Putopis - Srbija - Skijanje na Staroj planini (Babin zub)

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

ZA SPRINTERA:

Gde parkiraš kamper kada boraviš na Zlatiboru?

LP
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Na Zlatiboru sam uglavnom u centru, desno od pijace. Tu se parkiraju i autobusi, tamo gde uglavnom volim da stanem ima mesta za još jedno vozilo.
Mesto je odlično, malo sklonjeno. Nekad se parkiram i na samom izlazu iz centra , opet desno, preko puta onog ograđenog dela gde nekad drže konje.

pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lio sto si skino slike sa sajta ?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

nisam ja skinuo slike, nešto se desilo, nisam mogao ni da se logujem, pa sam se opet registrovao
postaviću ih ponovo
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nije kao na Kopu ali je jeftinije
Pozdrav svima možda se neko odluči da vidi i ovo skijalište iduće godine
Poslednja izmena od lio u 17 Mar 2011 22:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ovo su retke slike sa Stare planine , kao skijalista i kako ima jedna staza ona izgleda sasvim ok , ima sirinu i dobar nagib svakako bi bila steta da se izgube fotografije sa sajte . Da li se nesta desilo sa podnozjem staze ima li kakvih restorana klopa pice (jagnje prase ) ili se i dalje sve desava na sredini u hotel Babin zub i planinarskom domu. Jeste li bili samo dnevnu varijantu ili ste konacili ? Bilo bi dobro da napises neku rec kako koliko i sta ima u ponudi kao promoter , valja se zatvoriti ova ski sezona pa nije kasno ili kop ili .... Vidim da su instalirani topovi po stazi jesi li u saznanju da rade po potrebi posto je ski pas i tako ima jos potpitanja ali verujem da ces ti vise o tome .
Slike su fantasticne
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Dnevni ski pas je 850 din (poludnevni 600). Dužina staza je oko 2 Km, ima četvorosed žičaru i sidro. Restoran na početku (ne računam na planinarski dom), samo se polako zatvara sa radom skijališta - oko 16h pa još malo - nema noćnog skijanja. Video sam da osnežavanje radi. Staze su široke dovoljno, jedini problem je deo staze koji je u senci i stalno pod ledom (deo crne staze). Po meni za početnike bi trebalo postaviti još jedno sidro na početku staze - za početnike (klinac se tek uči da skija pa mi je to falilo). Nije kao Kop ali je jeftinije, nema velike gužve, na stazama se ne čeka ili se čeka malo. Manjka malo ponuda, izgleda da će biti bolje narednih godina. Možda sutra idem ponovo (prognoza je da će biti snega) videćemo.
Pozdrav
Poslednja izmena od lio u 18 Mar 2011 17:33, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

dodoatak
po selima na prilazu video sam kafanice i smeštaj sa reklamama CE (prasenCE, jagnjenCE, pivCE...), bilo je dosta bučno (živo), ali nisam svraćao pa neznam detalje...
Ako ih saznam uskoro iz prve ruke - opisaću, ako ne ide toplo vreme, a kako sam i bajker ima prilike da to isprobam i u toku leta
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Malo sam se poigrao i pokušao da u PDF formatu napravim izveštaj o viked putovanju na Staru planinu, pogledajte.
Mnogo je lakše baratati u Wordu tekstom i slikama nego direktno na forumu, fajl se posle obrade snimi u PDF format i okači na neki sajt kao što je www.scribd.com.

http://www.scribd.com/doc/87002429/Vike ... fullscreen
Poslednja izmena od mustang u 28 Mar 2012 08:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Odličan i realan prikaz.
Mada ja moram da priznam da je "KO KRADE DRVA ..." apsolutni HIT!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican opis , premda se vidi da fali dinamika Kopaonika . Kako je nocu dali ima nekog desavanja u hotelu (program ili se leze sa petlovima)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odličan prikaz Mustang.
Ni ja nisam sedeo skrštenih ruku ovog vikenda, samo nisam bio baš na nekoj visokoj planini, odlučio sam se za Frušku Goru. Vreme je bilo sjajno, tako da smo se baš lepo proveli. Ako nađem vreme, pokušaću da dam manji putopis
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nikakvog dešavanja nema, leže sa petlovima. Noću je tišina, pravi penzionerski odmor.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Tako sam i predpostavio, slicno od pre par godina.
Dok se ne pojave svirci nema njima turizma.
Na Kopaoniku se samnom desila ekipa koja je animirala i jos neko drustvo iz hotela pa se zabava desavala 20h dnevno.
Bogami bila je borba za preostala 4h za san.
Dal se secate reklame coca cole imala je u sebi samo jednu recenicu "Sta jos niste probali gos. RAJKOVICU" Vrlo interesantno odradjena desavanja u reklami.
Kako sve nebi bilo idealno vratio sam se na staku , desno koleno je u upalama pa sam juce isao na vadjenje tekucine iz istog , pa se nadam ponovnom laganom koraku. Jedno je sigurno ne zalim ni momenta . . .
Odgovori