Putopis - Srbija - Divčibare

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sutra dva kampera planiraju vikend turu Divčibare.
Plan je da se krene oko 11,00ha da se na destinaciju stigne pred ručak, zatim roštilj, potom kupanje na zatvorenom bazenu, i sl.
Slike ću postaviti ili tokom dana , ili po povratku .

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pepe gore dominira sa svojim ugostiteljskim objektima . Kod male zicare ima objekat -restoran picerija i neku picu (domaca =slanina prsut i dosta luka )masna koliko da se moze umasiti brada .
malo dalje s desne strane puta lepastaklena terasa preko puta male zicare (zaboravio sam ime imaju u ponudi "pohovani sladoled " pa da neotkrivam sve

Najinteresantnija setnja je od crkve nizvodno potocicem , srescete tim puticem odma iza pijace male cuprije -mostice i kaskade i sakrivene vikendice od pogleda turista , mozete tako puticem kraj potoka sve do nove ski staze iznenadice vas priroda je vrlo izdasna . od nove staze mozete velikim putem kroz vikend naselje izaci na glavni put pored punpe ili vatrogasaca .
Nadam se da ce vas posluziti vreme .
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

da dodam, od male ski staze putem ka kosjericu na samom pravoju sa lave strane prelap vudikovac kad je lepo vrame pola sumadije se vidi
pogled sa vrha nove ski staze je isto lep ali se treba potruditi za taj pogled jer se peske treba popeti na vrh staze pa malo poci desno puticem do vidikovca, i to je dobar trening psle rostilja, lep provod...
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Iskoristili lepo vreme proteklog vikenda i obišli Divčibare i okolinu Valjeva.
Prva lokacija je bila klisura reke Gradac, najbolje mesto za prilazak je kroz centar Valjeva, preko kružnog toka (pored tzv duplog mosta) pa uz reku nekih 4-5 km, dolazi se dobrim putem (delom tucanik) do Etno Kluba Vajat (N:44.24527,E:19.88591) Napominjem da je jedino mesto na ovom delu reke koje je pristupačno da se dođe kamerom i gde im dovoljno mesta za parkiranje.

Slika Slika Slika

Odatle krećemo putićem uz reku uzvodno do konjičkog kluba Degurić (N:44.241405, E:19.8875) Pretražujući internet našao sam podatak da je reka Gradac jedna od najčistijih u Europi.

Slika Slika Slika

Krećemo dalje kroz šumu pored ribnjaka do Degurićke pećine (N:44.237777,E:19.884444). Obilazak klisure reke Gradac je idealan za leto jer se reka prosto može pregaziti i tako lako stići do manastira Ćelije koji je na drugoj strani reke i udaljen je nekih 2km od pećine. U blizini je i etno selo Skok po Skok.

Slika Slika Slika

Nakon obilaska kanjona reke Gradac skoknuli smo na kratko do Petnice i Petnička pećine. Restoran na ulasku u pećninu zatvoren, u blizini pećine zatvorana fabrika Vujić vode, sve u svemu lep predeo ali tužna slika.

Slika Slika Slika

Završavamo posetu Petnici i krećemo put Divčibara, lokacija parking hotela Maljen, gde smo prespavali i sutradan ceo dan proveli u šetnji do Crnog Vrha (vrh nove ski staze), Divčibarskog jezera itd. Bili na pijaci za kajmak, mleko, sok od zove (naletelo se i na povoljnu krušku - prošlogodišnja 20 gradi - samo 600 din/l).Vreme nas je poslužilo iako se temperatura tokom noći spustila na neki 6 stepeni.

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Sve u svemu prelep vikend, a kako je ovo vreme i dalje lepo, verovatno ćemo i ovaj dolazeći vikend provesti van Beograda u prirodi.
Poslednja izmena od DusanHY u 30 Okt 2013 13:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Divčibare su pitome i baš pogodne za vikend ture. Zbog raznoraznih stvari na zalost polako izumire. Nema autobuskih linija, benzinska pumpa je ugašena i sl.
To jezero o kome pričaš je u stvari akumulacija vode. Veliki problem Divčibara je pijaća voda. Čuo sam da su u tadnje vreme našli nekoliko bunara, sa kapacitetom od par litara u sekundi, tako da smatraju da će se problem vodosnadbevanja rešiti u bliskoj budućnosti.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

lepa ruta koju ste odabrali, da nismo isli na kupanje pravili bi vam drustvo, mi cesto "skoknemo" do divcibara, a i ja sam emotivno vezan za njih jer su tu poceli moji prvi skijaski padovi.
sve ovo sto je pomenuo sprinter je na zalost tako, jos mi u secanju stoji slika iz "80-tih kad su divcibare bile beogradjanima ono sto je zlatibor uzicanima
malo se ulaze u divcibarea a i to malo sto se ulozilo ne koristi se, tu pre svega mislim na novu ski stazu
Odgovori