Putopis - Srbija - Vikend u Sisevcu

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:Nekako mi se čini da bi druženje trebalo organizovati negde ili pred kraj Septembra, ili sam početak Oktobra, dok je još toplo. Ipak je teren uz samu planinu, a kada smo bili u Junu na druženju, jesu dani bili topli, ali noći su bile prohladne. Kako postoji lep bazen sa toplom vodom, koji radi do 20-21ha, treba voditi računa da ne dođe do prehlade nakon izlaska sa bazena, jer nema dovoljnonpriključaka za 220v. Zato ko ima agregat, neka ga ponese, za svaki slučaj.
Ma druže imam 2 agregata po 2 kilovata poneću oba samo obezbegite ostalo
Uzgred - Septembar
Poslednja izmena od lio u 26 Avg 2013 17:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da bi trebalo već da se odredi termin okupljanja za Sisevac.
Nisam siguran, ali koliko se sećam iz priča, čini mi se i da Švaba zna gazdu, možda grešim.
U svakom sklučaju vreme je za planiranje i određivanje datuma, zbog uklapanja drugih obaveza.
Trebalo bi dobiti dozvolu za lokaciju , struju, bar malo ograditi mesto jer dosta vozila u toku dana dolazi na kupanje i sl.

Kako se čini ostalima termin vikend 27.09.2013.-30.09.2013.
Poslednja izmena od sprinter u 28 Avg 2013 08:24, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Švaba zna gazdu, ali koliko sam ukapirao gazda nije zainteresovan za ustupke. Možemo mi večeru i na onom izletištu. meni je termin OK
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Koliko se meni čini Švaba je rekao da će se on potruditi da nam organizuje okupljanje. Pošto on nije na forumu treba ga nekako kontaktirati , a pre svega utvrditi neki okvirni datum. Meni trenutno vikend 27.09.2013.-30.09.2013. odgovara.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mile Svaba je rekao da ce dati jagnje koje cemo gore peci na raznju ali nije spominjao nikakvu organizaciju. Meni je datum prihvatljiv a mozemo se organizovati kao na Grzi te nam gazda nije ni potreban. Vi sa autodomom imate visednevnu autonomiju a i mi sa prikolicama mozemo izdrzati par dana bez struje. Ako bude kampera sa satorom onda bi bio pozeljan toalet a nadam se da ga na izletistu ima i da je upotrebljiv. Lio, Kole ... bili su tamo tako da samo mogu dati par instrukcija za put i mesto okupljanja a sve ostalo neka ide spontano. Za one koji bi dosli bez opreme za kampovanje mozda bi bilo dobro ako neko ima kontakt telefon nekog smestaja u blizini.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 771
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Dragan napisao:Mile Svaba je rekao da ce dati jagnje koje cemo gore peci na raznju ali nije spominjao nikakvu organizaciju. Meni je datum prihvatljiv a mozemo se organizovati kao na Grzi te nam gazda nije ni potreban. Vi sa autodomom imate visednevnu autonomiju a i mi sa prikolicama mozemo izdrzati par dana bez struje. Ako bude kampera sa satorom onda bi bio pozeljan toalet a nadam se da ga na izletistu ima i da je upotrebljiv. Lio, Kole ... bili su tamo tako da samo mogu dati par instrukcija za put i mesto okupljanja a sve ostalo neka ide spontano. Za one koji bi dosli bez opreme za kampovanje mozda bi bilo dobro ako neko ima kontakt telefon nekog smestaja u blizini.
Pitanje za Lio, Kole, Sprinter: kakav je prilazni put do Sisevca? Dal' otpadaju točkovi ili samo radkapne :lol:
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

Nedavno sam radio za turistichku organizaciju paracina reklamne filmove. Sisevac kao i Grza spadaju u PN opshtinu, kad sam snimao Sisevac videh ko je gazda, ustvari gazdarica je gazda a taj sto je gazda ustvari nije gazda vec zet od gazdarice. On je dechko operisan od svega :) a videh tih dana da ga svi nesto jure, psuju, prete a on bezi po kompleksu :D stekao sam utisak da su to posetioci kompleksa koji nisu zadovoljni..... kasnije chujem priche i bude mi vishe nego jasno ceo taj cirkus :) tako da se od njega ne moze nishta ochekivati. Sto se tiche prilaza, rupa do rupe nekih 3-4 km.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Mali izveštaj: put je sasvim OK sve do skretanja za Sisevac. Ovaj deo u dužini od 6-7 km je loš i mora se voziti sporo. Čini Vam se kao da putujete u nedođiju, a kad stignete mali raj. Prohodan je, išli smo i po mnogo gorim putevima, samo mora sporo da se ide. Nema prevelikih rupa koje ne možete preći. Samo izletište je zaista lepo. Kada radi bazen (koji je sa termalnom vodom) onda je užitak potpun. Spavanje je moguće u restoranu "Potočara". Imaju pristojne sobe i u cenu je ukljuen samo doručak (kajgana i dečja radost) i korišćenje malog bazena. Za spavanje se mora uraditi rezervacija kod gazde, odnosno gazdarice (jedan broj sam stavio ranije, ali pošto mi je kolega bio na vikend tamo ima i druge brojeve, pa ću ga pitati - bio je u restoranu sa spavanjem). Neki javni WC zaista nisam video (ali šuma nije daleko, ako pođeš na vreme) - osim na bazenu. Za kraj kupite pastrmku u ribnjaku - cena žive mere 450 din kg.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio, mozda nije lose da se vidi ciji je onaj napusteni objekat j plac preko puta mesta gde smo bili locirani. Mislim da je tu bolja pozicija za bivak od one gde smo bili letos, obzirom da ce Nas verovatno biti u vecem broju. Mislim na onaj ruinirani hotel levo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Meni tedmin takodje odgovara
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav kolege sobzirom da sam najavljivao odlazak u Grcku nisam otiso jel sam zdravstveno bio sprecen imao sam srcane probleme _angina pektoris gde sam na bezanijskoj kosi u klinickom centru uradio koronarografiju gde je ustanovljeno zacepljenje 95% sa trombom i odmah mi je ugradjen stent.Sada sam super dnevno pesacim i do 10 km. sto mi ne prepostavlja probleme,citavog zivota sam u sportu ne pusim ne pijem i opet se desi na moju srecu ziv sam i mozemo se druziti.Sto se tice SISEVCA Mile Svaba organizuje ali ja treba da obavestim forum ,nisam se cuo zovemga ne javlja se ali cuce mo se,mi mozemo poceti sa datumom koji nam najvise odgovara a ja predlazem da to budekrajem septembra od 27-29. 09 .2013.Broj tel.Mile Svabe je 035/8435-894 i mob.066-435894.
O svemu ce te biti na vreme obavesteni POCNIMO SA PRIJAVLJIVANJEM a sve ostalo u hodu.
1-PESIC SOKOL-2
Poslednja izmena od Sokol u 29 Avg 2013 12:10, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sokole cuvaj se .
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pozdrav Deda za tebe i tvoju gospođu i čuvaj nam se pa se vidimo u Sisevac. Evo ti i jedna slika sa prethodnog okupljanja da se podsetiš kako nam je lepo bilo.
Slika
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Hvala Dule .Cuo sam se sa Svabom stvari stoje ovako. DRUZENJE JE OD 27.09-29.09.2013 okupljanje moze poceti u petak po podne i subotu do 11h kada se okupimo pocinje priprema za zajednicku veceru u subotu u 19h pece se jagnje na licu mesta to svaba daje i pice medjutim kao i do sada svice mo po nesto ucestvovati sto za nas i nije problem.sto se tice mesta i struje Svaba je razgovarao sa gazdom i dace nam sve i to gratis,neki su bili u sisevcu i znaju tamo ima ribnjak pastrmki i kilogram je 450 din.BICE I MUZIKE-NAPOMENA..ko nema namere za druzenje uvezi ove teme nemora ni komentarisati .POCNITE SA PRIJAVAMA.
.
YU1PSO
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:@Lio, mozda nije lose da se vidi ciji je onaj napusteni objekat j plac preko puta mesta gde smo bili locirani. Mislim da je tu bolja pozicija za bivak od one gde smo bili letos, obzirom da ce Nas verovatno biti u vecem broju. Mislim na onaj ruinirani hotel levo
Mislim da je državni, nije otkupljen ni privatizovan, pa ne verujem da možemo bilo koga da pitamo u vezi njega
Odgovori