Putopis - Grcka - Proleće 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Admine!!!! A zasto meni duplira postove? Kad obrisem jedan, obrisu se oba :(
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Avg 2013 21:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mali putopis iz Grčke 2013.
Polayak 20.07.2013.
Svratili smo i posetili manastir Ravanicu. Nalazi se na putu Paraćin - Senjski rudnici. Još 15km i stigli bi do Sisevca, mesta gde ćemo održati jesenje druženje kampera.

http://www.dodaj.rs/f/3R/5b/uqoqrc0/img7109.jpg
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mali putopis iz Grčke 2013.

Polazak 20.07.2013.
Svratili smo i posetili manastir Ravanicu. Nalazi se na putu Paraćin - Senjski rudnici. Još 15km i stigli bi do Sisevca, mesta gde ćemo održati jesenje druženje kampera.

SlikaSlika

Prespavali smo iza granice kod Kumanova, na Lukoil pumpi. Pumpa je nova, čista, bezbedna.
u proputovanju kroz Makedoniju napravili mini pauzu preko puta manstarira Svetog Jove, gde smo se snabdeli hladnom vodom za piće.

Slika

Sutradan ušli u Grčku, par dana bili na plažama oko Parge, zatim krenuli put Lefkade. Između Parge i Preveze, na nekih 20km daljine, postoji jedna poveća raskrsnica sa više reklamih panoa, skretanje u desno ide u dubinu. Zadnjih par godina namrevao sam da skrenem, ali na nagovor ostalih članova porodice, uglavnom smo nastavljali dalje. Ovog puta nisam ih poslušao, skrenuo u desno i sišao ka moru i nismo pogrešili. Na potesu od jedno 10-15km postoji nekoliko malih mesta ušuškanih u borove, skrivenih sa magistrale, plaže su super, mesta za free kamping koliko hoćeš.

Slika

GPS: S 39.158.0862' I 20.5627066'


Pao je dogovor da iduće godine na nekoj od ovih plaža provedemo bar dva tri dana.

Bili smo tvrdi na ušima i uputili se na Lefkadu. Obišli smo je komplet, prvo sa istočne pa sa zapadne strane.

Vasilika, raj za surfere

Slika

Noćili u mestu Sivota. Mesto je maleno, puno divnih restorananamenjenih prvenstveno jahtama, plaža nikakva.

Sutradan bili na Amouso plaži, pa na Katizmi, gde smo i prespavali.
Katizma je prava peščana plaža, zalayak sunca je bio pravi ugođaj.

Slika

Slika

Nakon kupanja podigli se naviše i vratili se u Lefkas i posetili poznati manastir na brdu.

Slika


Ovog puta nismo smeli da se uputimo put Gialosa, Porto Katcikija i još par poznatih plaža koje smo nameravali da vidimo. Više kampera, što Holjandjana što Italijana čak i par momaka i cura iz Beograda su nas odvratili od vožnje ka najlepšim plažama, tvrdeći da je put uzan i da bi se teško probili kamperom. Da ne bi rizikovali, glasali u kabini, i put pod noge, tutanj sa Lefkade.

Rezime, lefkada je lepa, ali nije za klasično obilaženje kamperom. Kada smo se vratili u lefkas, na parkingu sam video više slovenačkih i italijanskih kampera koji su verovatno iznajmili renta kar - neka manja putnička vozila ili skutere, pa su sa njima obišli ove plaže, dok su kampere ostavili na sigurnom.

Posle Lefkade krenuli ka Peloponezu zelenom rutom i ostali dva dana, u nama omiljenom mestu Mitikas.

Slika

Nakon toga nastavili dalje, uz par stajanja i kupanja, popodne stigli u Nafpaktos gde smo prespavali i sutradan se kupali. Za razliku od Lefkade koja je puna Naših turista, u Nafpaktos dolaze uglavnom Grci, Naših ni za lek ( što nam je prijalo). Najjači utisak na Nas ipak je ostavio jedan poprilično stariji bračni par koji je u smiraj dana dugo sedeo na plaži, svako zadubljen u svoje misli, pogledom uprtim u talase. Bili su baš simpatični, naročito sedi šmekerica sa sve roze košuljom.

Slika


Nakon Nafpaktosa, usledila je vožnja trajektom i prelaz na Peloponez.

Ove godine namera je bila da se poseti jug Peloponeza, kupa na Elafonisosu i boravi par dana na krajnjem jugu Manija, ali zbog medicinskih briga ( ispostavilo se bezazlenih) dogovor je pao da se držimo severa ostrva za slučaj potrebe brzog pakovanja i vraćanja u Srbiju. Pre par godina prošli smo severom Peloponeza i ja sam napravio grešku uključivši se na autoput. Trebalo mi je skoro 50km da skrenem na nacional i put nastavim starim putem. Ovog puta nisam ponovio grešku i odmah kod Ria prato sam oznake i ukljjučio se na stari put. Najlakše je bilo da se drži striktno uz obalu, pa da se negde skrene desno i nađe nacional. Već posle desetak km. krenule su plaže i to poprilično lepe. Nismo mogli da se odlučimo gde ćemo se kupati. Na nekih 30-40km od Patre skrenuli smo ulevo i naišli na plažu Paralia Nikolaikon. Jedna je od retkih koja je otvorena cele godione i na nju dolaze uglavnom bračni parovi sa decom. Tu smo ostali par dana.

Slika

GPS: S 38.522.5500' I 21.0674216'


Posle par dana krenemo dalje ali posle samo desetak kilometara naiđemo na novu plažu Pounti paraliju. Tu smo se locirali par dana. Plaža je pomalo čudna, dvadesetak metara plitka, a onda jama za medalju, dna nigde ni u najavi. Voda je međutim bila nenormalno čista, pomalo hladna, savršena za kupanje. Gužve na plaži nema, bilo samo par kampera iz Francuske. Samo mesto ima predivan pogled, pejsaži kao stvoreni za crtanje. Jedno veče se malo natmurilo pa sam iskoristio zgodan momenat za slikanje.

Slika

Slika

GPS: S 38.218.5500' I 22.1475550'

Ni ove godine nismo mogli a da ne posetimo Nafplio. Iako smo i ranije postavljali slike ovog gradića, nekako Nas on uvek inspiriše i napuni Nam baterije pozitivnom energijom. Prosto se lepo osećamo u njemu.

Slika

Slika

Kako se letovanje bližilo kraju, tako smo počeli i da se penjemo. Prespavali smo u Megari, i umesto da preprečimo ka Eviji, otišli do Atine i autoputem krenuli put Srbije. Kupali se na par mesta, najduže u blizini Kamene Vurle, nekih 30km ispred.

Slika

Posetili kao i uvek grad Larisu, gde je ženski deo šopingovao.
Preporuka za girose je To eat. Nalazi se u centru grada, u blizini antičkog pozorišta. Preporuka za kafu je Sicily, isto tako u centru.

Slika

Slika


Na parkingu ispred Carrefour-a zatekli ceduljče našeg prijatelja Posejdona i umesto na plaže grada Larise, uputili se ka njemu u kamp u okolini Platamona. Posejdon nam je našao mesto gde smo smestili kamper i prespavali. Sutradan se družili, roštiljali i vozili gliserom, normalno nismo propustili vožnju ringom. Ovim putem zahvaljujemo se na gostoprimstvu Peđi i Radi.

Slika

I šta reći na kraju. Sve što je lepo kratko traje. Jedva čekamo sledeće leto.
Poslednja izmena od sprinter u 06 Sep 2013 07:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Admine!!!! A zasto meni duplira postove? Kad obrisem jedan, obrisu se oba :(
Ovo sam našao:

Double posting
One common faux pas on Internet forums is to post the same message twice. Users sometimes post versions of a message that are only slightly different, especially in forums where they are not allowed to edit their earlier posts. Multiple posting instead of editing prior posts can artificially inflate a user's post count. Multiple posting can be unintentional; a user's browser might display an error message even though the post has been transmitted or a user of a slow forum might become impatient and repeatedly hit the submit button. Multiple posting can also be used as a method of trolling or spreading forum spam. A user may also send the same post to several forums, which is termed crossposting. The term derives from Usenet, where crossposting was an accepted practice but causes problems in web forums, which lack the ability to link such posts so replies in one forum are not visible to people reading the post in other forums.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Sad je ok!

Jader ne radim ja to namerno! Sad mi je Sprinterov post sa slikom dupliran...
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Avg 2013 22:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Sad je ok!

Jader ne radim ja to namerno! Sad mi je Sprinterov post sa slikom dupliran...
Nisam ni rekao da je namerno, samo sa googlovao zbog čega se to dešava
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

@Sprinter kao i uvek, lep putopis i još lepše fotografije!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sada ponovo pregledam slike, ima ih preko 500. Odmah bi se vratio nazad na još jedno dve nedelje.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Sada ponovo pregledam slike, ima ih preko 500. Odmah bi se vratio nazad na još jedno dve nedelje.
Rešenje je: online posao
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Jader napisao:
sprinter napisao:Sada ponovo pregledam slike, ima ih preko 500. Odmah bi se vratio nazad na još jedno dve nedelje.
Rešenje je: online posao
vidi kako je POP resio taj problem ................

Slika
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jel moguće da trenutno nema nikoga od nas u Grčkoj?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter jer mogu ove slike da stavim na facebook nasu stranicu ?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Naravno pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sprinter odlicne fotografije samo fali mapa puta sa markiranom putanjom , lako se to dodaje , mogu da pomognem .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

sve može, dodaj slobodno
Zaključana tema