Putopis - Srbija - Kopaonik 2010.-2011.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za ova dva brata iz Surdulice što imaju 2 kampera, nisam siguran, ali i meni se nešto čini da oni imaju Mercedes Sprintere - Adria Stargo 690 ( alkoven).
Gros reče da je na KOP-u video Sprintera sa nadogradnjom Laica, što opet znači da Nas je sve više.

Pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pozdrav forumašima sa Kopaonika!
Lep, sunčan dan, prava zimska idila. Parkinzi puni, malo gužve ...Temperatura je danas bila oko -2, sada je -6 C. Ako je neko na Kopu neka se javi!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bravo mustang , verujem da uzivas na kopu dali je jos uvek onaj kamper iz Vranja na parkingu Konaka . Svrati unoc kod tece u Konobu na malom jezeru...
Napravi i neku sliku, lepo se provedi Zoran
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nema ni jednog kampera za sada. Baš se spremam za šetnju pa ću svratiti i u konobu na neko "pićance".
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Snežna idila.
Slika
Poslednja izmena od mustang u 29 Jan 2011 23:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mustang, pusti nam fotos lokacije gde si sa kamperom, pretpostavljam, Malo Jezero.
Šta je sa Gobeljom, hoće li proraditi, ima či šta u najavi.

Ni ti ni Gros niste se izjasnili u vezi čuvenih turističkih taksi za pristup Kopaoniku, ( taksa na udisanje planinskog vazduha) ima li ih i kolike su?

Pozdrav

PS: Lep provod, uz želju da se na KOP vrati domaći hleb, jogurt na točenje, kiselo mleko iz Raške, kao i pavlaka u paprici.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Punktovi postoje sobe strane nacionalnog parka ali su i dalje pusti i bez nikakve naplate sem sto se placa u hotelu boravisna taksa ali nema klauzule vozilo i slicno , dakle neorganizovana naplata
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Parking je tačno preko puta tečine kolibe tako da je dobra klopa obezbeđena na samo 50m od kampera.
Slika

Mesto je zgodno za parkiranje i relativno ravno tako da vam nisu potrebni step kuteri za nivelaciju.
Slika

U gornjem levom uglu se vidi lokacija kampera u odnosu na stazu-slika od 12 januara.
Slika

Kao što reče Groš nema naplate ni takse ni parkinga. Međutim, da bi ste se lepo parkirali
morate doći pre 9h ili posle 17h jer nema mnogo mesta na ravnom delu parkinga.
Slika

Uveče ste uglavnom sami osim od 19h - do 22h, kada radi noćna staza Malo jezero-slika od 12 januara.
Slika

Nemam informaciju kada će početi Gobelja da radi. Po nekim komentarima neće ni proraditi, ne isplati im se, nema dovoljno posetilaca.
Poslednja izmena od mustang u 31 Jan 2011 23:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Zaboravih moj opšti utisak o Kopaoniku.
Razlika od prošle godine je primetna. Do Karaman grebena novi šestosed, nova žičara četvorosed sa dve plave staze koje vode do centra.
Ski liftovi Karaman, Pančić i Krst su sada na skoro istom nivou i približeni jadan drugome, nema više pešačenja od jednog do drugog.
Staze lepo obeležene, odlično pripremljene. Gorska služba i osoblje ski centra prisutni na svim stazama, znači bolja organizacija.
Prodaja ski-pasa je iz dela zgrade hotela Grand prebačena u kućicu na samom polazištu 3 glavna ski lifta.
To znači da ako parkirate kamper na stazi Malo jezero ne morate pešačiti u pancericama ni metar. Na skijama možete doći do centra skijališta i kupiti ski-pas.
Po povratku sa zadnje vožnje, spuštajući se sa vrha staze Malo jezero direktno skijama "ulazite" u kamper.
Zameram što iako ima snega ne radi staza Sunčana dolina gde je prebačen četvorosed sa Karamana. Naravno, pored Gobelje ne radi ni Gvozdac ni Krčmar.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 16 Feb 2011 19:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, lepo ti se zaledio kamper.
Sa slike vidim gornju izduvnu rešetku frižidera a gde ti se naslazi donja usisna, koja bi trebalo da bude ispred samog gorionika?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

E to je bila moja muka , da bi ocistio diznu plinsku za frizder morao sam da vadim frizder iz kuhinjskih elemenata . Svaba ga na ovom modelu brusnera tako osmislio, da sam se mucio jos malo ja bi je ugradio , more ...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Planira li ko 4-5-6-... mart. osnezene staze imace moje drustvo. Slika
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

za sprintera i martu:

JOŠ SITNO...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Kampera.
Na moju veliku žalost ove godine nema ništa od skijanja, ne mogu da uklopim 4 dana "u nizu" .
Mislio sam da odem negde početkom ili sredinom Februara, ali manjak snega se desio baš u ostavljenim terminima, nakon toga sam upunio termine u poslu , i sada sam zaglibio do daske.
Sada ima snega koliko hočeš, na Jahorini je 1m, ali šta vredi. Valjda ću biti bolje sreće iduće godine. Za narednu sezonu ću se potruditi da umesto 2 standardna termina ostavim još 1 rezervni i to baš negde početkom, odnosno u prvoj polovini Marta.
Poslednja izmena od sprinter u 03 Mar 2011 20:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori