Putopis - Grčka - Bugarska - Sitonija 2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

26 avgust. Podne. Auto spreman. Prikolica k'o zapeta puška. Stvari natovarene. Cupkamo u mestu u isčekivanju da se krene. I posle popijene kafe i opranih šoljica, 3,2,1 polazaaaak!
Slika
Od NS do Bugarske izabrali smo put Indjija, Stara Pazova, Vojka, obilaznica oko BG, Ibarska, Kraljevo, Kruševac, autoputem do Niša, Pirot, Dimitrovgrad. Pošto svakako sa prikolicom ne mogu brže od 80, bilo mi je malo bezveze ići autoputem, a uz to sam uštedeo 1500 dinara na putarini u jednom pravcu (taman jedan dan više u kampu :) ). Pravili smo pauze na milion mesta, i stigli u Dimitrovgrad oko ponoći. Prespavasmo na pumpi neposredno pred granični prelaz. Ujutro oko 9, nastavismo ka moru. Na bugarskoj granici ni žive duše.
Slika
Prolazimo je bez problema za 5 minuta. kupujemo vinjetu i krećemo ka Kulati, mestu na grčkoj granici. Putevi u BG su sasvim korektni. Slika Na nivou naših, čak i bolji. Slika
Grčku granicu prelazimo takođe za 5 minuta. Gužve nije bilo. Krećemo ka Sitoniji. Tu nailazimo na najgori deo puta između granice sa Bugarskom i mesta Seres.
Stižemo na Sitoniju oko 8 uveče. Neko je na forumu pomenuo kako se može free kampovati na plaži kod hotela Posejdon. Poslušah savet i prespavasmo na prelepoj maloj plažici 40° 1'22.88"N ; 23°49'32.78"E , na kojoj je već bio jedan nemački kamper.
Slika ,
Slika
Ujutro pravac Sikija. Još u Srbiji smo namirisali kampove Pitsoni i Melisi. Lokacija dobra a cena još bolja. Posle malo premišljanja uselismo se u Melisi. Dve osobe, prikolica i struja, 15€ dnevno. Ako se ostane duže od 10 dana dobijete i 10% pousta. Prodato. Nadjosmo lokaciju i krenusmo sa postavljanjem infrastrukture. Slika
Struja je max 6A ili oko 1300w. Za nas dovoljno!
Slika
Kamp je ok. Čist ima sve što je potrebno. Toaleti i tuševi su OK, Internet radi stalno, osim uveče kad krenu Viber i Skajp punom parom.
More i plaže su prelepe. Peščane i čiste. More je prelepih boja, pretoplo i pored talasa kojih zna često da bude. Vetar stalno pirka pa nismo imali onaj osećaj da sve gori oko nas. Treba imati na umu da se tako i najlakše izgori na suncu.
Slika ;
Slika ;
Slika ;
Slika.

Nastavak sledi!
Poslednja izmena od Sinbad u 16 Sep 2013 02:21, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nesto fale ljudi , jel tako slaba poseta bila tom mestu , kampu?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Samo je jedna slika iz kampa... Strpi se malo, biće ih još. :)
Izbegavao sam da slikam kampere jer to smatram narušavanjem privatnosti. Možda ni ja ne bih voleo da me neko slika i da sliku okači na nekom forumu bez mog znanja... Uz to je bio i septembar, pa su gužve iz dana u dan jenjavale.

Nastavak:

Cene su generalno nešto više nego kod nas.
U Lidlu je skuplje za 20-tak %. Benzin je 1,7€ po litru. Dizel od 1,32 - 1,48€ za litar. Kampovi naplacuju 2 osobe, prikolicu i struju cak i do 30€ dnevno. Meso je 7-11€, hleb je 1€, mleko od 0,8 do 1,5€, jogurt je 0,7€. Giros i suvlaki (ražnjić) je 2,3€, a pivo ili Koka kola od evro i po do dva i po. Ležaljke se ne plaćaju ali je red da naručite piće ako ste već zauzeli ležaljku.

Kampovi na Sitoniji su mahom bili prazni. Melissi i Pitsoni i jedan bugarski kamp
Slika
su bili do pola popunjeni.
Slika
Slika
Na ulazu tog bugarskog kampa je bila i naša nalepnica.
, Slika ,

Inače gosti kampova su uglavnom Grci, Bugari i Rumuni. Ima nešto Nemaca, Slovenaca i Holanđana.

Plaže su ogromne, i na njima nema gužve. Sve su vrlo slične, pa obilaženje plaža i nema nekog smisla. Orange beach je veoma lepa plaža, ali sam tamo video zelene alge, a to je znak da kanalizacija ističe negde u blizini. Dokaz tome je i smrad kanalizacije koji se oseti u vazduhu.
Kalamitsi, Sarti, Sikija, Vuruvuru, su veoma mala mesta. Poput Mrčajevaca. Nema klubova, diskoteka, i sličnih sadržaja. Mesta su tiha mirna i kao stvorena za odmor u pravom smislu te reči. Sitonci se ponose svojim mačkama. Svaka kuća ima bar 2-3. Tako smo i mi imali jednog podstanara
Slika

Nastavak sledi!
Poslednja izmena od Sinbad u 16 Sep 2013 23:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Šta je sa nastavkom
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Evo i nastavka.

Prvi put mi se desilo da imam rupu u secanju, nakon 5 dana vec je bio 10 septembar i vreme da se krene kuci. Proslo 15 dana!!! Kad pre?

Priprema za polazak

Slika

Ruta ista kao i pri dolasku. Kulata, Sofija, Dimitrovgrad. Put savrsen, kisica kroz Bugarsku.
Slika

Nakon ulaska u Srbiju, kod Pirota skrecemo ka Knjazevcu. Tu nailazimo na izletiste na kojem sam bio jos kao klinac.
Slika

Slika

Nakon toga Stara Planina i Babin Zub.

Novi hotel. Hvala Mladjo!
Slika

Slika

Slika

Babin Zub izdaleka:
Slika

I izbliza:
Slika

Posto mi svi kazu da sam podvojena licnost, ja Staroj planini nadjoh i svoje drugo JA :)
Slika

Stara planina je stvarno neotkriveni planinski biser Srbije!
Slika

Pogled na zapad na Jastrbac i Kopaonik.
Slika

Slika

Nova gondola na Babinom Zubu:
Slika

Sledeca destinacijaje bila Bovansko jezero kod Soko Banje!
Slika

Pitasmo coveka da nas uputi ka jezeru a on nas pozvao na ribu i domacu rakiju, i uz put nam objasnio kako stici do obale. Mozda cemo na leto parkirati prikolicu u njegovo dvoriste i par dana provesti na Bovanskom jezeru.
Ako je neko zainteresovan:
Slika

Posle 3 dana putovanja, prezadovoljni smo stigli kuci.

Auto je vukuci prikolicu, trosio oko 7 litara na 100Km. Nakon predjenih 2500Km, lepsa polovina i ja zakljucismo da nam je ovo bilo najlepse letovanje do sada.
Poslednja izmena od Sinbad u 13 Okt 2013 13:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Suština dobrog odmora je opuštenost, i malo sreće, u smislu da se slože kockice. Vidim da si imao i malo lošijeg vremena, ali i takvo vreme može da se iskoristi jer kako kažu "kada čeljad nisu besna, ni jedna kuća nije tesna".
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Otvori temu stara planina ima lepog materijala!
Odgovori