Putopis - Srbija - Vikend Zlatarsko jezero, vodopad Gostilje

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Promenljivo vreme za poslednji majski vikend nije pokvarilo utiske sa zlatarskog jezera t.j. brane na kokinom brodu. Jedna interesantna gradjevina (ustava) na reci uvac Slika
sa jedne strane akumulaciono jezero, a sa druge kanjon i elektrana Slika Slika
na polovini brane kad je veci dotok vode mesto gde visak vode preliva i otice Slika Slika
i nautika je razvijena na jezeru zbog izrazenog ribolova, ima cak i splavova na vodi, a neki su i mobilni Slika
pogled sa brda je jos lepsi Slika Slika
sledi nastavak puta od kokinog broda do ljubisa...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lepa tema, inače kroz Kokin brod uglavnom doćživljavamo ako prolaznu stanicu kad idemo na more. Ponekad svratimo u restoran na odmor.
Imam želju da posetim Uvac, ako si bio , ima li dobrih mesta za lokaciju kampera.
Što se tiče teme, obzirom da si ti autor, imaš ovlašćenje i možeš sam da je izbrišeš. S desne strane posta imaš upisanu opciju "brisanje".
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Samo da se pokrenemo, od svakojakih dnevnih obaveza na samo sat dva putovanja pojave se takve slike da ne verujes !
Jesi li bio sa kamperom ?
Gde si se locirao?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

slazem se sa vama da kroz kokin brod samo prodefilujamo na putu za more, ovo je samo delic onoga sto uvac pruza, u planu mi je da u toku leta istrazim uvac uzvodno do sjenice, jej su to stvarno prirodne lepote, nisu dzabe orlovi resili da se tu sakriju od civilizacije, tako da neki naredni vikend nastavljamo dalje...
Bio sam lociran sa druge strane jezera gledano sa magistrale zajedno sa ribarima i kamperima, evo slike Slika
inace nije nista uredjeno vec prosirenje uz put gde saobtacaj nije frekventan jer je to lokalni put za jasenovo i ljubis Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

unastavku price sledi put do ljubisa i vodopad gostilje
od kokinog broda put ka jasenovu je dobar s obzirom na kategoriju, penje se na vece brdo gde ja malo sveziji i ostriji vazduh, zatim spusta u jasenovo i par km odatle krecu radovi na putu tacnije prosirenje i peglanje krivina, posto je olujna kisa koja je dan pre toga ostavila tragove u vidu blata i odrona

radovi Slika

odroni i kamenje Slika

na mestima i podkopan put Slika

krivudav ali interesantan Slika

i dolazak u ljubis nagovestava ribnjak pun pastrmke Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Cuo sam da u tom kraju postoji ETNO NASELJE kazu da je najuredjenije na nasem podruciju , ja nemam vise informacija o tom , pricao mi o tom naselju domacin u krcmi u Sirogojnom pa ako on kaze po iskustvu verovatno je tako.
Jel bilo prilike da se oproba ukus te pastrmke potocare ?
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

bez preteranog zadrzavanja u ljubusu ovaj put, nastavlamo dalje ka gostilju i prelepom vodopadu

slika govori vise od 1000 reci Slika

mnogo bukova i kaskada Slika
Slika

pogled izdaleka t.j. iz kafane koja je na dobrom mestu samo na zalost nije radila taj dan Slika

a odavde sve pocinje vrh vodopada (ptecija perspektiva) zadivljujuci pogled i osecaj pred ambisom Slika

Inace blizu vodopada ima odlicno mesto za kampvanje sa uredjenim mestom za rostiljanje, iz sum vode pogled na renoviranu staru vodenicu
ko voli fudbal tu je i stadion u pravoj velicini sa mrezama na golu obelezenim kaznenim prostorom, centrom, kornerom...
sve u svemu da se ispuni ceo dan sa aktivnostima i uzitkom u gostilju
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

i da podvucem crtu na ovaj vikend izlet sa jednim ribnjakom u gostilju neposredno iznad fabrike vode "zlatibor voda" u kom se nalaze kapitalni uzorcu pastrmke (ja do tad nisam video vece).
protocna planinska recica sa temperaturom vode i leti i zimi ujednacenom oko 8 oC kazu mestani cini da riba koju smo "upecali" ima poseban ukis u odnosu na istu pastrmku kupljenu u ribarnici

slobodan stil pecanja Slika

ulov na vaganju Slika

i kapitalci od po par kilograma u drugom bazenu se sepure Slika

1kg pastrmke = 350din gratis ciscenje ako necete sami to da uradite
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican putopis i opisi !
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

hvala, ti si nam pokazao kako se prave putopisi ja jos ucim od iskusnijih. za malo smo se mogli sresti ti si taj dan bio i sirogojnu sto je blizu gostilja,
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Putopis je odličan. Posetio sam vodopad i okolinu pre 3-4 godine u par navrata. Sigurno treba napraviti sličnu turu jer se ima šta videti.
Što se tiče pastrmki jedno objašnjenje.
Pastrmke u svim ribnjacima u Srbiji su vrsta Kalifornijske pastrmke a nikako potočare. Domaćih potočara ima više vrsta kod nas ali se one ne gaje u ribnjacima.

Potočna pastrmka ili Potočna zlatovčica kako je kod nas zovu.
Slika
Omnia mea mecum porto
Odgovori