Putopis - Srbija - Sremski Karlovci

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Putopis - Srbija - Sremski Karlovci

Post od liiiman »

Sremski Karlovci, proleće, Vrbica! Postavlja se pitanje, da li postoji lepše mesto, vreme i povod?

Sremski Karlovci su lepi tokom cele godine, ali meni su posebno dragi tokom prolećnog dečjeg praznika Vrbice. Za razliku od praznične gradske vreve, gužve i histerije, u Karlovcima su vam na raspolaganju mir, lepota, vino, perece, pomešani zvuk ptica pevačica i crkvanih zvona i osećaj gospodske prefinjenosti. Posle, po meni totalnog hedonizma, odlazak u prirodu je šlag na torti. U neposrednoj blizini se nalazi Stražilovo. Ja ne mogu da zamislim ko bi bio toliko hrabar da opisuje Stražilovo nakon, ka Stražilovu, iskazane ljubavi od strane Branka Radičevića. Prilažem par fotografija koje ne mogu preneti svu lepotu, ali je mogu bar malo ilustrovati.

Saborna crkva
Slika

Trg
Slika

Patrijaršijski dvor
Slika

Slika

Česma Četiri lava
Slika

Slika

Karlovačka gimnazija
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sremski Karlovci
Slika

Slika

Litija
Slika

Slika

Vrba
Slika

Stražilovo, Brankov čardak izletište

Slika

Slika

Slika

Restoran Brankov čardak na Stražilovu
Slika

Na Stražilovu je dovoljno samo reći Branko
Slika

Ponosan sam na sve izletnike! Danas je bilo mnogo izletnika na lokaciji, a smeća gotovo da nema ili ga ima u jako malim količinama. Sve ove fotografije su napravljene oko 18, 19 časova, a pre bilo kakvog čišćenja!
Slika

Slika

Slika

Ništa bez planinara!
Slika

Slika


PS. O Eko kampu Fruška gora foto priča će biti objavljena u temi Kampovi.
Poslednja izmena od liiiman u 14 Okt 2017 10:26, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

jel renoviran sam spomenik? pre dve godine bili smo na strazilovu spomenik je bio opasan metalnim skelama
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mi kad smo bili u karlovcima i na strazilovu 2010 god. negde u septembru bilo je ovako

Slika
starim ns putem ulazak u karlovce iz pravca indjije


Slika
obelezeno putokazima put ka strazilovu


Slika
dolazak u podnozje strazilova, rampa i dalje pesice

Slika
karta nac.parka fruske gore precizna

Slika
posto smo bili pred kraj dana i nije bila neka guzva cak ni u kafani


Slika
u pozadini javni wc uredno odrzavan i naplativ


Slika
sledi penjanje zemljanim puticem (stazom) ka spomeniku


Slika
spomenik je tad bio u rekonstrukciji


Slika


Slika
kamper smo ostavili blizu rampe tako da nam nije bio problem u povratku kad su noge otezale doci do njega


Slika
potom smo se odmorili i rucali na velikoj livadi malo nize tezgi za prodaju suvenira, jepo uredjena povrsina sa pokosenom travicom

da dodam jos i ovo da nam je ovo bio prvi izlet sa kamperom (kamper nije nas vec pozajmljen) par meseci posle toga usli smo intezivnu potragu za "novim kamperom" i ne zadugo usledila je realizacija
tako da mi ovaj izlet ostao posebno urezan u secanju kao prvi kontakt sa kamperom (samostalni)
sa velikim grcom na licu sam se provlacio kroz karlovacke ulice, a vatreno krstenje mi je bilo mimoilazenje na uzanom puticu na izlasku iz karlovaca ka strazilovu, eto za sve postoji prvi put

nadan se sa necu odvuci mnogo temu sa mojim licnim dozivljajima i akcentovanjem strazilova posto je ipak rec o sremskim karlovcima
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Driver
ti si na najbolji način "povukao nogu" u vezi kampera.
Prvo si isprobao tuđi, video o čemu se radi, pa krenuo u kupovinu sopstvenog. To je pravi i najbolji način za donošenje odluke kupiti ili ne kupiti, i koji kamper kupiti.
Pozdrav
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

to je bio veliki izazov za sve nas, kako se to vozi, kako spavati u njemu sa malom decom, kako kuvati, gde parkirati, kako spavati nocu na ulici ili u nekoj nedodjiji.... i jos more drugih zagonetki?!
kupiti tako skupo vozilo, pa ubrzo doci do zakljucka "pa nije to bas onako ko sto sam mislio i ocekivao" bio bi veliki promasaj jer tesko je doci do kampera po licnom ukusu (nemamo mi ponudu tih vozila kao nemci ili italijani), a jos teze ga je posle prodati, tako da obavljeni experiment sa tudjim kamperom je bio pun pogodak. uz to taj kamper je bio na prodaju (u oglasima) nisam ga bas posudio za dz..., ali me ni ta renta od 4 dana nije izasla vise od 80 e + gorivo, ali vredelo je
e kad stvori jasna slika u glavi onda nema nedoumice hocu-necu, i onda tacno znas koji tip vozila traziti (alcoven, integralac ili polu integralac) sa boksom ili bez....

svakom pocetniku bi prepotucio da prvo rentira vozilo jer sad to nije problem kod admina u LHCu ih ima dosta dal oni iz 80tih ili 90tih ili posle 2000te, krug po srbiji pa onda u potragu za svojim ljubimcem

da ne offujem ovu temu da nasim prvim kampovanjem, zato su mi karlovci, strazilovo, novi sad asocijacija za prvi deo naseg prvog kampovanja jer smo druga dva dana sa tim kamperom proveli na zlatiboru i to nas 4 odraslih i 4 male dece (dve porodice na 12 kvm)
Odgovori