Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od sprinter »

Poštovane kolege, nadam se da mi nećete zameriti , evo nekog mog razmišljanja,

Do sada je prijavljeno 20 posada što ukazuje da će biti ponovljeno još jedno lepo druženje..
Sokol kao organizator je izašao sa predlogom u vezi roštilja za zajedničku večeru kao i u vezi muzike.
Lično, mislim da Nam osnovna kultura nalaže da bi trebalo da ispoštujemo organizatore druženja koji se uvek zaista nesebično angažuju a pri tome su uglavnom na meti dežurnih članova, te da smo kao članovi kluba dužni da se izjasnimo makar toliko da iskažemo svoj stav da li prihvatamo iznet predlog ili ne prihvatamo, ili ja u nečemu grešim u zaključcima.
Ja zaista ne razumem da od 20 prijavljenih posada samo dve su se izjasnile, pa zar je ostalima zaista toliko teško da se bar toliko uključe u rad Foruma?

Večeras je 26.09. druženje je dakle za 3 dana, pitamo li se mi da li te roštiljdzije imaju na stanju dovoljnu količinu mesa, da li bi ipak trebalo da im se unapred par dana najavi da će imati ovoliku porudzbinu i isporuku da bi se kao ljudi mogli organizovati, ili smatramo da oni " vise na čiviluku" . Glupo je da posle bude nekih zamerki , jer u ovakvoj situaciji nemamo prava da se bunimo ni za kvalitet mesa ni za način spremanja.
Isto tako, "muziku" uvek treba rezervisati, to bar znamo svi. Ili ćemo ponesti i slušati tranzistore, sopstveno ozvučenje, ili staviti slušalice od mobilnih na uši pa kud koji mili moji.

Pozdrav za sve

PS: A možda smo se i zasitili od druženja.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od ljubomir372 »

Postovani Sprinteru osecam se prozvanim kao dezurni član.Poštujem prvo godine svih članova pa i kamperski staž kad god sam ovde nesto pisao nikad nisam imao nameru da kontriram bilo kome.Mislim da je bolje napisati svoje mišljenje nego ćutati i ponašati se kao da ti je sve jedno sta se dešava.Ali izgleda da i to nevalja.Samim tim sto je izglasana lokacija a znamo ko će biti organizator smatrao sam da smo svi prihvatili sve sto organizator predloži zato se i nisam izjasnjavao.Vidimo se u Jugovu .
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od šukitaxi »

Pà cim cute verovatno se slazu sa idejom ,licno ja se slazem sa tim rostiljem,za muziku sam i sam postavio pitanje da li ce biti sto takodje znaci da se slazem,a sto se tice foruma kao sto se vidi niko se ne angazuje niti da napise a kamoli da da predlog,bilo je cak i glasanje pa je glasalo par ljudi od toga su neki cak glasali "sve mi je jedno" pa posto im je svejedno onda znaci da im je svejedno i da li ce biti rostiilj ili pahulje sa mlekom za rucak pa sto bi se izjasnjavali!!!!
A kao sto se vidi samo par clanova i pise nesto pa im se onda i spocitava eto kako je organizator uvek na meti,nema tu nikakve mete tu je samo demokratska rasprava da se dodje do najboljeg resenja,a mozda je ipak pametno i ne pisati,bar nema bojazni da ces ispasti kriv za nesto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od sprinter »

@ljuba,@šuki , očito ste me pogrešno protumačili, kao i ceo post.

Ja zaista apsolutno nikoga nisam prozvao lično. Vodio sam računa šta pišem, moja diskusija se delom odnosila na Sokola kao organizatora ovog druženja ali je delom bila usmerena na odnos i zamerke u vezi organizacije druženja koja su se već održala, pročitajte post pa ćete videti da sam u tom delu diskusije sve vreme koristio množinu "organizatori" a ne jedninu "organizator".
Šuki ni jednog momenta ova moja diskusija nije bila usmerena na tebe, ti si tek od skora u klubu pa sigurno nemaš empirije što se tiče ranijih druženja, niti si do sada ikoga javno kritikovao.
Ljubo ne znam zašto si se ti osetio prozvanim kao dežurni član, ti imaš vrlo tolerantan stav, ja se zaista ne sećam da si ti uopšte na ranijim druženjima bilo koga kritikovao.

Čitajući ranije postove iz ove teme pretpostavljam da ste mislili da sam se ja u svom postu oslonio na njih ali to nije tako. Ja sam apsolutno saglasan sa svim komentarima u delu zamerki Sokolu zbog samovolje u promeni termina, nepoštovanju mišljenja većine i sl i o tome sam se mislim jasno izjasnio.
Do zabune je mislim došlo zato što se o ovogodišnjem druženju piše na više mesta, pa je pomalo teško pratiti sve na pravi način.Pretpostavljam da sam ovaj post postavio u temu podforuma Prijave za skupove, tada se ne bi stekao utisak da ja u stvari navodno odgovaram na Vaše ranije pisane postove, ali ponavljam nije mi ni bila namera bilo kome odgovaram, već sam samo izrazio svoj stav a to sam i naglasio na početku posta.

Zaista ne bih da otvaram i širim diskusiju ali što se tiče dežurnih članova, Vas dvojica mi zaista niste bili, što bi narodski rekli, ni u peti.

PS Šuki, hoćeš li pisati ili nećeš tvoja je stvar, ako imaš želju i potrebu pisaćeš a ako nemaš verovatno nećeš. demokratska rasprava je super, ali ja nisam pisao o demokratskoj raspravi već o dešavanjima na samim susretima i kritikovanju organizacije druženja, sticajem okolnosti bio sam na skoro svim druženjima a i organizovao sam 3 susreta pa znam o čemu pričam. Kao i u svakodnevnom životu vrlo je lako kritikovati i davati savete a pri tome ne angažujući se lično.
Pozdrav i vidimo se na druženju.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Jader »

Sokol napisao:Postod Sokol » 24 Sep 2017 03:16 pm
Pozdrav kolege, sinoc san razgovarao sa vlasnicom rostilja ZAR ,dogoovor je ovakav: Mesano meso na dasci tu spada, belo meso, raznjic, cevap, kremenadlla, koobasica, kiloogram nemoze dvoje da pojedu, sve to spakovano na daski moze po dva kg. Pomfrit gratis, sve to isporucuju na licu mesta vruce i sveze za 700 din./kg.To je za zajednicku veceeru oko 16h.Moze i pojedinacna porudzbina ima i pastrmka 900 din.Kg, krilca 400 din.Kg. Donecu ja spisak i cene moze da se naruci i donose na licu mesta bez nadoknade, neemoj te da se trudite oko rostilja ima sve i to povoljno ispeceno i doneseno vruce..Salatu i pice cemo sami obezbediti.
Mislim da je Sokol bio dovoljno jasan, ko hoće može da naruči na licu mesta, znači bez posebnih najava. Svaka ozbiljnija pečenjara trebalo bi da ima na zalihama tih (max) 20 kg mesa.
Nerealno je očekivati da će se svih 20 posada pojedinačno izjasniti o roštilju i muzici, kada smo se jedva oko lokacije usaglasili. Pošto je sve tako kako jeste i za kratko vreme organizovano, lično sam za spontanost.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Sokol »

Pozdrav svima, samo dodjite u sto vecem broju, sto se tice rostilja i svezine mesa to je provereno dobro ,hteo sam da se sto manje opterecujete oko pripreme mesa i sve ostalog sto ide a ovde imamo sve na jednom mesatu ,sveze vruce kad pozelite.Da kazem najavili se i kamperiisti iz Bugarske ,pozeelimo i njima dobrodosliucu,potrudicu se da obidjemo tvrdjavu i vilu Milana Obrenovica,sto se tice muzike Jadar je najavio za ozvucenje.Ja u odnosu broja prijavljenih poruuci cu rostilj oko 25k.Bice negde oko 1000din. Po kamperu.Bilo bi dobro ako mozete da preuzmete paviljon od Duleta on dolazi u subotu,oni koji prolaze kroz Beograd nek kontaktiraju Duleta vec danas i dogovore preuzimanje.BEZ SEKIRACIJE,OPUSTENO.
Poslednja izmena od Sokol u 27 Sep 2017 10:26, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Jader »

Sokol napisao:Pozdrav svima, samo dodjite u sto vecem broju, sto se tice rostilja i svezine mesa to je provereno dobro ,hteo sam da se sto manje opterecujete oko pripreme mesa i sve ostalog sto ide a ovde imamo sve na jednom mesatu ,sveze vruce kad pozelite.Da kazem najavili se i kamperiisti iz Bugarske ,pozeelimo i njima dobrodosliucu,potrudicu se da obidjemo tvrdjavu i vilu Milana Obrenovica,sto se tice muzike Jadar je najavio za ozvucenje.Ja u odnosu broja prijavljenih poruuci cu rostilj oko 25k.Bice negde oko 1000din. Po kamperu.Bilo bi dobro ako mozete da preuzmete paviljon od Duleta on dolazi u subotu,oni koji prolaze kroz Beograd nek kontaktiraju Duleta vec danas i dogovore preuzimanje.
Sokole da ne bude zabune, ono za ozvučenje sa kasetofonom je bila šala :lol: .
Ako neko ima ozvučenje, nek ponese, ja nemam ništa jače od zvučnika
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Sokol »

Pozdrav Jadar,svatio sam ozbiljno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Jader »

Sokol napisao:Pozdrav Jadar,svatio sam ozbiljno.
Da se iskupim za šalu, ja ću da povezem paviljon :D
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od šukitaxi »

Bravo Jader to je drugarstvo
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od šukitaxi »

Pitao sam moje drugare muzicare al nazalost zauzeti su
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Sokol »

Jadar iskupio si se za sve i hvala ti ,kontaktiraj Duleta i u petak dodji ranije da ga namestimo.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Sokol »

Danas su me zvali iz uprave vile Obrenovic ,da bi smo obisli vilu postoji protokol obilaskka ne samo najavljivanje, a to je :ime i prezime kao i broj licne karte svakog posetioca,termin posete je 12h i 13,30h.Daju autobus i dolaze po nas na Jugovu, cena sa autobusom je 300 din. po osobi deca mladja od 7 goodina 150 din.Svi zainteresovani nek mi se jave licno da napravim spisak i predam upravi najkasnije do petka do 12h obavestite i drugare koji nemaju internet ne prijavljeni nemogu u vilu, tel,063/7719895 i 064/3227961 SOKOL.Upravo sam krenuo u SUP da prijavim skup, to je poo zakonu.VIDIMO SE NA JUGOVU.
YU1PSO
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od GorchaHY »

Vidimo se :thumbup:

Samo da pitam, da li se još negde piše, kako ne bih kasnio sa informisanjem? Izgleda da sam staru temu pratio.

Da li je to ovde?
S 40° 39' 28.8"
I 20° 52' 12.0"
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Jugovo: 29.09. - 1.10.2017.

Post od Dragan »

Uglavnom se koristi decimalni zapis koji se pojavljuje i na google satelitskoj mapi. Mi se okupljamo kraj bazena u Jugovu. Klikni pored njega i pojavice se u prozorcicu koordinate.
Odgovori