Putopis - Grcka - Proleće 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Zaključana tema
zoleprole
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 11 Okt 2012 12:25

Post od zoleprole »

Išao bih za Grčku preko Biltole, neki kažu da je dobar put, neki da je rupa do rupe, očigledno nemaju svi isti kriterijum, jel može neko od Vas da mi pomogne, kakav je zaista put Prilep-Bitola?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam išao , ali pre nekoliko godina, tada je bio dobar. Za danas zaista ne znam.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Dragan napisao:Planiram da pocetkom avgusta preko Bugarske dodjem do Asprovalte a onda uz more do ispod Katarinija i zavrsim u kampu. Kakva su iskustva sa usputnim zaustavljanjem prikolicara na mestima koja nisu posebno namenjena za to? Nije mi ni poznato dali ima nekih posebnih parkinga za prikolice osim u kampovima.
Ja i Kole krećemo idućeg vikenda preko Bugarske od Kavale:
Na desetak kilometara prema Asprovalti (kod Nea Iraklitsee) velika slobodna plaža, bilo je prikolica i prošle godine, kao i kampera (odmah preko puta Lidla). Prema Asprovalti sam video još najmanje dva "divlja" kampa - plaže, pa ćemo se i tamo zaustaviti. Ispred Asprovalte ima mesto za na divlje, ali je plaža loša, u samom gradu kamperi stoje na ulici, a viđao sam prikolice na betonskom parkingu između Asprovalte i Nea Vrasne prema magistralnom putu (tu sam i ja prespavao jednu noć, a verovatno ćemo i ove godine). Na izlazu iz Stavrosa može na divlje, ali se meni ne sviđa plaža. Sitonija je priča za sebe - divne plaže i dovoljno mesta za "divlje" kampovanje. Kasandra nije baš dobra za takvo kampovanje, ali i tamo ima velika (poluprazna) plaža pri vrhu prema Sitoniji. Pored Flogie i Nea kalikratie (odnosno iza kalikratie) ima lepa plaža na kojoj sam spavao, kao i jedan kolega iz BG sa prikolicom, iako ima kamp u blizini. Prema Katariniju uz obalu ima nekoliko plaža gde može bez kampa, a u samoj Paraliiji Katarini preko dana na plaži, a naveče na jednom od dva velika parkinga (može i na marini) itd...
Mi uglavnom ne idemo u kampove pa nećemo ni ove godine. Parkoranje i spavanje uglavnom se ne brani, a za kampovanje... pa malo se pomerimo, ako baš nekome smetamo idemo dalje. Uglavnom bez problema. Ko bude na ovom delu očekujem da se vidimo.

Pozz
Poslednja izmena od lio u 05 Jul 2013 20:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lio, da li je stigao agregat?
Ako je stigao, kakva su iskustva?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Kupljen je i u Frankfurtu je trenutno. Sutra treba da krene i nadam se u nedelju da će biti ovde, pa kada mu sipam ulje, ispoštujem procedure prvog paljenja itd... nadam se da se pohvalim (ili jadikujem sa obzirom na cenu)
Javiću iskustva u temi agregati kad ga startujem
Pozz
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Pozdrav iz Grcke sa Halkidikija. Za promenu sam na Sany Beach-u. Tu smo sa malom decom deset dana. Ko je u prolazu neka svrati u kamp Blue dream. Pozdrav admin.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

@Lio, hvala na iscrpnim informacijama i srecan vam put i dobar provod.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav dragi prijatelji juce i danas sam u Nisu ali bez kampera sto ne znaci da nisam bio sa kamperistima u subotu od ranog jutra sam se sastao sa liom i Koletom uz casicu razgovora dogovoreno je da se druzenje nastavi po podne sto smo i uradili u jednu finu kafanicu uz pice i mezetluk nastavili druzenje i razmenu iskustva u svemu stomi je jako prijalo i ovom prilikom se zahvaljujem Koletu i Liu na gostoprimstvu,elem za moj boravak u Nisu saznao je i Mustang gde je usledio i njegov poziv za danasnje druzenje u Brzom Brodu gde ce biti i Pedja tako da cu im se rado pridruziti iprovesti ostatak vikenda sa njima-KAD TE HOCE HOCETE.Koristim priliku da pozdravim sve kamperiste i pozelim sve najbolje.
YU1PSO
Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

Tek sad vidim koliko vas je u pripremama za Grcku.
Mi smo se super proveli u aprilu.Grcka je bila jedino mesto u evropi sa lepim vremenom.
Najvise vremena smo proveli na peloponezu i nismo koristili kampove.
Sada se spremamo za Maroko(zapadu saharu),Mauritaniu i nadam se Senegal(Dakar) ako papiri ne budu problem(Izgleda da Senegalci traze "carnet de passage")
47 dana za 12000km je po mojoj proceni opusteno.Vise o putovanju po povratku:-)
Evo par fotografija iz Grcke

Slika
Slika
Slika
Slika
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Nakon skoro dve nedelje provedene na plažama Tasosa, jutros trajektom stigoh u Keramoti... Danas obiđoh plaže uz ovaj gradić, ogromne, peščane, bez naših turista... Od sutra sam oko Kavale, pa, lagano ka Stavrosu, možda Sitoniji... Sve do četvrtka, kada bi trebalo da budem u Solunu (Zampetas, Cosmos, Jumbo...) pa, kući ...

Puno pozdrava svima !
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

zoleprole napisao:Išao bih za Grčku preko Biltole, neki kažu da je dobar put, neki da je rupa do rupe, očigledno nemaju svi isti kriterijum, jel može neko od Vas da mi pomogne, kakav je zaista put Prilep-Bitola?
Ja sam pre dve godine išao pravcem Skoplje-Tetovo-Ohrid-Bitola i najlošiji deo puta je bio od Ohrida do Bitole ali, podnošljivo... Za pravac, odnosno deonicu Prilep-Bitola ne mogu ništa reći...
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

lio napisao:- 15, tu smo od Kavale do Soluna dvadesetak dana (bar nedelju dana na Sitoniji)
Pozdravljam pregovore, ako ništa drugo onda što nema ponovo viza, što je najbitnije za naš način putovanja
I ove godine nam se "putevi ukrštaju"...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja brojim baš sitno: - 6 dana do polaska.
Danas završni pregled kampera, sutra i prekosutra regulisanje snage ručne kočnice na zadnjem levom točku, u sredu pranje, u četvrtak pakovanje stvari, petak uključivanje frižidera i pečenje mesa u masti, subota polazak.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

admin napisao:Pozdrav iz Grcke sa Halkidikija. Za promenu sam na Sany Beach-u. Tu smo sa malom decom deset dana. Ko je u prolazu neka svrati u kamp Blue dream. Pozdrav admin.
Pošto sam odustao od Ohrida ovog puta (morao bi da se vracam prem Solunu i da pravim 250 km vise), planiram prvo na KAsandru pa onda na Sitoniju. Mislio sam da provedem par dana u kampu "Blue dream" koji se nalazi pored Sani resorta? Kakvi su utisci, hladovina, higijena, internet?
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Korektan je kamp. Higijena je u redu. Godinama nije nista ulagano a trebalo bi.Medjutim lokacija kampa okruzenje plaza je savrseno. Cisto toplo more i zatvoren ceo kompleks sa lepom marinom i nekoliko hotelskih kompleksa sa bazenima privlace nas godinama. Deca se osecaju kao kod kuce. Konacno je ove godine pun signal mob.telefonije a Wi Fi radi tokom nedelje a za vikend otezano. Nema trenutno guzve koja se ocekuje u avgustu. Mi smo se sinoc vratili u Bgd.
Zaključana tema