Putopis - Srbija - Kopaonik 2011/2012, 2012/2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

Kojim putem idete na Kopaonik ? Ja znam samo onaj ispred 20.g preko Raške... Neznam kakva situacija je sada.
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Put koji opisuješ ti je najkraći iz Slovenije.

On otprilike izgleda ovako.

U Sremskoj Mitrovici se isključiš sa autoputa i ideš za Šabac. Probaj da nađeš prečicu, čim u Mitrovici dođeš na kružni tok iz pravca autoputa, nastavljaš faktički pravo, to ti je drugi izlaz i ideš putem prema Bogatiću, odnosno Zasavici, pređeš most na reci Savi i nakon 500-600m skrećeš levo za Šabac, ima znak. Kada dođeš u Šabac ideš putem za Obrenovac i nakon 30-ak km. kod mesta Debrc skrećeš desno za mesto Ub. Kada dođeš u Ub ideš putem ka Lajkovcu. Nakon nekoliko kilometara , odmah posle malog kamenog mostića ima mala raskrsnica sa odvajanjem u levo. Tu skrećeš i preko Ruklade silaziš direktno u Lajkovac. Kada siđeš u Lajkovac ideš pravo sve do autobuske stanice, tu skreneš levo, nakon 100m ideš blago desno na nadvožnjak, pa nakon 2-3km dolaziš do OMV pumpe i raskrsnice i uključenja na Ibarsku magistralu. Tu skrećeš desno i ideš putem za Čačak, Kraljevo i Biljanovac, gde skrećeš levo na Kopaonik.
Obavezno svrati u Kraljevo na pijacu, imaju fenomenalan sir, one male kriščice kao i kajmak. Mnogo je jeftinije nego na Kop-u. Usput kupi i ostalo što ti treba, gore je sve skuplje. Imaš velike centre na Ibarskoj magistrali, oko Čačka naprimer.

Drugi put je autoputem preko Beograda, pa pravac Niš. Iza Paraćina , kod Ćićevca skrećeš za Kruševac. Pratiš putokaze za kopaonik. Nakon Kruševca ideš ka brusu, zatim Brzeće, pa Kop. Ovaj put je možda lakši, ali je duži i vrlo je nezgodan prilaz, odnosno uspon na Kop sa ove strane. Zna vetar vrlo često da nanese smetove, pa se dešava da put bude neprohodan. Isto tako ima mesta gde se zadržava led, pa treba biti posebno oprezan.

Ja preporučujem ovaj put preko Čačka i Kraljeva, mnogo je živopisniji, ako imaš vremena, nakon Kraljeva svrati do manastira Studenica. U Mrčajevcima imaš nekoliko dobrih pečenjara, ali vozi po propisima, uglavnom su tu radarske kontrole. U dolini jorgovana ( posle Kraljeva) obrati pažnju i na srednjevekovni grad Maglič, on je sa leve strane puta.

Ako se odlučiš da ideš preko Šapca, zovi me na tel. 063 236 217, da se vidimo i da te lakše izvedem na put za Obrenovac.

Ja sam planirao da napravim produženi vikend, ali sam se ugojio kao svinja, pa ne bih da rizikujem povredu.

Pozdrav i lep provod i skijanje.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Al si ga zakomplikovao ;)

Zar mu nije najjednostavnije autoputem do Beograda, pa pre Beograda, ima isključenje za Čačak, pa novom obilaznicom oko BG do Ibarske, i onda ibarskom magistralom samo pravo na Kopaonik.

Slika


Jedino ako voliš lepe predele, onda ti preporučujem pravac sa autoputa u Šabac kod Sprintera na pečenje :) pa Valjevo, pa dan dva skijanje na Divčibarama, onda Požega, Ovčarko-kablarska klisura, Čačak, Kraljevo, pa na Kopaonik.
Poslednja izmena od Sinbad u 13 Feb 2013 15:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja lično ne volim vožnju autoputem, jednoličan mi je. Meni je ovo lepa ruta. U suštini ništa nije komplikovano. Čovek garantovano ima GPS, teško će omašiti.
Ako ide autoputem do Dobanovaca, dosta obilazi, a saobraćaj od obilaznice pa do Lazarevca je nenormalan, kolone su non stop.
Ovako na Ibarsku se uključuje kod Lajkovca gde već nema gužve.
On može da se sa autoputa isključi i na raskrsnici Ruma-Šabac, ide desno do Šapca, pa nastavi za Ub, pa onda Stolac, gde se uključuje na put Valjevo - Lajkovac, tu ide levo do Lajkovca , pa opet stiže na Ibarsku.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Upravo je doneta odluka da sutra pre podne krecemo put Kopaonika. Mozda dalje Besna Kobila, Babin Zub, ili videcemo.....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Bostjan

Nema na čemu, bilo Nam je drago da pomognemo.
Odgovori