Putopis - Srbija - Kopaonik 2010.-2011.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Otvaram novu temu za koju se nadam da ce biti aktuelna iz ugla kampera ove zime.
Dakle prijavljujem boravak od petka ujutru do kasno u nedelju na kopaoniku zvanicno otvaram sezonu ( povucem nogu) i drugim kamperistima
Nesta ranije pokrecem temu u nadi da se slucajno neko jos odluci da ima vremena da se organizuje ,za sad radi samo novi brzi 6.-sed za na karaman ali izvesno je da ce od sutra proraditi i pancic pa eto uz duboku bi se desio pun krug. sve dok su u funkciji pola staza kaze jutros cika s Kopaonika na tv-U da je ekstra popust za ski pas a i da nije ( mora nesta i da kosta)

Dodao bi da ima snega internet web adrese znate al ajde jos jednom :
http://www.infokop.net/info/ski-kamere-2.html
Poslednja izmena od groskamper u 15 Dec 2010 16:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gde nađe da ideš na Nikoljdan? Ja slavim.
Lep provod, javi kakve su cene, koliko su tačno takse i za šta se sve plaća.
Poslednja izmena od sprinter u 15 Dec 2010 17:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Gros, želim Ti čiste drumove i dobar provod !

ps nemoj zaboraviti obaveznu opremu

Slika

Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Idem sam moji ne vole zimu .
To otvara sasvim novu dimenziju ....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

dimenziju slobodnog prostora ...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Kamperisti da nekako zapocnemo konkretno temu zima 2010-2011. pobegoh od obaveza i malo da ucinim sebi a i kamper mi se ulenjio 3 meseca i eto me na <kopaoniku.
Put prema Josanickoj Banji je skroz uredu cak i suv i ako ima snega skrajeve . I dalje vazi vrlo oprezno radari ili neke druge kontrole su na 50 km pa oprez . Mene nisu zaustavljali i ako sam im skretao paznju ispratili me pogledima. Od Josanicke banje krecem uzbrdo i resavam da stavim lance ali cekam to da uradim kod naplate - ulaza za nacionalni park , stizem ali mrtvo nema nikog, nema naplate , stoji jedan mestanin i montira ljudima lance . Tu namontiram i ja svoje lance polako rukavice i za 20 minuta gotovo nadalje voznja maksimum 40 kmh malo sunca super panoramaSlika
Slika
Slika
Slika
Slika
danas su ustelavali zicaru za karaman radio je samo pancic koja bas i nije dobra za bordere ali je ekstra popust na dnevni ski pas 1000 . Ako svaki dan kupujem dnevni ski pas razlika od tro- dnevnog koji bi kupio skoro 2000 koliko kosta otprilike rucak za jednog u bondjornu 2x nego u restoranu u bgd.
Videcemo veceras i neke druge cene.
pored mene na 50 m je jos jedan kamper potrazicu ga sutra
temperatura -13 c furunce radi
Waerles modem koji sam kupio TP 722 n radi s duzom anteno hvatam 4-5 veza sa parkinga koji se moze videti i na sajtu jat apartmani.
Pozdrav
Poslednja izmena od groskamper u 21 Dec 2010 20:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, slučajno pogledam web kamere sa JAT apartmana da vidim kakvo je vreme na Kopu, kad videh poznatu siluetu tvog kampera.
Pogledam forum i vidim tvoje slike. Kako je na -13C, jel ima zime?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

setio sam se sprinterove ideje za patos , hladan patos ali 15 santima iznad vec ok , pec radi non stop pa tako udjem u toplo.
evo i novih cena koliba na malom jezeru vatra usredini lepo za oko ali dosta dima kiselo mleko +gibanica +espreso 650 din . necu vise o cenama mislim da je ovo otprilike jasno.
pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li je internet signal slobodan ili je sa šifrom?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

jat slobodni ima ih 3-4 svi su sa ovim uredjajem i antenom od 8 dcb od 2 crte pa i do 4 brz je ekstra idu filmovi.
nesta su uradili i sa tv signalom , slike b92, prva srp. , prvi program i jos par drugih kanala su bolji signal nego kuci na kablovskoj
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, kakva je situacija na terenu? Da li mi se čini da je palo još snega, jel ima gužve na liftovima?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

danas je ilo magle jakog vetra i na karamanu, radio je i pancic svakako los dan sve dok nije posle 2 pao sneg neverovatnim intezitetom, gledam prognozu kazu sutra sunce , pa se nadam dobrom provodu, napolje nije hladno ,pecica radi toplo je
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

dobar sneg i sunce ti zelim!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hvala ova tvoja zelja se ostvarila u nedelju posle dva ekstra mrazna dana treci nedelja je bio ko od boga dar.
Skoro neverovatno iz perspektive subote sa -13 da se moze desiti ovaka promena , Gledao sam vremenski izvestaj sa sajta http://www.jatapartmani.com/JAT-Apartma ... -dana.html i nisam verovao dok se nije desilo
Ovom prilikom cu dati zakljucak ovoj temi nadam se da cu opisima docarati sliku u kojoj ce svako prepoznati svoja ocekivanja od ove destinacije .
Dakle bio sam tri dana , dva jako hladna i jedan prelep suncan. Cena ski pasa je bila na popustu pa ispada da je to najeftinije sta moze da vas snadje na ovoj destinaciji . Kako sam bio sam na ovom vikendu nije mi padalo na pamet da ista spremam kuvam i slicno razlog je jednostavan , kako smo svi familiarni ljudi ruckovi i vecere po restoranima su uvek u dvoje (saputnicu i sebe ) pa su i racuni takvi X2 , Po tom kljucu sam umislio da cu proci za 50% jeftinije .
Otprilike ovako ide cenovnik kuvanog jela sa salatom u konobama na stazi uz kiselu vodu i espreso od 1200 u bondjornu do minimum 850 din naravno za jednu osobu. Tu prednjaci kafe "vucja staza" na karamanu kajgana sa slaninom+ cvekla salata ,+ lepinja ,+ sveps+espreso 950+50 baksis ALI I NAJLEPSI POGLED SRBIJE =cista hiljadarka. slicnu cenu konoba na malom jezeru gde preporucujem pihtije + prsuta +sir uz vatricu iz lozista i jedno pice x jedna osoba = 1000 din ili x2 osobe =2000 din
sve u svemu na takvim mestima se srecu zanimljivi ljudi pa sam i sam imao priliku da steknem takvo poznanstvo i definitivno ulepsalo vikend na Kopu
Matematiku izvedite sami , a ja cekam prvu sledecu priliku pa opet.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od groskamper u 21 Dec 2010 20:41, izmenjeno 1 put ukupno.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

lep provod i čiste drumove odskijaj i za nas
rođen da peca osuđen da radi
Odgovori