Putopis - Srbija - Beograd Sava 21.05.2011.

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovaj opis nije kamperski ali zasluzuje da bude napisano jer moze biti podsticaj da se iskoriste resursi Beograda i njegove dve reke .
Toliko toga ima da se vidi na dve reke da cu se skoncentrisati na meni bliskih svega 5km u jednom smeru Blok 70 preko sajma do brodogradilista ( ili oko novog mosta koji se gradi )
Najavljenih 30 c lepog vremena izmamilo je nmogo ljudi na obale i jedno lepo jedrilicarsko takmicenje , veliku guzvu na sve manje spalvova restorana sa ribljim specijalitetima ( moze se na ovom potezu od nekad desetak svega zateci tri ) koja su aktivna , zasto je tako sigurno nije tema ovog opisa ali ukoliko pozelite da uzivate u ovim jelima bicete u cudu gde su ti splavovi nestali.
Dali znate koliko jahti , brodova i glisea poseduje Beograd, mozda pomislite da se radi o desetak , rekao bi da je vise stotina , moglo bi da se postidi Crnogorsko primorje .
Uzivajte u panorami novog mosta koji samo sto se nije spojio , mislim da fali jedna petina i samo je pitanje vremena kad ce to biti cela nit preko Save .
Dodacu da se krstarenjem Savom i Dunavom bavi vise od 10 firmi sa svojom flotom i lako cete se informisati ukoliko to zelite .
Moj opis ovog dana je mozda najbolje prestaviti u slikama , a i za sledeca 3-4 dana bi mogao toliko toga da navedem samo vezano za pregled sa vode.
Zemun , Dorcol , Usce , Ada, Ada Medjica , Blokovi , sve do Ostruznice.
Pozdrav

Slika Slika

Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, prijavljujem se za jedno krstarenje po Dunavu i Savi kad budem došao u Bg nekom prilikom. Ne znam da li ima nešto lepše nego iz kampera ući u čamac.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dogovoreno
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovog vikenda sam sticajem okolnosti u zadnji čas moraoda promenim plan, pa sam u Bgd otišao putničkim autom i vratio se isti dan kući, šta ću posao je posao. Zato se nisam javljao.
Slike su zaista izuzetne.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče brodice, njena unutrašnjost zna da podseti na unutrašnjost kampera.

Svojevremeno sah hteo da uzmem brodicu od 6m, bio sam zaista blizu, pa da se leti uputim na krstarenje po ostrvima, ali sam odustao, ipak nisam "morski" tip.
Mnogo lepo izgleda kada vidiš jedrilicu kako klizi po moru, dok kroz sunčeve zrake prolaze sitne kapi mora i povetarac, ugođaj za nezaborav, ili kada je jahta usidrena na najlepšem delu zaliva, gde je jedino moguće u njoj na tom mestu biti. Ili lepe večere uz zalazak sunca na pučini i još mnogo toga.
Ali kao i sve ostalo, osim lepog vremena, ima i oluja, valovitog mora i sl. pa sam ipak odlučio da se odmaram kompenim putem.
Ali, brodica ili manja jedrilica su mi i dalje prisutne u srcu, i uvek kada ih vidim, poželim da se ukrcam i otplovim.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Jedrilice su nesto kao kucni ljubimac , puno ga volis i puno te brine .
Ljudi iz tog svet su potpuno drugog senzibiliteta od tebe sprinter, posvetili su zivotne navike brodici i plovidbi , suprotna relacija po pravilu ne uspeva izuzev brzih glisera ili eventualno skutera . Po sistemu od kuce - prikolica - voda -prikolica -kuca .
U Americi gde su svi bitni proizvodjaci jahti i glisera, ako pratite trziste stvari ovako stoje camci (jahtice ) do 23 stope koji se mogu transportovati relativno lako na prikolici dzipom , naravno i otvoreni gliseri do te mere imaju vecu cenu na trzistu cak usporedbe radi do brodova od 35 stopa .
Kako to nisu slicne kategorije , ni blizu svaticete da je razlika u ceni marine, za brodice koji se ne mogu odvesti kuci .
Moj prijatelj je sad u zavrsnoj fazi da udje u nabavku carter jedrilice za 15. ljudi ,Godinama se sprema i svoj metabolizam prilagodjava buducem zivotu.
Jedan od primera sa sajta http://www.basjako.com/logbookpismo4.html
Nas Srbin je moderan robinzon koji na svom " ostrvu " bukvalno obilazi svet uzivajte u ovim pricama od 2007. jos i danas traju
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Upravo sam i rekao da nisam morski tip.
Ne bavim se takvim poslom, da bih mogao sebi da priuštim dva-tri puta godišnje po mesec i po dana odsustva. Ne živim u gradu ni u državi koja ima more, tako da je sve ostalo na maštanju. Ali mašta čini svašta.
Da je lepo gledati ih, lepo je. Kad sam u nekom primorskom gradiću, volim da bacim pogled na jahte i parim oči.

Jedan drugar i ja već godinama razmenjujemo iskustva i diskutujemo o samogradnji brodice od nekih 6m ( zbog suvog veza). Za sada smo došli do nacrta, on je već dobio na poklon mesingano brodsko zvonce. Nema veze što zasigurno niiedan od Nas u tom delu neće ništa uraditi niti napredovati. I on je u privatnom poslu kao i ja, i još manje od mene ima vremena za odmor, ali uz jutarnji produženi, prija čašica razgovora, opušta pred celodnevni posao.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav svima upravo sam se vratio sa srebrnog jezera bilo je prelepo nocio sam u gradistu pored parka ujedno sam prisustvovao folkloru bilo neko takmicenje jedini problem je radovi na putu prave most kod Bratinca pa sam isao kroz neku sumu los put nisko rastinje sreca da nisam polomio nesto.najbolji pravac je za Salakovac pa do Bratinca i posle dalje Mailovac S.jezero medjujtim ja se nisam najbolje snasao pa sam 20km.presao vise obilazeci sela a prosao sam bezbroj puta i to se desava,vazno je da je bilo lepo vreme ,jos uvek nije sezona samo po neka ekskurzija,gde se planira uskoro druzenje.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sokole jesi ovladao postavljnje slika , na tebe se racuna dosta si aktivan , malo po malo pretrescemo celu Srbiju!
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, uzeo si mi reč iz "usta", baš sam hteo da pitam Sokola da postavi neku sliku sa Srebrnog jezera ako je savladao tehniku, ako nije da mu pomognemo oko toga.
Omnia mea mecum porto
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Imao sam danas tu cast kao i Gros da ovaj suncani dan provedem krstareci po Savi, uz malu guzvu na reci i miris rostilja i kotlica sa kopna sve je bilo fino dok se popodne nisu navukli crni oblaci i rasterali ljibitelje reke. To je mesec maj

http://imageshack.us/photo/my-images/577/slika792.jpg/
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

driver ispred adrese slike ukucaj Slika i ispasce slika da se odma vidi ,
dobro smo prosli na savi mislio sam da ce da sastavi skroz , samo nas je okrznulo.

Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Hvaja za uptstvo, prvi put na ovom forumu kacim slike, mene je dobro potkacilo ispod mostova, dok iznad "medjice" nije ni padala
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Moj objekat je upravo na tvom levom ramenu u trenutku kad si slikao.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Pretpostavljam da ti je splav tu negde po kordinstama koje si jednom dao, kad budem sledeci put prolazio tuda nadam se ubrzo detaljnije cu pogledati. Jel ima oznaku t.j. reklamu sa reke?
Odgovori