Zlatibor - Sretenje 2017

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Zlatibor - Sretenje 2017

Post od šukitaxi »

Doslo vreme da se krene kamperom na planinu,ja krecem za Sretenje na Zlatibor na 4-5 dana,ako se neko odluci nek se pridruzi bicu gore,a i sklon sam dogovoru ako neko ima jos neku ideju ;)
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Sretenje 2017

Post od šukitaxi »

I kao sto rekoh stigao do Zlatibora uz usputnu stanicu u Gucu,tamo proveo ceo dan prespavao i nastavio put Zlatibora,snega nema,ljudi je bilo dosta iskoristili su neradne dane,suncano toplo,kamper slusao besprekorno,plin takodje sve u svemu zadovoljan,sad odoh dalje u setnju i obilazak lepog Zlatiboraslika=1_495772313_WP_20170215_15_23_36_Pro.jpg]Slika[/url]
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Sretenje 2017

Post od sprinter »

Bravo Šuki.
Ja nagovarao gospodju da za praznike odemo na Divčibare, ali dzabe. Izgleda da nisam bio baš uporan, ili sam izgubio autoritet, beiga.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Sretenje 2017

Post od šukitaxi »

Izgleda autoritet :D
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Sretenje 2017

Post od šukitaxi »

I evo vratio se sa malog putesestvija pa da napisem nesto,sa Zlatibora smo otisli do Tornika ne bi li videli makar malo snega ,jer se svuda istopio,posle krace setnje uputismo se ka drugoj lepoj planini na Taru,put sasvim dobar brzo se stize,na Tari za divno cudo ima snega na nekoliko mesta po putu u delovima skrivenim od snega,a ponegde i led na putu ali nije smetalo,otisli do hotela Omorika,i tamo iznenadjenje jer vise nije dozvoljeno parkiranje iznad hotela ispo jelki,sada je to sve iskljucivo za goste hotela,znakovi po svakoj banderi zalepljenji parking samo za goste hotela,i bio je poppunjen skroz,moguce da nece praviti problema ako bude prazno ali da znate ako planirate da se tamo namestite,malo se prosetali i resili da odemo do Mitrovca,tamo gore snega ima u okolini,ulazaku decije odmaraliste je poprilicno pod ledom nisu ga cistili izgleda,stadoh negde sa strane pa u setnjicu laganu,posto nam se nije bas nesto svidelo resili smo da idemo dalje a poucen pisanjima Pere big merlina nisam krenuo da se spustam sa Mitrovca ka Peruccu jer kako on rece prilicno je nizbrdo sa dosta krivina i da ne bi gospoDZa pravila rigoleto po voljenom kamperu od;lucio sam se za duzu varijantu spusta ka bajinoj basti koji je protekao u miru :) ,prodjosmo kroz Bastu,guzva poprilicno i nastavismo do vrela i Perucca,prelepi prizori uz put Drina lepa,vrelo i slapovi jos lepsi,jedino mi nije jasno ko je skinuo malu ogradu koja nije dozvoljavala da pastrmke odu u Drinu putem slapa ali dobro to su nasa posla,videh u recici samo dve,mada je hladno ali ipak,dok je biula ograda bilo je i njih a sada..... :? na putu ka vrelu sam svratio do placa jednog mog prijatelja koji je na samoj obali Drine,i tu bi trebalo da se otvori novi auto kamp,mada poznajuci odlicno mog prijatelja xm,malo sam skeptican,mada je plac ociscen masine su tamo ravnaju skidaju nabacuju itd.ali videcemo,postavicu i neku slicicu odande,ako bude otvorio bice to jedan lep kamp na divnom mestu,bio sam i ranije tamo i prelepo je,ali o tom potom,posle toga se uputismo do Ljubovije,do druge destinacije na Drini,pa Vrhpolje itd,i tu stigosmo uvece i nadjosmo jedan parking gde se instalirah,i tu ostadosmo da spavamo. Ujutru je pocela kisa i nije bilo bas mnogo interesanto,otisli do motela koji je sada u jadnom stanju,polupan razbijen u djubretu napusten skroz,jako tuzna slika,a divno mesto na obali reke,ali kao sto rekoh tako je to kod nas,malo se prosetasmo,doruckovasmo i kad sam vec tu relativno blizu,zaputih se za Sabac,gde smo imali jakko lepo druzenje sa Miskom allrounderom i Sprinterom,i njihovim lepsim polovinama provedosmo jako prijatno popodne,i dodje vreme da se krene nazad i tako obidjosmo malo svuda i evo dodjosmo kuci,nadam se skorom putu negde ubrzo,a jos i ako bude neko okupljanje bice jos bolje
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori