Putopis - Srbija - Kopaonik 2011/2012, 2012/2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Evo i ja sa se javim. U Banskom smo i ovde ima sigurno preko 1,5m snega i ne prestaje da pada (zadnjih 30 sati neprekdno), staze su super , uređene, ali je jedan deo zatvoren zbog Svetskog kupa u skijanju koje se održava narednog vikenda. Njuškao sam malo po Banskom i ima par hotela zainteresovanih da ustupe parking, struju i vodu, kao i uslugu prevoza do gondole. Znači može i kamperom!
Poslednja izmena od DusanHY u 08 Feb 2012 13:42, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Lep provod na jednom od naj lepsih istocno evropskih skijalista, 3 godine uzastopno sam zimovao u bugarskoj, na zalost nisam bio na banskom, bili su moji drugari, gledao sam slike i cuo utiske, pravo skijaliste. vise puta sam bio u bugarskoj i tri puta na skijanju, isao sam i kolima i busom ali kamperom ne bih nemam neku sigurnost da spavam i ostavim kampera na "ulici" t.j. na parkingu hotela. do duse nisam bio od 2006. god. tad mi je to sve izgledalo nebezbedno. osim ruznog iskustva sa njihovom policijom na obilaznici oko sofije gde su me "kaznili" i ako nisam nikakav prekrsaj napravio, pa sam im platio drumarinu jer su sve sa stranim tablicama kapanjski "kaznavali" ceh nije bio veliki 20 leva, ali pocetna cifra je bila 100 leva, pa se cenkanjem srozala na 20 leva (10 evra). sto se skijalista tice sve je bilo "na nivou" dobro odrzavane staze, odlicna usluga i u hotelima, a i van njega, urednost im nije jaca strana, al se trude, zato ljbaznost i simpatije prema jugovicima je bila izrazena. velika prednost bugarske bila je povoljnost aranzmana za 180 evra 7 dana skijanja sa smestajem, hranom ski passom+ prevoz oko 30evra, je bilo vise nego dzaba, dok je na kopu samo ski pass bio u to vreme 110e za 7 dana, a na pamporovu 55e...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prosto neverovatna vest za naše tržište da nešto pojeftini, obradovaće se svi ljubitelji skijanja!

" Skijališta Srbije donela su odluku o popustu u visini od 50 % na cene trodnevnih i četvorodnevnih ski karata.
Za sve skijaše i bordere, od 20. februara, u svim ski centrima Skijališta Srbije, počinje da se primenjuje ovaj značajni popust na četvorodnevne i trodnevne ski karte kupljene ponedeljkom, odnosno trodnevne ski karte kupljene utorkom.

JP Skijališta Srbije i ovim popustom želi da doprinese popularizaciji zimskih sportova i omogući da skijanje svima bude još dostupnije, pogotovo radnim danima kada su gužve na stazama manje. Do sada smo bili jedan od najlepših ski centara a sada ćemo, sa sigurnošću, postati i najpristupačniji ski centar u regionu ali i šire."
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nakon malera na Kopaoniku koji sam doziveo u decembru oporavljen sam odlucio da zatvorim sezonu 2011-2012 sa ovom martovskim suncanim danima .
Fantasticno vreme sa temperaturama od 0-12 c ucinili su 4 nezaboravna dana na ovoj planini.
Ovog puta se desilo nesta u sta ni sam nisam mogao da poverujem jeftinije mi je bilo da odem u hotel nego da krenem sa kamperom , kako je moguce ???? Moguce je .
4 dana u hotelu Putnik sa doruckom i vecerom koriscenjem bazena i djakuzi kade kostalo je 8100 din .
Da sam krenuo sa kamperom gorivo bi me kostalo oko 6000+ plinska boca 1400+ 4 rucka +4 dorucka koliko je to ostavicu svakom da sam sracuna .
Ovaj put sam bio sa prijateljima pa smo se dovezli putnickim kolima i podelili troskove goriva po 2000 din .
A da ski pas je bio na popustu pa je kostao 2800 za 4 dana .
Bordovao sam samo po Gobelji i Jarmu ceo dan a ujutru dva kruga po suncanoj dolini dok su onako prepeglane
Sveukupni utisak je FANTASTICAN dobro odabrano drustvo i trenuci koje smo doziveli zabavljajuci se sam memorisao za dugo u svojoj memoriji .
SlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Екстра је Коп.
Што се тиче цена, то ти је као и летованје. Најефтиније је уплати Паралију за 110ЕУР-а, апартман са превозом, 10 дана. или Крф ван сезоне и сличне дестинације.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

bio sam ubedjen da su staze popustile na +10 *C pa sam i odustao od martovskog skijanja, cene ski pasa su sad naj povoljnije, sad mi zao sto nisam otisao za vikend. umesto da se vozim po kopu ja se vozim po savi
sto se ekonomske isplativosti tice, mislim sa je kamper ekonomicniji od bilo kog hotela kad ide cetvoroclana porodica, jeste da je gorivo dosta poskupelo u zadnje vreme, i to je jedini veci izdatak za odlazak na kop
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sigurno si upreavu za 4. clanu porodicu ali kod mene su drukciji momenti pa je ispala ovakva matematika . Po Savi ovih dana ide granje visoka je Sava i nosi prljavstinu sa obale , Dok se ne stabilizuje vodostaj nema uzivanja , Dodacu da je prvo mlado lisce ozelenilo sliku Medjice pa je to zasad lepsi deo panorame .
Pozdrav
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

uzivao sam u budjenju prirode na medjici u nedelju popodne, voda se cisti, ima grana i panjeva ali vreme za vikend je bilo naj jaci adut da otpocnem i nauticku sezonu.
sunce je probudilo prirodu, ali i isteralo ljude iz kuce (stanova...), tako da je za vikend ada bila puna sveta.
dolaze lepi dani, zimi smo izgleda videli ledja, sve vise ce biti ovakvih vikenda za boravak u prirodi i to je ono sto nas raduje, jedino ni je zao sto ove zime nisam nasao vremena da posle onih mecava u februaru odem jedan vikend na kop
kos
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 11 Dec 2011 00:49

Post od kos »

SRECNU NOVU 2013.godinu,da vas zdravlje sluzi i putovanja bude vise nego ranijih godina uz novogodisnji pozdrav iz "kampa" na Kopaoniku ;)

Kos
Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

Planiram od 16-23.februara sa kamperom na Kopaonik. Dali če bit neko od vas gore ? Kako je sa strujom? Ima li šanse , da se nedje konektam ili treba ponjeti agregat?
Pozdrav iz Celja svima na forumu !
Boško
Poslednja izmena od Bostjan u 10 Feb 2013 14:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav, ponesi agregat, to ti je najsigurnije.
Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

Ponjet ču agregat... Ili montirat peč iz ko to tamo pjeva...
Sačekat ču još vremensku prognozu , da vidi kako če bit , pa ču onda odlučit.

Pozdrav !
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Svrati do Beograda u dolasku ili odlasku.
Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

Javit ču kad vidim kako če bit sa vremenskom prognozom. Kako izgleda baš sledečeg vikenda dolazi novi paket snega na kopaonik.
Navratiču radevolje.
Pozdrav !

Boško
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
Odgovori