Putopis - Srbija - Avala uskrs 2011.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Verujem da lepo vreme i praznici koji su za neke sastavljeni sa 1. majem dopuniti temu putovanje . Ja sam doduse samo jedan dan uspeo da iskoristim od niza praznicnih dana i posetio Avalu izletiste nadomak Beograda . Nisam godinama (decenijama ) bio na tom izletistu pa kao je sad "uredjen" samo novi toranj bila je prilika za posetu. U dilemi dal da podjem kamperom i pozitivnim stavom ako mi se svidi da produzim izlet u drugi dan nekako (intuicijom ) odlucim se za mali auto pa polako .Slika
Ukoliko dolazite u Beograd i zelite da posetite Avalu korisno je da imate informaciju da recimo od vase zadnje posete pre deceniju ili dve nista niste propustili sem ako ne merite debljinu stabla u sumi . Ako izuzmem novi toranj koji je upravo onakakav kakav je bio i pre valjda 20 i vise godina sve drugo je zaustavljeno u vremenu , cak i konobari imaju uniformu - odela iz 70 a ugostiteljski objekti toliko oronuli i zapatinali da su verovatno arheolozima interesantniji. .
Puno sveta koji je zauzeo sve sto se moze zauzeti a lici na klupe , rostilji , dim i pica ko za slavu , aaa da uz blizinu svojih automobila sa otvorenim gepekom iz koga se stalno nesta vadi i naravno etno folk.
U celoj toj promenadi u putu kad sam silazio posle popijene kafe i soka tek da se zadrzim jedan sat na izletistu srecem Slovenca sa 7. metarskim ford kamperom u podnozju i pomislim gde li ce da se dene gore od sile parkiranih vozila koje kude . Na zalost nisam stigao da ga uslikam ( zamislite sliku sredovecnog cikice sa zenom , naocare za sunce, prelep nesto mladji beli ford kamper )
Pokusavam da popravim opsti utisak i prisecam se jezera u podnozju Pinosave ili podnozju Avale, znam da je bilo kao turisticki potencijal pre deceniju dve ... Upucuju me do groblja , asfalt desno malo se kao cude al ja uporan sve do momenta kad mi je bilo potpuno jasna gestakulacija mestana (bez detalja i opisa).
Kako je Beograd moj grad lako je izvuci keca iz rukava i popraviti opsti utisak i ostatak dana , na svu srecu postoje i takve pozicije koje su mozda i skrivene od direktnih pogleda a imaju gotovo isceljiteljske moci za dusu i telo .
Ipak o takvim pozicijama cu spremiti nov materijal sta preporucujem da se poseti u Beogradu.
Odgovori