Putopis - Srbija - Banja junakovic apatin

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

prva vikend turneja posle letovanja bila je u backom gradicu na dunavu, tacnije 3km pored apatina je smestena banja junakovic sa termalnom vodom temperature oko 40 oC i speificne boje i mirisa
banja je je iz stare garde t.j gradjena je kao i vecina banja u srbiji u srecna vremena tako da sve je u betonu koga je vec naceo zub vremena, pa ne cudi sto pola bazena u okviru kompleksa ne radi
da svetla buducnost ocekuje i ovu ustanovu dokazuje cinjenica o ulaganju sredstava u novi zatvoreni kompleks koji je u izgradnji, kao i otvoreni teniski tereni u izgradnji
izgradjena je i nova savremena koglana koja se sprema za prvenstvo

na putu do banje posetili smo neka mesta kao npr: novi sad, backi petrovac, odzaci, srpski miletic...
prvi predah i ujedno i dorucak imali smo na iriskom vencu




Slika
na samom prevoju iriski venac posle benzinske pumpe sa desne strane odlicno izletiste i mesto za piknik u debeloj hladovini idealno za rostiljanje




Slika
pokusali smo kroz novi sad proci tranzitom preko zeleznickog mosta, al zbog velikog zastoja promenjena je trasa na most do njega varadinska duga koji vodi kroz centar grada




Slika
sa duge pravo u centar grada



Slika
a u centru i ako je nedelja radnici punom parom rade, prvo zacudjeni pogled su nam uputili, a potom i velike pozdrave, kao da je kamp vozilo mnogo retka pojava u tom gradu





Slika
urbani izgled novosadskog sajma pleni paznju prolaznika





Slika
posto su poljski radovi bili u punom jeku, cesta pojava na putu je poljoprivtedna mehanizacija, susrat sa kombajnom je svaki put iziskivao dodatnu paznju cak o silazenje sa puta desnim tockovima jer je njegova sirina veca od saobracajne trake





Slika
a na kanalu D-T-D pecarosi u velikom broju, miris riblje corbe iz kotlica otvara apetit i trenutku




Slika
nista lepse od pravih puteva, ni krivine, ni brda, i tako kilometrima, milina za voznju





Slika
pogled na plodne njive govori da vredni backi ratari kraj leta koriste za pripremu za zimu, baliranje pa na ekonomiju, nista se vise ne zaorava






Slika
u s.mileticu rekonstrukcija pravoslavne crkve






Slika
usput srecemo dve grupe biciklista sa trenerom na celu i zavidnom putnom brzinom od oko 45km/h, uz odpozdrav predvodnika nastavljamo ka banji





Slika
termalni bazen sa toplom vodom, masazerima nadvodnim i klupama za sedenje u vodi po celom obodu bazena, starijoj populaciji je to terapija, mladjima uzitak u toploj vodi u sedecem polozaju i caskanje u vodi je opustajuce





Slika
Slika
za aktivne tu je olimpiski bazen sa 2,2m dubine i svezom vodom iz vodovoda oko 22 oC, dobar za plivanje





Slika
za naj mladje bazencic sa toplom termalnom vodom i naravno toboganom kao obaveznim rekvizitim




Slika
u pozadini objekti u izgradnji koje sam pomenuo na pocetku




Slika
adut kupalista je prirodna hladovina koja dominira kompleksom




Slika
u debeloj hladovini i kantina, za picence u prirodi




Slika
topli bazen u popodnevnoj hladovini je dodatni uzitak




Slika
dva nadvodna masazera nedovoljna su za sve one koji bi da stanu pod njih sto zbog terapije, ili zbog relaksacije




Slika
drvena pasarela ima vise estetsku ulogu, ali smo mi kad je sunce jako przilo od 12h-15h bili u hladovini ispod mosta sedeci u u vodi




Slika
druga strana medalje (tuzna strana) slabo odrzavanje i propadanje jednog dela ostavlja ruznu sliku posetiocima
Slika
a nekad je sve ovo radilo...
Slika
a danas....
Slika
a moglo bi.......




Slika
ispred ulaza je aterirao sanitetski helikopter, zajedno sa ostacima rakete i jednom vetrenjacom na stubu privlaci paznju fotografskog objektiva




u nedostatku vremena da u celosti obidjemo apatin odluka je pala na prvu, pravu i jedinu marinu kod nas, nalazi se na dunavu. jedina u srbiji koja ispunjava sve zahteve standarditacije marine i jedina ima benzinsku pumpu na vodi


Slika
rampa za spustanje manjih camaca u vodu


Slika
savremeni pontoni sa prikljucima za struju i vodu


Slika
odvojene grupacije manjih i vecih plovila



Slika
ono sto nedostaje svim drugim marinama pumpa na vodi



Slika
naspram dunavske marine nalazi se nov gradski stadion lepo uredjen sa velikim parkingom na kom smo vecerali sa divnim pogledom na stadion i pomocni teren za treniranje juniora


tu bi se zavrsila ova foto prica o banji junakovic i apatinu koji cemo sledecom posetom detaljnije upoznati

neke brojke:
BGD- junakovic 200km
cena karte za odrasle 150din, deca free
broj bazena u funkciji 3kom
restoran u kompleksu sa 500mesta u jeftinom klopom
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Odlican putopis, žao mi je što niste svratili do kampa Budžak koji je u blizini Apatina da čujemo iz prve ruke utiske o kampu.


PS. Kada dolazite u Novi Sad sa Fruške Gore (Iriškog venca) najbolji ulaz je preko mosta Slobode, inače po mom mišljenju jedan od najlepših ulaza u gradove što je dosta bitno za ostavljanje prvog utiska. Ovo je već drugi putopis u kome se u Novi Sad pokušava ući preko mosta koji naizmenično propušta vozila po smerovima što je pravo mučenje (verovatno vas navigacija navede na taj most pošto je on namenjen teretnom saobraćaju).

PPS. Pošto je NS grad nas prikoličara, nije ni čudno da vas gledaju kada ste u kamperima :)
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sve pohvale za nastali putopis , naravno dobro organizovano putovanje (vikend)
Malo po malo ovako cemo opisati celu Srbiju kako je red.
Pozdrav
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

liiiman napisao:Odlican putopis, žao mi je što niste svratili do kampa Budžak koji je u blizini Apatina da čujemo iz prve ruke utiske o kampu.


PS. Kada dolazite u Novi Sad sa Fruške Gore (Iriškog venca) najbolji ulaz je preko mosta Slobode, inače po mom mišljenju jedan od najlepših ulaza u gradove što je dosta bitno za ostavljanje prvog utiska. Ovo je već drugi putopis u kome se u Novi Sad pokušava ući preko mosta koji naizmenično propušta vozila po smerovima što je pravo mučenje (verovatno vas navigacija navede na taj most pošto je on namenjen teretnom saobraćaju).

PPS. Pošto je NS grad nas prikoličara, nije ni čudno da vas gledaju kada ste u kamperima :)
u nedostatku vremena da istrazimo apatin i sombor sa okolinom ostaje i budzak i zobnatica ... kao i jos stosta za sledeci put kad budemo na tu stranu krenuli


sto se novog sada tice jeste naj lakse na most sloboda i put i vodi na njega i bez navigacije, ali posto dugo,dugo nisam isao preko zeleznickog mosta hteo sam da sebi ispunim zelju, ali bez uspesno ovaj put (cak sam i kritike dobio od moje ekipe zbog izgubljenog vremena u koloni)

sturo sam opisao n.s. jer smo provozali se kroz njega jer nam je cilj bio apatin, a i bolje da vi koji zivite u tom lepom gradu ga konkretnije predstavite
ovo je bilo pogled kroz sofer-sajbnu

mozda je i tacna ta konstatacija sa kamp prikolicama, ali u novom sadu ima jedan lep novi kamper koji se rentira, sa vlasnikom sam se cui vezano za hemiju, mozda ga i poznajete http://www.rent-a-kamper.com/srp/Proba. ... ti.47.html
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

groskamper napisao:Sve pohvale za nastali putopis , naravno dobro organizovano putovanje (vikend)
Malo po malo ovako cemo opisati celu Srbiju kako je red.
Pozdrav
zahvaljujem se na pohvalama, a putopisa ce jos biti, evo imam jos dva, ali samo da odvojim vreme kojeg malo imam za pripremu slika
srbija je lepa, ima mnogo toga da pokaze, bitno je samo dal smo spremni da to sve obidjemo, vidimo, i podelimo sa drugima
odmor je jednom godisnje (neko mozda moze i vise puta), i to su egzoticne destinacije, a vikenda moze biti vise od 30 u toku godine, to je 30 lepota svake godine videti. to nisu velike kilometraze, sve je tu oko nas u par stotina km sve te lepote su smestene, steta je to propustiti, a kamper da stoji na parkingu.
nas smisao jeste putovanje, proci i videti, eto bas sam danas naleteo na grupu bajkera (motociklisti) veterana iz bgd, njih 6 na krstarecim motorima i rancevima obilaze zapadnu srbiju, dva minuta caskanja na benzinskoj pumpi u mestu Kremna dok smo tocili gorivo i iscupao sam par informacija od njih.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Moram i ja da pohvalim putopis. Zaista je dobar i pošto nisam bio tamo volim informacije gde se sve može otići i lepo provesti za vikend. Naime pomalo sam i bajker, nama svima je zajedničko, ili se bar meni čini, što uživamo u prirodi, kao i u lepotama naše, ali i tuđih zemalja. Putopisi su dragocenost iz kojih svi izvlačimo pouke šta treba videti, ili zaobići i nadam se da će ih na našem forumu biti još više. Iz ličnog iskustva zman da je potrebno odvojiti nekoliko sati da se odradi putopis, ali smo na tome svi zahvalni. Takođe smatram da treba pisati pozitivene, ali i negativne doživljaje sa istih.
Pozdrav sve najbolje
Odgovori