Putopis - Srbija - Vikend u Zabranu kod Obrenovca

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Posle obilnih proslonedeljnih kisa oktobatsko sunce nqas je imamilo da se pokrenemo i vikend privedemo u prirodi.
izbor je pao na omiljeno izletiste obrenovcana oko 2 km od centra grada na samoj obali reke save
izletiste je skoro preuredjeno (renovirano) i poseduje novu trim stazu, pesacku i biciklisticku stazu koja vodi od centra obrenovca o obale reke za 10tak minta lagane voznje biciklom, zatim ima uredjena mesta za piknikovanje, lep park na samoj obali save u debeloj hladovini topolove sume.
mesto je izmisljeno za kampovanje, rostiljanje, za decu su obezbedjene decije ugraonice, sve u svemu mesto za preporuku
da bi nam boravak u zabranu bio jos prijatniji pobrinuli su se sanja i dragan iz obrenovca






Slika
biciklisticka staza koja vodi iz centra grada ka izletistu i obali reke




Slika
usput sreo sam pecarose u vecem broju jer kanal koji se pruza duz cele staze bogat je ribom



Slika
naspram pecarosa s druge strane staze coban sa svojim ovcama na jutarnjoj ispasi




Slika
staza vijuga duz kanala i BILA JE osvetljena je nocu sa modernom rasvetom preko solarnih ploca, medjutim vandali (ili neznam kako bi drugace nazvao) su zazvalili ormarice gde su smesteni akumulatori za nocno napajanje rasvete i pokraki su ih. na zalost staza je nocu u 21,veku sa obnovljivom energijim ipak u mraku





Slika
kroz gustu sumu novotrasirana trim staza lepo odrzavana sa svim pratecim elementima za kompletnu rekreacuju






Slika
interesantna mi je bila voznja bicikla po savskom nasipu, koji se isto lepo odrzava






Slika
posle utrosene enegije na voznji bicikla terbalo je nadomestiti kalorije sa jednim dobrim rostiljem






Slika
rostiljanje na samoj obali save je neprepricljiv dozivljaj pogotovu u dobrom drustvu





Slika
posle pecenja krenula je degustacija





Slika
da ne bi preterali sa unosenjem holesterola napravili smo itermeco sa paprikom na rostilju, jer sezona pecenja paprike je na izmaku






Slika
uz neiscrpne price o proteklom letovanju, isustvima i planovima na prijatnom oktobarskom suncu bili smo kao gusteri upijajuci njegovu toplotu, jer prethodno vece termometar je pokazivao par stepeni oznad nule





Slika
posle dobre klope usledila je i popodnevne setnja gde nam se pridruzio kolega srdjan simic sa porodicom




Slika
pri zalasku sunca jesen pokazuje svoje pejzazno umece, a i svezina koja dolazi od reke naglo obara temperaturu pa polako krecemo ka svojim vozilim i napustamo ovo prelepo mesto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Da znaš da sam baš razmisljao o Zabranu kao pogodnoj lokaciji za prolećno okupljanje koje bi napokon trebalo Beograd da organizuje. Tu postoji sve od infrastrukture, prilaz je OK, a moguće je i kupanje u bazenu s termalnom vodom koju greje TENT :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lep putopisDriver .
ovo što kaže Jader je interesantno, ali nisam nigde video bazen, sam izgled lokacije i sl.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

bazen se nalazi odmah na ulasku u obrenovac pre hotela, voda se zagreva iz tnt-a kao i ceo obrenovac, nisam siguran da je termalna voda
za okupljanje je dobro mesto ima sve sto treba jedino je problem sto nije svima na pola puta.
u prolece moze biti jedini problem ako sava nadodje pa poplavim jer je u nebranjenom delu, kao sto je ove godine bilo pa treba cekati da se voda povuce i komunalci to da saniraju
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

driver57s napisao:bazen se nalazi odmah na ulasku u obrenovac pre hotela, voda se zagreva iz tnt-a kao i ceo obrenovac, nisam siguran da je termalna voda
za okupljanje je dobro mesto ima sve sto treba jedino je problem sto nije svima na pola puta.
u prolece moze biti jedini problem ako sava nadodje pa poplavim jer je u nebranjenom delu, kao sto je ove godine bilo pa treba cekati da se voda povuce i komunalci to da saniraju
Što se tiče vodostaja, mislim da može da se predvidi barem 10 dana unapred, a postoji i deo s druge strane nasipa (ako zatreba). Kafana/restorana ima dovoljno.

Voda u bazenu je oko 28 stepeni (samim tim, za mene je TERMALNA :)), to je najtopliji zatvoreni olimpijski bazen u Srbiji bez obzira što se greje toplom vodom iz termoelektrane. Inače, ja ne volim hladnu vodu pa mi nije mrsko da iz Bgd-a odem u Obrenovac na plivanje vikendom :).

Tačno je da nije svima na pola puta, ali o tome smo već pričali... nikad nećemo svima ugoditi što se tiče lokacije, a i ne možemo svaki put da se nalazimo u centru kruga. Mislim da je red da se jedno okupljanje organizuje u Beogradu (pod Bgd podrazumeva se šire područje koje obuhvata grad), pogotovu što su ranije već postojali pokušaji da se održi skup. Ovo je lokacija koja nije u gradu tako da ne stoje izgovori tipa "gde ću s kamperom/prikolicom u grad".

Za sve predloge i sugestije stojim na raspolaganju.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

da malo dopunim temu novim slikama i da dodam da smo vikend posle kampovanja sa sanjom i draganom u zabranu proveli sa duletom hy i njegovom porodicom, vreme fantasticno za oktobar
evo slika

Slika
isto mesto uz reku i sa manje lisca na drvecu


Slika
dosta topliji vikend nego prethodni naterao nas je da pravimo hladovinu


Slika
uobicajan ceremonijal na kampovanju bez koga nebi to bilo to njegovo velicanstvo ROSTILJ



Slika
posle degustacije rostilja mali predah, pakovanje stvari, vece brzo pada pa smo druzenje privodili kraju


dobro drustvo+ lepo mesto= savrsen provod
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

da ova tema ne padne u zaborav vreme da je obnovimo, ovaj put na izletiste zabran smo otisli sa velikim povodom. kolega srdjansimic se ponovio, kupio svoj prvi kamper i pozvao nas na cast.
tako da sad smo bogatiji za jos jednog kamperistu, a posebno me raduje to sto sve vise mladi porodicni ljudi uplovljavaju u kamperske vode, ali neka kolega srdjan "kaze koju" da ne ispadne da sam njegov pi- ar
s reci prelazim na dela t.j. slike:



Slika
prva i udarna slika je ponositi vlasnik sa svojim ljubimcem







Slika
opet uz reku savu po tradiciji


Slika
vreme nam se dvoumilo, hoce ili nece pasti kisa



Slika
mi smo pripremili tende za svaki slucaj



Slika
i otpocinju pripreme za rostiljadu



Slika
e kad je tam tam ucinio svoje i miris pecenog mesa potekao niz savu i sivi oblaci prestali su da obecavaju padavine



Slika
porodica simic ( mama je u kamperu u velikom spremanju) na delu, lako je spremiti dobar rostilj kad imas dobre asistente




Slika
e posle klope valjalo je i ponesto korisno uraditi, pa smo krenuli od sugnalizacije, jer ona je dosta vazna u saobracaju




Slika
da su deca radoznala to svi znamo, zele da vide sta je gore.....





Slika
nego me cudi sto i odrasli imaju toliku znatizelju da vide sta to ima gore....





zahvalni smo kompletnoj porodici simic na lepo provedenom vikendu, uz lepe zelje da sa svojim kamperom obidju sve lepe destinacije koje pozele, i radujemo se novom susretu
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Neka je sa srećom drugari! Želim vam puno srećnih i bezbrižnih kilometara. Žao mi je što, zbog unapred zakazanih obaveza, nismo mogli da učestvujemo u mini okupljanju, no biće prilike.
Odgovori