Putopis - Srbija - Kopaonik 2010.-2011.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter nemoj da ispadne ko sa onim novim odelom koje cuvas za "specijalne prilike "...(znas tu pricu). Ako mislis da je drugima "zima " manje zima naravno da se varas, ima primera puno ali vremena malo ja bi iz ove pozicije odmah mogao da izracunam mojih 20 godisnjih odmora ,ako dozivim toliko , pa ti cik promasi neki od njih.
Naravoucenije , : Kljuc u bravu -kontakt - 300 km tamo 300 km nazad ski pas za 3 dana, a klopa sta klopa pa valjda ce da se nadje za kilo pecenje majkumu ...
Pre par godina pre 4-5 mislim udarila me neka muka s poslom , lose leto , zezno me nesto auto u sred leta ma bezveze vidim ja nema nista od odmora i tako kukam sam sebi a moji zaposleni do jednog bili na odmor Grcka , Egipat, Turska , jedna od sankerica bila 10 dana u Londonu svratila dva dana u Amsterdam progutam tu knedlu ko velika zver i nikad to necu vise dozvoliti sebi...
Verujem da ce se tu mnogi prepoznati, a ja odo sutra na Kopaonik , a uvece vec odavde znam tri pozicije koje nesmem da promasim udarice mi "--"
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sto posto si u pravu, i moj moto je da je život samo jedan, i da nikada nećemo biti mlađi.

Videću šta ću moći uraditi sa vremenom.

Pozdrav i lepo skijanje.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mart suncan dan na Kopaoniku , prognoze su bile oblacno ali na svu srecu oblaci su valjda zog pritiska bili negde na 1000m nadmorske visine po celoj Srbiji. Tako da smo uzivali u suncu i danu sa temperaturom oko 0 cel. radile su sve staze bar one koje oko vidi pa se moglo sa karamana na rtanj odatle nizbrdo kraj tanjirace pa precicom do duboke 1 , potom se moglo sa duboke 2 na krcmar naravno i to su prilike kad se dobro izbegava guzva na centralnim pocetnim pozicijama zicara . dakle ko je malo snalazljiv sve se slozilo, sad nesto i detalja recimo neke cene u Rtnju lepinja sa kajmakom i mala pljeskavica na salteru 200 din + kisela malla flasica 0,2 je 60 din. LJudi koliko hoces na terasama , ko ide sa sitnom decom koja stalno nesta traze ova pozicija je ekstra i preporucujem. Veceras je druga prica ali tom potom , pored mog kampera blize jatu je parkiran jedan ekstra primerak integrisanog kampera mislim da je na reno sasiji svejedno sepuri se za sve pare . Dodacu da eksterni waerless radi sa nesto jacom antenom u unutrsnjosti mog kampera ima 6-7 slobodnih kanala izmedju ostalog i Jat a na kraju sam bus parkinga Markov konaka ... bice do kraja vikenda jos koji komentar pozdrav
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Povratih se sa Kopaonika tacno kad treba , osecalo se u nedelju posle podne da se oblaci iz podnozja Srbije polako penju na brdo,polako se snizavala temperatura a vec od 14h lep minus. Staze su tokom vikenda bile bukvalno prebukirane i naravno u drugom delu dana izguljene do leda, cekalo se na red i po 20 min tu ne racunam one u centru gde je red ogroman nego mali karaman , duboku 1 --2 krcmar. Moram istaci zadovoljstvo kad se na vreme krene od 9h ujutro po sredjenim stazama naravno krcmar duboka crna (ma gas samo po crti) .Kasnije se ne moze zbog posecenosti istih ,onda sam se dislociro karaman -rtanj -knezeve bare -uskom recicom do -duboka 1 nastavlja se delom do- duboka 2 pa u krug tako sam nekako izbegavao guzvu predpostavljam da poznavaoci staza znaju te relacije .
Na putu ka Beogradu polazak oko 15.30 vec poceo da provejava sneg taman da nemoram da stavljam lance , ali formirala se kolona od Lazarevca sve do Beograda sto znaci 60 kmh sto je vise nego dosadno ogromna kolona slepera i autobusa .

Jos nesto moram reci sto je vise nego primetno ovog puta u redovima za ski pas cuvajte Vase skije ukoliko su vredni primerci tako ce ih klinci izgaziti i oguliti u guranju da sam video puno ljudi sa bordom i verovatno dobrim primercima skija kako ih otkacinju i u rukama drze do momenta kad prodju kapiju skipasa .
Poslednja izmena od groskamper u 07 Mar 2011 18:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ako ne znate sta je propusteno neka slika docara suncani mart 2011. uspinjace kopa.

http://www.youtube.com/watch?v=fDRmJw5YdGE
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, vidim da je vikend bio pun pogodak. Ja se spremam za sledeći vikend, nadam se da ću uspeti da sklopim sve kockice i dođem u petak na Kop.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kao što sam i najavio, sada već pretprošli produženi vikend je bio pun pogodak za posetu Kopaoniku.
Četvrtak, petak, subota i nedelja, sunčani dani bez i jednog oblačka i temperaturom između 2C i 8C.
Osim skijanja, slučajni susret i druženje sa našim kolegom, uveličalo je naš boravak na Kopaoniku.
Evo i nekoliko slika:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da prijavim nove kilometre , bas sam resio da zatvorim zimu 2010-2011.
Pozdrav sa Kopaonika
Slika
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Pozdrav i dobar provod !

Slika Slika
Poslednja izmena od Joe u 30 Mar 2011 21:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, rado bih ti se pridružio ali imam nekog posla za vikend. Kakve su staze?
Ako su staze loše, kafane su sigurno dobre i zato dobar provod!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Neces Verovati koliko si promasio , Staze su zbog ekstra malog broja skijasa ravne i prepeglane ceo dan , posle 12 malo popuste pa je voznja borda indenticna voznji po dubokom snege , nisam se dosad bolje proveo na snegu , uhvatilo me sunce kad sam se pogledao u ogledalo umalo nisam odskocio samo se oci i zubi bele...
Uvece je SABLASNO ucinilo mi se pa sam sve zivo obisaoi nista se ne desava , nije mi preostalo nista sem da gledam filmove i dobro se naspavam .
Tako da dva dobra tesko se sloze.
Staze ce verovatno jos par dana da zive , jedino su delovi gdese prilazi zici i na izlazu sa zice jako istopila skoro do blata , ali staze pancic ,duboka ,karaman ,krst rade
Odgovori