebi i Tadiji. Nije bilo mogucnosti da se sretnemo jer sam isao autoputem i sa dva gumi defekta stigo u kamp. Naravoucenije: 12 godina stara guma je STARA, koliko god nova izgledala. Put kojim sam isao bio je zasut delovima raspadnutih guma. Toplota plus opterecenje = gumi defekt.
Pa majku mu boziju, barem vi Piroćanci imate guma koliko hoćete :). Ja sam na ovu prikolicu ipak stavio C gume.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Treba proveriti koje gume vozi BOSS , i treba kupiti i montirati baš te, jer nema boljih
Zaključana tema