Putopis - Srbija - Jezero Čonoplja kod Sombora

Predlozi, putovanja i putopisi iz Srbije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

poslednji vikend u ovoj godini proveli smo u okolini sombora (15km) na pecanju. skijaske rekvizite zamenili smo pocaroskim priborom i umesto na planinu odosmo u backu ravnicu
jezero (kanal sa ustavom) je vlasnistvo vojvodina vode, al je komercijalizovano i dato klubu saran na koriscenje tako da klasicne dozvole ne vaze. placa se dnevna ili nocna u zavisnosti kad pecate 12h vazi dozvola i kosta 500 din

http://conopljanskojezero.com/

vreme je bilo vecinom maglovito s tim da se magla podizala u naj toplijem delu dana pa je tad bilo ostrno toplije i prijatnije uz vodu gde je veca vlaga. evo malo slika:

Slika
uredjeno jezero jos kad se magla podigla i sunce progrejalo


Slika
jezero je bilo prosle nedelje zaledjeno pa uled toplog vremena led se brzo otopio


Slika
prosetali smo duz jezera naravno sa stapom na mestima je priobalje sa trsko a dobrim delom je kultivisano kupaliste koje je leti puno kupaca. voda je bas cista jer je to akumulaciono jezero


Slika
uredno mesto sa pokosenom travom, okrecen uredno (pod konac) zasadjen drvored deo je vocnjak, a vecinski je dudov



Slika
omiljeno izletiste somboraca ima dosta letnjikovaca i klupica sa stolom duz jezera sad je malo pusto, dok leti tvrdi domacin (ribocuvar) samo ko ranije dodje moze zauzeti mesto na klupi



Slika
na svakih 150-200m su postavljene klupice, i na ilazu ima veliki trem (ketnja terasa), tu je i sazonska kafana sa ribljim menijem



Slika
dok smo setali duz jezera ponesto se i upeca



Slika
probali smo i iz camca, nije bilo nekog rezuktata




Slika
u prisustvu ljubaznog domacina (ribocuvar) mirka koji nam je mnogo toga otkrio i pokazao nam neke pecaroske cake, obecao nam je da na prolece dodjemo i kampujemo dace nam najlepsa mesta za pecanje, struja i voda free
samo platimo dnevnu kartu



Slika
svi na okupu, pa cak i skromni ulov



Slika
malo marketinga, i po nesto korisno i mestu



Slika
P.S. (pravila sluzbe) da nebude posle izvini ciko nisam znao



Slika
zao mi je sto nisam slikao veliki letnjikovac dok je bilo sincano, ovako se u magli nazire to lepo mesto u letnje vreme



Slika
i na kraju ono sa cim bas i ne mozemo da se pohvalimo bas, a to je ulov jedan sarancic koji sa video na prethodnim slikama i jedan omanji smudj koga smo u kanti zivog doneli kuci kao novog decujeg ljubimca



suma sumaru da nije bilo dosadne magle bilo bi i bolje, ali ni ovako nije bilo lose, upoznali smo jos jedno lepo mesto, proveli celi dan na cistom vazduhu, upoznali ljude koji su dosta doprineli da ovo izletiste izgleda privlacni za posetioce, a ne ruina
topla preporuka svima koji vole vodu, prirodu i pecanje, a nije im sombor daleko
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Izgleda vrlo uredno, verovatno je kad ozeleni carobno mesto za odmor
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Driver57s,

Hvala što si nam otkrio još jednu lepu destinaciju!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Zaista mesto koje svakako treba posetiti,koliko samo takvih ima u blizini a da o tome pojma nemamo
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

s proleca kad ne bude lovostaja moyemo se dogovoiti da ekipno posetimo ovo mesto, kolege severno od bgd-a nece napraviti mnogo kilometara. u letnjem periodu pored pecanja moze se pesaciti kraj jezera, voziti biciklo, i u sezoni kupanja moze se kupati, voda je cista. domacin kaze da nema komaraca jer oni uredno drze priobalje
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro je sto si prestavio jos jednu od za mene neznana mesta koje bi svakako moglo posluziti kao konaciste mnogim putnicima sa zapada ka moru.
Svaka cast ljudima koji su osnovali i uredjuju ovaj prostor , verovatno su vesti u mnogim poslovima oko jezera ali reklama , internet i ostale novotarije su vise nego prozor da te svet primeti .
Drugim recima mogli su za sve ove godine da postave neku sliku otvore temu :JEZERO ČONOPLJA: niko im nebi zamerio...
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

pa i nije bas blizu auto puta ( E75) tako da kao usputna stanica nem bas adut, ali somborci, suboticani i ostali i okruzenju da odlicno poznaju i favorizuju. zato sam im i obecao (domacinu) da cu ovo mesto prestaviti na nasem forumu. imaju svoj zvanicni sajt preko koga sam i ja saznao za njih, zamerio sa sto ne okace reklamne table (putokaze) usput sa pored mestana koji znaju put i mi koji sa strane dolazimo sa lakocom pronadjemo to mesto. rekao mi je da je to ipak u vlasnistvu drzave i da ako oni to samoinicijativno ne urade nece niko drugi, a dosta su vec uradili sto se i vidi po pitanju uredjenja i odrzavanja i to sve sa izuzetno skromnom mehanizacijom, vise se radi akcijaski kao u doba yuge, ali ima dosta clanova i aktivni su po tom pitanju, tako da cuvaju ono sto su uredili da bi mogli uzivati u plodovima truda
Odgovori