Putopis - Srbija - Kopaonik 2011/2012, 2012/2013

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

          Mada do početka zimske ski-sezone ima još dosta vremena na Kopaoniku se radi užurbano, kao da će gosti stići već sutra. JP "Skijališta Srbije" uređuju staze i žičare, povećan je i kapacitet akumulacionog jezera, pa će veštačkim snegom biti pokriveno 70 odsto staza. Ugostitelji, uz niz seminara i simpozijuma koji se održavaju u takozvanoj vansezoni, "glancaju" hotele.
          Sezona na Kopaoniku će zvanično početi 9. decembra. Tokom "Ski-openinga" od 9. do 12. decembra, gosti će moći da računaju na promotivne cene i do 50 odsto niže.
          "Englezi dolaze u špicu sezone, a najvše će ih biti, oko 1.000, od 23. do 29. marta iduće godine, kada prvi put organizujemo 'Ski-Exit' na kome će učešće uzeti većina orkestara koji su letos učestvovali na Exitu u Novom Sadu", kaže Andrija Jeremijević, direktor hotela "Putnik" i potpredsednik Udruženja hotelijera na Kopaoniku.
          Neki ovdašnji hotelijeri već su izbacili cenovnike za nastupajuću sezonu, neki će to učiniti narednih dana, moguće su i neke korekcije. U hotelu "Putnik", primera radi, prosečna cena u sezoni (dvokrevetna soba sa švedskim stolom) iznosiće oko 30 evra, u martu će koštati 25 evra.


Naravno da za nas ovo ne vazi bar vezano za smestaj. Postavio sam ovaj tekst tek da vidite koliko bi bilo kad bi bilo bez kampera , dakle dve osobe x 30e x 7 dana =420+ ski pas +kokakole +malo provoda =kolko hoces . Dakle sipajte gorivo i jednu bocu plina i uzivajte u zimskim carolijama pocevsi od 08.12 zvanicno.
Ko prvi neka slika i pise ili da se organizujemo pocevsi od sad.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slusam radio jat cesto , svaki pola sata reklama za kopaonik otvaranje sezone za ski open tri dana 58e pa se bas pitam jel moguce , pa toliko me kosta gorivo iz BG i nazad?
Ako neko sazna neka obznani (zvuci kao vic o cevapima , 10 cevapa vrhunskih dodaci salata., . Sve vrhunsko restoran samo 100din . Na pitanje pa gde to ima ? Odgovor nigde ali lepo zvuci ).
Pa ipak popust za ski pas ce biti za tu priliku mislim da sam procitao da ce biti na nivou od 1000 din.
Ima li zainteresovanih iz sveta kampera za ovo desavanje 9-11.12.2011.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Neki moji prijatelji su uplatili ski aranžman u Francuskoj, Tri doline. Ceo aranžman početkom Januara 2012, prevoz, smeštaj 10 dana i ski pas košta 300 eur-a po osobi. Smeštaj je u vrlo dobrim apartmanima za 3 do 6 osoba, zavisi šta se strefi. SKI pas važi za staze u dužini od nekih 200km savršeno utabanog snega. Isti aranžman imali su i prošle godine i sjajno su se proveli.

A Naši za KOP traže preko 100 eur-a za 7-odnevni ski pass, za staze dužine cca 60km. šta reći, osim, dranje na srpski način.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Vidim Gros da ti da slabo idu prijave za Ski-Opening Kopaonik, evo i mog skromnog doprinosa.
Rezervisao sam apartman u Vili Milmari u Vikend naselju (oko 3km od centra Kop-a), cena vrlo pristupačna u ponudi je i besplatan bus do centra 5 puta na dan, kao i skijašnica u centru gde možete rentirati ili ostaviti svoju opremu.
http://www.milmari.rs/media/SKI_OPENING.pdf
Pa ko neće kamperom može i ovako.
A snega će kažu biti, prirodnog ili veštačkog meni je potpuno svejedno za prvo skijanje ove sezone.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

MOJ COVEEKKKKKK

Mozda ce jos ko ukoliko ne stede gorivo u kamperu.

Setite se koliko kosta registracija kampera , pa eto prilike da se isplati koriscenje kampera cele godine .
(sala mala , bilo je davno zadnji sneg , pa je zelja velika) mozda se pojavi jos koji clan, napominjem da su karte ski passa po tradiciji za ovu priliku vise nego simbolicne ) pa ceo trosak ukoliko se isplanira od ovog momenta moze da bude rasporedjen do 8.-9.-10.-12.2011.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ma ski pass po najavama nije baš simboličan ali valjda će se neko u pslednjem trenutku setiti i malo regulisati cenovnik.
http://www.infokop.net/images/stories/c ... 011-12.pdf
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prosle godine je bio popust mislim da je bilo 1000. Din. U zadnjem momentu su doneli odluku i to samo na dnevne ski pas karte . Sto i nije bio problem kupovao sam svaki dan , mislim i da je jedan od razloga bio sto nisu radile sve staze . Pa ipak ako celjad nisu besna ni kuca nije tesna . Lepo je u ili na alpima al za to kad se saberem ohooo i sirotinski provod , u mom selu ja sam " car"

Slika
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Bliži se otvaranje sezone , a snega ni u najavi, pa su se iz Skijališta Srbije na vreme setili (onda kad su im vremenski uslovi dozvolili) pa su započeli veštačko osnežavanje.
http://www.infokop.net/autorski-tekstov ... oniku.html
Prvi planirani produženi vikend će biti na snegu, kakvom-takvom.
Vidimo se !!!
erbo 66
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Dec 2011 20:45

Post od erbo 66 »

Prvo pozdrav svima !

Pošto sam pre 20.godina proveo tri zime na Kopaoniku kao instruktor skijanja htio bih ponovo posjetiti planinu.Treba mi par informacija. Kako je sa parkiranjem campera ? Ima li određeno mjesto ili parkirate na divljaka?

Hvala !
Boštjan - Slovenija
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

erbo 66. Pozdrav upravo se spremamo da otvorimo sezonu 2012 na Kopaoniku , drustvo se dogovorilo i koliko od cetvrtka 22.12. imaces prilike na kamerama Jata apartmana
http://www.jatapartmani.com/JAT-Apartma ... -Kopu.html
da vidis gde smo locirani. Do sad nimo imali nikakve probleme ne racunajuci parkiranje u sred dana kad je guzva , posle 17 h kad svi odu na miru se lociras na parkingu za autobuse , preko ulice jat hotela ili Markovog konaka .
to su centralne i najlepse lokacije na Kopaoniku. Neki nasi clanovi vise vole da se parkiraju na stazi Malo jezero bas preko puta konobe na stazi . To ima privilegiju da skijama mozes gotovo u kamper...

detalje mozes procitati u slici i reci na stranici : http://www.campingclubbelgrade.org/uplo ... php?id=393
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

evo poslastice za Grosa i ostale bordere na kopu se pravi interesantna "igraonica" za podizanje adrenalina
http://www.infokop.net/autorski-tekstov ... aonik.html
savet obavezno sa kacigom, jer ako stvari izmaknu kontroli bitno je sacuvati glavu
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Posle posete Kopaoniku,od 22.12 evo malog raporta (deo utisaka sam napisao u rubrici truma pec"oprema")
Drugim recima smrzo sam se ko------ TRCEG DANA sunce je popravljlo sveopsti utisak na planini, mala vikend guzva al svejedno super dan pripremljene tri staze Karaman Pancic i Krst i ako za snowbordere pancic u donjem delu pred spust poprilicno izlizana( to je kad podloga ima nesto sto lici na led a ipak je bele boje) .
Slike slede . Na zalost ovo putovanje za mene se nije dobro zavrsilo jer sam se povredio isprobavajuci novu snwbord skakaonicu na Krstu. Nicim nije obelezeno da skakaonica nije u funkciji i ako upola oprezan se nisam zaleteo kako bi, skok je svejedno bio koban jer gospoda izSS nisu doradil -utabali sneg sdruge strane skakaonice tako da je doskok bio do pojasa u snegu . Kako snowbord nema vezove koji se otkacinju stradao je zglob. Da bi stigao kuci morao sam da dobro uvezem -stegnem pertle na dubokoj cizmi i polako se dogegam kamperom do Beograda pa s parkinga u urgentni po novu cizmu al gipsanu i tako se zavrsi sezona na samom pocetku . Oprez pre svega poruka.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
I NA KRAJU SLIKA KOJA ZAVRSAVA IZVESTAJ Slika

Jos da dodam veliki parking prostor koji smo koristili proslih godina na glavnoj ulici preko ulice Konaka i Jata vojska je ogradila i uzela kao njihov plac pa smo tako uskraceni za taj parking sto upucuje na placene parkinge jer onih free gotovo da vise i nema . Policija uredno naplacuje svako nepropisno parkiranje . Oprez
Poslednja izmena od groskamper u 25 Dec 2011 12:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Žao mi je što si se povredio i potpuno te razumem jer je prošle godine moj sin prvog dana prilikom prvog spusta od kampera do ski lifta na stazi Malo jezero, slomio ruku!
Koji je naš kolega bio parkiran ispred Konaka, iza tvog kampera na slikama?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

taj dan sam uspeo da uhvatim san tek od jutra sunce je uslo u kamper i oko 9 h neko me pozdravlja imenom "Ajde Zoki radi zica " ja se navirim al nisam prepoznao ljude onako bunovan . Izvinjavam se da sto nisam spomenuo kolegu. cak nisam ni tablice pogledao kad sam pogledao. iskreno kad sam polazio onako kljakav zategao sam pertle na dubokoj planinarskoj cizmi da mi stegne clanak i u momentu kad sam hteo da krenem pukne deo lanca i jos problema ... u tom nisam pogledao u kamper . Izvinjavam se jos jednom
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

uhhh kakav si peh imao, bas nisi imao srece manje vise sa vremenom to je iskustvo vise, vec sa povredom noge. dao si nam svima zadatak da se ipak moramo sa vecom paznjom baviti ovim sportom, da je lep, lep je, a da je jedan od rizicnijih i to stoji i sad se u tvom slicaju pokazalo, da i iskusni modaju da se cuvaju.
skijam od svoje 7me godine, dosad bez povrede, ali sam kao tinejdzer imao par rizicnih padova i na srecu zavrsavalo se sa pocepanom jaknom , slomljrnom termos bocom, posekotinom... i to je sve bilo zbog dokazivanja u drustvu ko je bolji. zato sad skijam za dusu, t.j. uzivam u spustanju niz stazu, bez nekog jurcanja
moja deca pocinju sad da uce prve korake na skijama pa ujedno im dajem primer sta je dobro, a sta ne, da bi na vreme shvatili da skijanje nije kao stoni tenis ili sah i da granica sigurnosti se zacas predje usled pojacanog adrenalina, e tada stupa na snagu sreca (kockanje sa sudbinom) i ako ona zataji eto posledica
opet nemoze se ziveti pa ni skijati pod staklenim zvonom svi mi i idemo na stazu zbog avantuzizma i dinamike ovog sporta, ali treba biti oprezan i uz dobru opremu bez sopstvenog precenjivanja faktore rizika svesti na minimum

mislim da ce se kolega koji je sa grosom bio na kopu oglasiti na forumu i preneti svoja iskustva sa tako jakim mrazem i kako pregurati tako veliki minus sa svojim receptima, jer ja sam bez iskustva sa kamperom na kopu pri tako niskoj temperaturi, pa pazljivo citam iskustva i cake iskusnih kolega koji vec godinama zimuju sa kamperima po zemlji i inostranstvu
Odgovori