Putopisi - Srbija - Vikend tura Bajina Bašta-Perućac-Rača-Ta

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Super, biće mi drago da prođeš taj kraj, zaista je fenomenalan

Lep provod
MilicaB
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Dec 2011 14:15

Post od MilicaB »

Divnoooo!!! Hvala na dragocenim informacjiama... Nas par bi da kampujemo u satoru 2-3 dana na Tari, a ostatak bi proveli u smestaju (kuca, hotel itd). Imamo jako dobar sator (i sve ostalo, oprema nam je ok). Ono sto bi nam koristilo je bilo koja informacija o dobroj lokaciji za takvo kampovanje. peraseljak je spomenuo neki autokapm kod restorana Vrelo ... da li je to otvoreno?

Svaka ideja, komentar i informacija je dobro dosla! :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Tara je poprilično divlja planina. Mislim da je za kampovanje pravo vreme leto. Ali i tada treba poneti nešto topliju odeću i zimske vreće. Nekada davno, sa prijateljima smo putovali noću do mora. Preko Tare smo prelazili negde oko 01ha po ponoći. Dešavalo se da temperatura u Julu mesecu , u toku noći bude znatno ispod 10* C

Što se tiče lokacije za kampovanje, najbolje i najsigurnije je postaviti šator u blizini hotela Omorika, na Kaluđerskim barama.
Ne bih savetovao samostalan ulazak i boravak na planini van urbanog dela. Po kazivanju meštana, planina je prelepa ali i ćudljiva, ima poprilično divljih životinja.
Uređenih kampova na Tari i u okolini nema. Nije loša ideja obratiti se inekom od meštana, pa platiti da se kampuje u blizini kuća.
akcijas
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Maj 2011 13:38

Post od akcijas »

Sto se tice autokampa na Peruccu,u poslednje dve godine video sam da je aktivan samo kad je Drinska regata,svo ostalo vreme bio je zakljucan.Podrzavam Sprintera,Tara je lepa ali divlja....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za MilicuB: akcijas je alter ego Pereseljaka
Odgovori