Prvi maj 2014.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Vremenske prilike nam ne idu baš u prilog, ali šta je... tu je
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Pošto se bliži 1. maj, nisam odoleo da ne podelim s vama kako se uzurpira (rezerviše) deo javnog dobra od strane nekolicine bahatih ljudi:

Slika

Slika

Slika

Žalosno je što je "rezervacija" javnih površina urađena oko 5 dana ranije.
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Ocemo li mi negde, gde nema guzve :)? Jel neko za put?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

srdjansimic napisao:Ocemo li mi negde, gde nema guzve :)? Jel neko za put?
ako se slucajno popravi vreme idemo do slovenije i italije, ako se obistini prognoza tu smo gde smo
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

@jader
nista cudno u zemlji sorabiji, veliki su zaposeli javna preduzeca, mali hladovinu ispod drveta, svojata se ono sto je zajednicko i nasta svi imamo jednako pravo na koriscenje.
da je reda i zakona ne bi ovo bila zemlja srbija koju poznajemo

opste je poznato da na prigradskim izlatistima su nevidjene guzve za prvomajski uranak, godinama u nazad izbegavam za 1. maj takva mesta gde bude 20 ljudi po kvadratnom metru, nadglasavanje muzike iz gepeka, dosta se i popije pa dodje i do nesuglasica (a cesto i da konflikta), ako dodjes sa kamp vozilom neko ti se "pribije" kolima da nemozes vrata od boxa da otvoris..... svako hoce sto lepse mesto, sto vese konfora, neki su mozda i emotivno ili tradicuonalno vezani za neka mesta, slicna je prica i kod nauticara a i pecarosa, svako ima opravdanje za zauzimanje poseda ali ne metodom poranicu pre ostalih vec trakom, kamenjem, ostavljanjem srarih jedva pokretnih vozila...
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

driver57s napisao:@jader
nista cudno u zemlji sorabiji, veliki su zaposeli javna preduzeca, mali hladovinu ispod drveta, svojata se ono sto je zajednicko i nasta svi imamo jednako pravo na koriscenje.
da je reda i zakona ne bi ovo bila zemlja srbija koju poznajemo

opste je poznato da na prigradskim izlatistima su nevidjene guzve za prvomajski uranak, godinama u nazad izbegavam za 1. maj takva mesta gde bude 20 ljudi po kvadratnom metru, nadglasavanje muzike iz gepeka, dosta se i popije pa dodje i do nesuglasica (a cesto i da konflikta), ako dodjes sa kamp vozilom neko ti se "pribije" kolima da nemozes vrata od boxa da otvoris..... svako hoce sto lepse mesto, sto vese konfora, neki su mozda i emotivno ili tradicuonalno vezani za neka mesta, slicna je prica i kod nauticara a i pecarosa, svako ima opravdanje za zauzimanje poseda ali ne metodom poranicu pre ostalih vec trakom, kamenjem, ostavljanjem srarih jedva pokretnih vozila...
@driver57 slažem se u svem u s tobom. Prvi maj simbolizuje borbu za radnička prava. Pre nekoliko godina sam bio u Berlinu i tada sam se uverio u razlike u mentalitetu Nemaca i ostalih.

Nemci su Prvi maj obeležavali tako što su mirno demonstrirali organizovano preko sindikata (to je ono udruženje koje kod nas služi da se jeftino nabave polutke)

Slika

Par stotina metara dalje, istovremni, oni koji su mentalno bliskiji nama su ovako obeležavali:

Slika
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Društvo - trenutno ne pada kiša. Ja i Kole odosmo na oblačinsko jezero
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

lio napisao:Društvo - trenutno ne pada kiša. Ja i Kole odosmo na oblačinsko jezero
Ovo je ujedno predlog za lokaciju za jesenje okupljanje:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako dobro gledam slike, kao da je u najavi još jedan kamper.

@Lio,to je pravi primer organizacovanja druženja, na vreme krenuti, čekaj ipak da održimo ovo prolećno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Specijalno letnje - zimsko kamping vozilo 1 i 2 su negde na polovini izgradnje (kad pređemo na treće biće još bolje), a što se tiče druženja idemo redom...
Pozzz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Super
Odgovori