Babin zub 2016 - skijanje

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Babin zub 2016 - skijanje

Post od mustang »

Da li je neko zainteresovan za ski vikend na Babinom zubu?
Vreme će kažu biti lepo, snega ima dovoljno i sve staze rade.
Mi smo planirali da krenemo u petak popodne ali nam je jedna informacija poremetila plan.
U Pirotu se u subotu i nedelju održava tradicionalni sajam peglane kobasice, a po prvi put biće prezentovana i prateća manifestacija „Festival sira i kačkavalja“.
Za učešće na Sajmu prijavilo se 46 proizvođača peglane kobasice, 14 proizvođača sira i kačkavalja, kao i 15 vinarija sa područja Srbije.
Zato je moguće da ćemo na Babin zub ići preko Pirota, Temske i Kalne u subotu popodne.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od mustang »

Tekst sa gugla:

"SAJAM PIROTSKE VIJAGRE: Peglana kobasica nezamenljivi afrodizijak.
Afrodizijačka svojstva peglana kobasica "duguje" velikim količinama belog luka, sudžuka i drugih začina, o čemu najbolji proizvođači nerado govore,
a naziv je dobila po tome što se svaka "potkovica" za vreme sušenja ispod tavana svakodnevno "pegla" flašom od vina."
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od sprinter »

Vrlo primamljiva ponuda. Meni je supruga u Beogradu, dolazi za vikend, a i podaleko mi je samo za vikend turu.
Nešto gledam produženi vikend oko 13.02.2015. Trivundan, ili Sveti Valentino, Dan zaljubljenih, nakon toga 2 dana praznika, Sretenje, u Ponedeljak i Utorak se ne radi. Baš zgodno. Šta misliš o ovom terminu?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od mustang »

Ja sam uvek za akciju.Nešto nam se oduži ova zima.
Trenutno na Babinom zubu ima 3 kampera iz Bugarske. Izgleda da bugari imaju mlađi vozni park od nas. Hymer integralac, Lajka ne starija od 3-4 godine i jedan stariji kamper na Micubiši šasiji.

:)
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od mustang »

Evo i nekoliko slika sa Babinog zuba. Vreme savršeno za skijanje i boravak u kamperu. Temperatura noću blagi minus, danju 2-7 stepeni.
http://imgur.com/a/PU6hi" onclick="window.open(this.href);return false;
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od mustang »

U toku prošle nedelje napadalo je još malo snega pa smo iskoristili još jedan prelep vikend za skijanje.
Ovog puta 6 kampera iz bugarske. Sudeći po snegu na krovu Lajke, očigledno da je cele nedelje boravio na Babinom zubu.
Neke slike su od prošlog vikenda.
http://imgur.com/a/iUGQs" onclick="window.open(this.href);return false;
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Babin zub 2016 - skijanje

Post od sprinter »

Super su slike. Vi imate sreću da Vam je Stara planina relativno blizu. Nama je sve relativno daleko za vikend turu. Jahorina 250km, Kopaonik slična kilometraža, Zlatibor 180km. Ostaje nam samo da zviždimo u prste i grickamo nokte.
Odgovori