Predstavljanje novih članova

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Mozemo i ona starija od 30 godina kao oldtajmere! ima nekoliko takvih na oglasima.
Kad se mora, nije teško.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Pozdrav svim članovima kluba, nov sam član a takođe sam neiskusan u kamper, naime krajem septembra 2012.god. smo kupili našeg (starog) kampera, u pitanju je Mercedes - samogradnja, međutim za nas koji do sada nismo bili u ovom svetu veoma dobar, za sada smo ga probali jedan vikend, vožnjom uz Dunav i bili smo presrećni. Nadam se da neću mnogo dosađvati starim kamperima glupim početničkim pitanjima, ali imajte razumevanja. Pozdrav

Slika
Poslednja izmena od RDZORAN u 03 Feb 2013 17:46, izmenjeno 1 put ukupno.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Dobro nam dosao! Pitaj sta god te bude interesovalo. Nisam primetio da je iko kod nas na Forumu ostao bez odgovora i saveta,


Pozzzzzzzz.............
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za novog člana. Uvek je zadovoljstvo kada se vidi da se širi pokret.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Hvala Vam nadobrodošlici, u proleće ću početi detaljnije da sređujem kampera, pa ću tada malo da smaram sta i kako, za sada sam u fazi otklanjanja nedostataka oko agregata, zamenio sam četvorostepeni menjač petostepenim, sredio kvačilo, ostalo je još da remontujem kardane, i onda sam spreman za sređivanje enterijera. Evo još par slika sa naše prve vožnje

Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao. Skoro je bilo diskusije na forumu koji tip kampera bi bio za putovanje po Africi ? Novi sa zilion elektro cipova ili mecka tipa tvoj kamper .
Sta mislis skojim bi se usudio na put?
Puno kilometara ti zelim.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Kad smo došli na ideju da kupimo kamper, razmišljali smo šta kupiti, a pošto su moji roditelji imali nekad mecedesa 123 240d koji je prešo neznam koliko i posle je prodat taksisti koji je sa njim taksiro još 6-7 godina i pritom bez ozbiljnijih kvarova, rešio sam da kupimo ovaj stari kamper. A i cene ovog kampera je bila prihvatljiva (razmišljali smo ako nam se ne dopadne ova nova igračka lako ćemo je prodati a da pritom ne izgudimo puno para).
Naravno, kolko para tolko muzike, nebi mi smetalo da imam neki novi kamper, ali dobro je i ovo za početak
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

odlican izbor ste napravili po pitanju odabira vozila
stara dobra i pre svega pouzdana mecka sa osnovnim pojmovima poznavanja mehanike mozete svaki problem na putu (u hodu) da resite, a za dijagnostiku je potrebno "dobro uvo"
mozda da je malo buka od motora slabija strana konfora u voznji, ako je ovaj model sa motorom izmadju vozaca i suvozaca pod tapaciranom kutijom, bitno je da je pouzdan
posto ste mehaniku resili da precesljate ona je i naj prljaviji deo sredjivanja (stalno umazane ruke od ulja...) za razliku od enterijera koji je mnogo kulturniji i kreativniji
dao bi vam predlog da sada dok su hladni dani krenete polako sa enterijerom jer imate uslove za to (ne duva i ne pada, pustite trumu i kao u kuci da radite) pa sa prvim lepim danima sterite tu mehaniku sto vam je preostala, da vam ne propadne sezona u sredjivanju vozila, a kad se sezona zavrsi onda na tenane preko zime "cesljate" sve ostalo sto vam ne odgovara.
ja sam tako prve sezone kad smo uzeli kampera preko zime otklonio sve sto je skripalo, zapinjalo, pocepalo se..., tako da sam sezonu spreman docekao i napravio plan za sledecu zimu kad manje se putuje sta cu da prepravim i tako svaje sezone, posto sa mehanikom nemam problema aktivnosti su mi usmerene na kucicu, a tu vazda ima da se nesto raducka

zelim vam da puno lepih destinacija obidjete sa kamperom i da se na nekom narednom druzenju i okupljanju upoznamo
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Hvala Vam na savetu. Na prvoj probnoj vožnji mi je naviše smetao četvorostepeni menjač, koji sam zamenio petostepenim, posle toga nisam mogao da prepoznam vozilo, ide znatno brže na manjem broju obrzaja što smanjuje buku vozila koju ste pomenuli, a i bolje savladava uspone jer je sada elastičniji. Enterijer je prilično sačuvan i u dobrom je stanju, stavio sam led sijelice, prepravio neke sitnice, ostao mi je pod, koji je u dobrom stanju ali je dole neka vrsta etisona, planiram to da izbacim jer je teško za održavanje. A kolko vidim ovde na forumu šta sve pojedini kamperi imaju od dodatne opreme, bojim se da će ovo sređivanje da potraje! A da, imao sam problema i sa kvačilom, a bogami i auspuh sam morao da promenim jer je i on povećavao buku. Biće spreman za proleće
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Zorane, prvo dobrodošli na forum sa željom da vas kamper služi onoliko koliko vi budete želeli. Što se tiče opremanja nemojte se uzbuđavati preterano i krenite polako samo sa neophodnim stavrima, pa ćete kasnije u hodu uživati i nadograđivati vaš kamper po vašem ukusu i potrebama.
Evo vam predlog za oblaganje poda, u pitanju je vinil samolepljiva obloga, nešto slično kao linoleum ali u trakama kao laminat. Lako se postavlja , lepak dobro drži, debljina je od 1.5mm, a u pakovanju ima 1.5 m2 Bilo ga je u raznim bojama i cena je bila oko 9 eura po kvadratu. Totalno je vodootporan i ne kliza se , ima po sebi profil drvenih šara i nekako je hrapav . Obloga za svaku preporuku!
Moze se iskoristiti i za oblaganje svih metalnih i plasticnih povrsina koje su i nepravilnog oblika jer se lako seče. Ja sam ga nabavljao u Uradi sam prodavnicama, ne znam da li ga i sada ima, evo vam i naziv na eng. pa malo pro googlajte (vinyl floor planks).
Ovo je slika pakovanja, kako izgleda i kako se montira.

Slika Slika
BG kamp
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Feb 2013 21:13

Post od BG kamp »

Veliki pozdrav svim kamperima. Nov na forumu pa je red da se kratko predstavim. Od malog polovnog satora za dvoje mladih (sad bi tesko stali u njega jer nas je troje), ranca sipkasa, stopiranja i hodanja stigli smo nekako do kampera, negde na prolece 2011. Istog leta, bez puno predhodnog testiranja, sa nimalo iskustva napravili smo do sada najduze putovanje, do dalekog severa Norveske, 8300 km za 3 nedelje. Sve je nekako dobro proslo, uz par manjih kvarova: brisaca u sred najveceg pljuska u Danskoj i problema sa menjacem (vazduh u sistemu) negde na severu koje sam nekim cudom uspeo sam otkloniti bez majstora i para. Nas sada 11 godina star Fiat ducato sa pezoovim 2.0 motorom pokazao se kao pouzdan i ekonomican, spavali smo uglavnom na parkinzima i pumpama uz put. Prosle godine, prolecna tura do Alpa u Austriji preko Slovenije i Italije a u povratku preko Madjarske. Onda malo u Grcku na more, obisli Sitoniju i tamo prvi put prenocili u jednom pravom kampu. (Kalamitsi), i jos par kratkih tura po Srbiji, to je ukratko kamperski staz nase troclane posade. Planiramo da obidjemo Evropu u narednih par godina, a kad se skupi dosta iskustva i budemo dovoljno ludi planiram obilazak Azije. Kamper trenutno miruje na jednom sigurnom parkingu jer mi je na predhodnom, na kom sam bio propisno parkiran neki dobri komsija isekao gume a da mi ni danas nije jasno zasto. Ali objasnice mi on jednog dana kad se sretnemo. Iako nam klima nije puno nedostajala, imam nameru da ugradim jednu standardnu prozorsku na prozor zadn
Jih vrata koji mi je i onako polupan. Tu bih imao sta da priupitam starije kolege koje su budzile obicne kucne klime na svoje kampere, ali o tome cu na nekom drugom adekvatnom mestu u okviru foruma. Za sada toliko od vaseg novog kolege. Nadam se da cu vas uskoro sresti negde i uzivo. Pozdrav!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobro došao na Forum.
Što se tiče druženja, za očekivati je da će se organizovati prolećno druženje. Tradicija je u pitanju. Uskoro ćemo po običaju početi sa diskusijom o mestu susreta, vremenski okvir je negde polovina Maja.
BG kamp
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Feb 2013 21:13

Post od BG kamp »

Hvala Sprinteru na dobrodoslici i brzom odgovoru. Praticu diskusiju. Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao na forum i uopste u drustvo koje voli kamp i kampere.
Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

Jos jedan mercedes T1.Super izgleda...daj malo vise podataka,slika.Kazes samogradnja.Ko je to radio?
Odgovori