Okupljanje - Beograd 10-12.05. 2013-kampersko druzenje

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ne bih da vam kvarim sneška, ali odmor u Beogradu? Ufff! Evo mog licnog misljenja o tome.
Ja u Beograd idem samo kad moram, a moram uglavnom radi raznorazne papirologije od koje me muka hvata. Posto mi je uvek mucno da idem u Beograd, i na samu pomisao druzenja u Beogradu mi prorade pundravci i leptirici u stomaku.
Mislim da ne bih u Beogradu osecao tako kao da sam na odmoru. Jednostavno mi je Beograd postao sinonim za mucno putovanje koje bih voleo da se sto pre zavrsi! Majka rodom iz Beograda pa tamo imam gomilu rodbine koju posecujem nekoliko puta godisnje.
Jos da idem i na vikend odmor u BG, i da vucem prikolicu??? Izvinite, nemo se ljutite :) ali ja to stvarno ne mogu.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Meni Gružansko jezero izgleda idealno lokacijski za sve (zabodeš vrh šestara u taj deo Srbije i to je to), ali ne znam za mogucnost kampovanja, moram da priznam da nikad nisam bio, ali na slikama deluje moćno. Možda neko ima iskustva?

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Čini mi se da je Driver 57 bio i dao je neke slike sa povratka sa druženja na Grzi.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Svi predlozi su jako interesantni i lepo bi bilo ako bi mogli da organizujemo nasa druzenja na svakom od njih. Ipak ovde je tema predlog okupljanja na Adi. Imamo organizatore i imamo program. Bez zelje da sad nesto pametujem mislim da treba podrzati ovaj predlog a ko moze i ko zelu bice toga dana u dogovoreno vreme. Mene licno vezu za Adu divne uspomene iz sedamdeset i neke, kada ada nije bila ovoliko urbanizovana i verujem da bi mi bilo prijatno na tom druzenju. Malo sam skeptican sto se tice dozvole parkiranja, posebno prikolica kao i potrebnog prostora. Takodje se uzasavam voznje po Beogradu jer nisam navikao na Ipulsivnu voznju beogradskih vozaca, i jos da vucem i prikolicu!!. Sto se tice daljine, pa uvek ce nekom biti daleko. Ima puno lepih mesta od severa do juga i od istoka do zapada Srbije pa samim tim je neka lokacija nekom blize a nekom dalje. Dakle podrzavam predlog admina a takodje i ostale predloge u nekom drugom terminu.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jader napisao:Meni Gružansko jezero izgleda idealno lokacijski za sve (zabodeš vrh šestara u taj deo Srbije i to je to), ali ne znam za mogucnost kampovanja, moram da priznam da nikad nisam bio, ali na slikama deluje moćno. Možda neko ima iskustva?

http://campingclubbelgrade.org/upload/u ... a-lake.jpg
Odlicno mesto, medjutim, pre neki dan sam gledao emisiju na TV gde su neki inspektori pricali kako je Gruzansko jezero akumulacija pijace vode za 3-4 grada, i da je pod specijalnom zastitom, i da sada imaju akciju da oteraju kampere pecarose i vikendase, jer se baca mnogo smeca i zagadjue se jezero a to je pijaca voda. Ima nekih divlje izgradjenih vikendica, i to zele da sruse, jer se otpadne vode iz njih ulivaju direktno u jezero. Vidjao sam kampere tamo ali se bojim da bi nas inspekcija oterala, ako se tamo skupimo. Treba se raspitati, ako je neko iz kragujevca, verovatno ce znati vise detalja.
Kad se mora, nije teško.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

sprinter napisao:Čini mi se da je Driver 57 bio i dao je neke slike sa povratka sa druženja na Grzi.
da u povratku sa grze isli smo preko KG-a i gruzanskog jezera, posto nas je hvatao mrak nismo se nesto mnogo zadrzavali (osim za slikanje), mesto i priroda je vaooov!, a sa magistrale sam video neke objekte u blizini jezera-vode, licili su mi na bungalove?!
video sam da ima dosta pecarosa uz obalu, inace koliko znam na jezeru je STROGO ZABRANJENO koriscenje camaca na motorni pogon, ali na vesla ne brane.
licno mislim da nas nebi niko oterao jer mi nismo zagadjivaci prirode, ako ostavimo sve za sobom u zatecenom stanju
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

lio napisao:Letos sam na jednoj turi motorom video veoma lepo sređeno izletište u Sisevcu (Sisojevcu, pored manastira sv. Sisoja - stvarno se tako zove), gde postoji i bazen. U blizini su Resavska pećina, manastir Manasija, manastir Ravanica, vodopad Veliki buk... Ako budem išao kamperom tamo javiću.
Lio, što se ove lokacije tiče, mislim da se nalazi nekih 20-ak km od Grze, gde smo se družili prošle godine. Upravo pored jezera na Grzi se skreće levo i nastavlja do manastira. Homolje je zaista prelepo i priroda je fenomenalna.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sprinter - tačno, ali ja nisam bio u Grzi, a ovo mi se stvarno dopalo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Znam. Nisam hteo da ti stajem na zulj jer znam da zasigurno opravdano bio odsutan sa druzenja.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Ukoliliko se vecina opredeli ya druyenje u Kraljevu,spreman sam naravno,da pomognem u organiaciji.Kraljevo ima dosta dobrih lokacija ya okupljanje.Inace,dopda mi se predlog Admina ya druenje na Adi.Mislim da bi promocija aktivnosti Kluba u Beogradu doprinela sirenju ideja kamperskog pokreta kod nas,posebno ukoliko bi manifestacija bila i medijski propracena.Dvadesetak kamp-voyila okupljenih na Adi ili u voynji u koloni beogradskim ulicama,sigurno ce delovati atraktivno.Na kraju,kamperi su cesti gosti svetskih metropola,pa neka i Beograd ne bude iyuyetak.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da rezimiramo situaciju. Mnogi imaju svoja razmisljanja, ideje, zelje, predloge ali sustina je da je nase udruzenje koncipirano na slobodnoj volji clanova i zajednickoj ljubavi prema kampingu. Nigde ne pise da moramo imati samo jedno prolecno druzenje. Predlozeno vikend druzenje u maju ce se svakako odrzati, gde vec imam nacelnu prijavu 8 kolega. Program cemo prilagoditi ukupnom broju prijavljenih i objaviti ga definitivno u prvoj nedelji maja.
Podrzavam sve predloge za druzenje u bilo kom mestu i bilo kog datuma, ali termin u Beogradu ostaje. Organizujte skup. napravite program, objavite ga i prijavice se svi koji zele , imaju vremena, mogucnosti , bez obzira na daljinu.
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Naravno, dolazim sa oduševljenjem.
Jedva čekam da vidim društvo.
Miki - Pančevo
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Naravno, dolazim sa oduševljenjem.
Jedva čekam da vidim društvo.
Gde god da bude druženje ja sigurno dolazim.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Podržavam svaku organizaciju okupljanja.
Ovo okupljanje u Beogradu će verovatno biti vrlo interesantno a pogotovu posadama sa starane, jer pomalo podseća na ekskurziju. Parkiranje kampera na Adi, vožnja brodom po Dunavu, obilazak grada autobusom, u veče kafana... Jedino će možda nedostajati ona spontana i opuštena atmosfera uz vatru i roštilj u okruženju kampera i prikolica.
Naravno, sve ima svoje draži a sezona tek počinje...
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

@Admin @Gros dokle se stiglo s organizacijom skupa na Adi, koliko ima prijavljenih? Ja dolazim (za brojno stanje još nisam siguran)? Ako treba šta da se pripomogne, tu sam.
Odgovori