Putopis - Srbija - Stara planina - Uskrs 2010

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ruta putovanja je bila skroz neodređena do samog polaska zbog lose vremenske prognoze. U samom kamperu smo na prvoj raskrsnici odredili destinaciju-pravac Pirot i Stara planina.
-Prvi dan- Obilazak crkve Sv. Nikola u Pirotu i spavanje na obali Nisave kod sela Krupac, 8 km od Pirota.
-Drugi dan - snabdevanje namirnicama na Pirotskoj pijaci i odlazak na prelepo mesto na reci Temskoj pored istoimenog sela Temska, 20 km od Pirota prema selu Topli do u podnožju Midžora. Farbanje uskrsnjih jaja, pecanje, obilazak manastira Sveti Đorđe i vodopada "Ripaljka".
-Treći dan pecanje, zabava oko kampera,setnja, uskrsnji ručak...
- Četvrti dan - zbog slabe kise prepodne u kamperu i polazak iz Temske ka Kalni. Usput stajanje ispred vodopada u blizini manastira Sv. Onufrije i pravljenje mostića preko nadoslog potoka. Nastavak puta prma Babinom zubu. Tri srndaća prelaze put tik ispred nas, grudvanje i noćenje na Babinom Zubu.
- Peti dan - Uživanje u prelepoj prirodi i lagana vožnja preko Kalne i Svrljiga do Nisa.
Pređena kilometraža ovog petodnevnog putovanja je 260 km i napunjene baterije ispražnjene tokom zime.


Slika
Poslednja izmena od mustang u 06 Apr 2010 22:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prepoznao sam put s Babinog zuba kako se izboris sa zadnjim kilometrom ogroman uspon, jel bilo skijanja,

Odlicno isplanirano proputovanje prava mera za kamper ( malo ostajanja pa sledeca destinacija)

Pozrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Iako sam Staru planinu do sada obisao uzduž i popreko, prvi put sam sada bio na Babinom Zubu. Uspon je stvarno veliki jer sam čak na par mesta morao menjač da prebacim u prvu brzinu. Ski staze nisu radile pa je bilo samo grudvanja i pravljenja sneska od poslednjeg snega.
Osim divne prirode, ne mogu neke pozitivne komentare da dam za uređenje i organizaciju naseg novog tzv.zimskog turističkog centra. Sam put je vrlo opasan za vožnju u zimskim uslovima, nema nigde metalne ograde na krivinama i opasnim deonicama puta. Put do samog motela je jedva dovoljan za jedan kombi a kamo li za mimoilaženje dva automobila. Oko motela i planinarskog doma puno smeća i raznog otpada, trula ograda, nigde kante za smeće, parking jedva za dvadesetak vozila...Smestaj gostiju u usputnim selima 10-20 km od skijalista, nigde prodavnice, žalosno.

Slika Slika Slika Slika Slika
Poslednja izmena od mustang u 07 Apr 2010 00:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Jos nekoliko slika sa Stare planine:

Slika Slika Slika
Slika Slika Slika
Poslednja izmena od mustang u 08 Apr 2010 19:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Dragane, da li ti je poznato ovo mesto pored Temske?
Slika Slika

Interesantno je za parkiranje većeg broja kampera i prikolica.
Možemo mi južnjaci da organizujemo neki vikend, imamo i nekoliko novih članova iz ovog kraja koji bi sigurno došli.
Naravno poziv je otvoren i za sve ostale ljude dobre volje, ljubitelje prirode i karavaninga.
Poslednja izmena od mustang u 24 Apr 2012 01:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mislim da je to mesto iza manastira prema Toplom Dolu. Sada je na tom mestu deponija tripaca koje neki privatnik vuce iz okoline Toplog dola. Tu je bilo i par betonskih stolova a sada je gomila posecenog rastinja. Zadnji put sam prolazio tuda jesenas. Inace iznad tog mesta je hidroelektrana Temac u vrlo interesantnom okruzenju i vredi se prosetati do nje. Kada se prolepsa vreme otici cu da pogledam trenutno stanje.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Lepo mesto je i kod hidroelektrane ali je silazak sa glavnog puta do samog mesta dosta uzan sa puno rastinja i niskih grana.
Interesantna je i ona livada iznad samog sela Temska kod kupališta. Ti siguno bolje poznaješ taj kraj od mene, verovatno ima još lepih i zgodnih mesta.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Da, silazak sa puta do elektrane samo lakim vozilom. Mislio sam ako se kampuje na livadici pored reke da to bude jedna od setnji. U nekom tvom postu sam video dva, ajde da kazem, auto karavana, pored Visocice kod sela Visocka Rzana. Dali si isao prema Dojkincima ili Arbinju. Sada od Vrela ima nov asvalt na putu. Put je uzan ali normalno ide autobus. Na izlazu iz sela od stare karaule u raspadanju napravili smo planinarski dom koji cesto posecuju, Nislije, Beogradjani, Novosadjani .... Oko doma je oveci prostor gde se moze smestiti desetak kamp jedinica. Ima vode i struje. Kao jedan od osnivaca planinarskog drustva mogu uvek organizovati boravak tamo. Potrazicu neke fotografije da ubacim na sajt.
Poslednja izmena od Dragan u 24 Apr 2012 14:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prošle godine sam kamper okrenuo baš kod planinarskog doma na izlazu iz Dojkinaca prema Arbinju jer je tu prestao asvalt.

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Da to je to. Odatle se moze setati prema Arbinju, jednodnevni izlet, ici u brda prema mestu zvanom ponor gde u pecini tece potok i gubi se u dubini pecine. Moze se odsetati do vodopada uz Dojkinacku reku itd. Gledao sam neke fotografije i video da ja zapravo nemam fotografije koje treba da prikazu krajolik kao sto vi imate. Moje su uglavnom dokumentarnog karaktera. Mustang pa ima li mesta u Srbiji gde ti nisi bio?. A kako ubacujes fotografije u postove? Ja ne uspevam da ih prebacim iz My Uploads, a i neke su izrotirane a ne vidim alat za korekciju?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Na vhu strane imaš opciju "upload slika", klikom na nju otvoriće se prozor sa opcijom "browse..." gde će se narednim klikom otvoriti tvoj kompjuter.
Odabereš sliku i posle klika na "potvrda" sačekaš malo dok se u polja "Trumb" i "Image" ne pojave linkovi, iskopiraš donji u tekst poruke i to je to.
Ja obično prvo smanjim rezoluciju slike na 800x600 u nekom od programa za pregledavanje i obradu slika kao što je "Microsoft Office Picture Manager".
Ako je slika sa visokom rezolucijom dosta se čeka na upload a i otvaranje strana na forumu sa puno slika je dosta sporo.
Zato je dobro iskopirati gornji link "Trumb" u tekst poruke jer se tada pojavljuje mala sličica koja klikom na nju postaje veća a ne usporava otvaranje strana.

Slika
Poslednja izmena od mustang u 25 Apr 2012 01:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Naravno da ima puno mesta na kojima nisam bio, Srbija je prelepa i sa puno mesta za obilazak.
Veliki sam ljubitelj prirode i gledam da što više iskoristim prednost kampera za kratka vikend putovanja za koja je Srbija idealna.

Crkva u steni u Rsovcima
Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Hvala. Ja sam pokusavao copy-pasate fotografijeSlika iz "Upload slika"
Slika
Slika
E sad mi je problem da okrenem fotografiju.
Ako neko dolazi u moj kraj neka se javi.
Mustang, u svako doba sam za okupljanje u mom kraju.
Poslednja izmena od Dragan u 25 Apr 2012 12:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori