Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od GoranBGD »

Tražio sam malo ali osim informacije da svi moraju biti vezani dok se kamper vozi nisam našao nikakve druge komentare na tu temu.
Moje pitanje glasi ovako. ..obično smo do sad na more i generalno svuda na put išli noću.. svi spavaju ja pun gas i na tasosu za 11 sati. Deca u sedištima pozadi vezana i tu nema dileme... medjutim od skoro smo vlasnici kampera koji pozadi ima ugaonu garnituru... dakle nema sedišta predviđena za pojas samim tim vezivanje sedišta će zahtevati prepravke neke vrste.. no to nije problem ni pitanje koje se u suštini svodi na to kako izgleda prelazak granice kamperom ..ulaze li unutra da vide koga ima? I ako ima sme li taj da spava konkretno deca na krevetu bilo u cubi bilo pozadi.. ili decu buditi i vezivati u sedišta koja ću nekako negde učvrstiti za šasiju kombija? Hvala unapred. Goran.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od lio »

Granična policija nije saobraćajna policija pa da traži vezivanje pojasa itd... Pri prelasku granice radi kontrole carina i policija imaju pravo da uđu u vozilo i uvere se o licima koja se prevoze (što u principu znači da trebaju videti sve osobe koje prelaze). Često se dešava da je dovoljno da pružiš pasoše kroz prozor i kažeš da deca spavaju, ali ja se trudim da smanjim neprijatnosti pa tempiram da smo prilikom prelaska granice svi budni, i sednemo napred kako bi nas i kroz prozor videli i idemo dalje.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od driver57s »

sve sto je lio napisao je to, dodao bi iz licnog iskustva sa manjim decom dok spavaju u cubi prelazili smo i slovenacku i madjarsku granicu van sezone kad nema guzve i kad znaju preko dana da pogledaju sve pregrade i ostave, nocu nas niko nije maltertirao. kazemo da deca spavaju, damo pasose, nekad udju i pogledaju, ali u vecini slucajeva prodjemo sa samo sa pasoskom kontrolom, pogotovu ako je debelo posle ponoci. u sezoni zbog velikoh guzvi, proces je ubrzan, a prelaz pojesnostavljen tako da tada su jos manje sanse da bude decu. mi smo vise putovali nocu pogotovu leti jer kamper nije imao klimu pa je prijatnije bilo nocu putovati, a i manje su guzve na putu i granici
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od GoranBGD »

Hvala puno. To mi je bilo bitno da znam. Znači klince opušteno u cubu na spavanje i na granicu... nije problem da ulaze gledaju dokle god ne moram da ih budim i vezujem samo zbog prelaska...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od mustang »

Već smo negde na forumu pisali da ćubu treba izbegavati u toku vožnje jer je u slučaju udesa vrlo nebezbedna. Stiropor, letvice i malo lima ili plastike nisu nikakva zaštita.

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od GoranBGD »

Znam ali ako ćemo tako i ostatak kućice je isti djavo... nema pozadi ili iza vozača nikakve konstrukcije koja je čvrsta... čak kod mene ona ugaona pozadi je skoro cela iza šasije kombija ...čak mislim da Cuba ispada bezbednija jer u slučaju udarca od pozadi koji je češća situacija nego napred udar u nešto veliko i teško i...nadvoznjake ne računam...pozadi ne bi ništa ostalo od kampera... Doduše razmišljam da stavim kuku pozadi koja će faktički biti produžetak šasije i na nju nosač za motor pa će kao biti čvrsto pozadi... ali generalno izuzetno ne bezbedna sprava... ne bi ja to terao preko 80 nikako...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od sprinter »

Ne mora biti čeoni sudar, dovoljno je da se eventualno zakači kabl, deblja grana ili bilo šta drugo na putu.
Ili situacija iznenadne promene pravca i brzine, ima da se kotrljaju kao veknice hleba, uz mogućnost ne daj bože da ispadnu iz ćube. U slučaju nezgode vozač će uvek imati podeljenu pažnju, treba da vodi računa kako reagovati na problem ispred sebe,ali i da razmišlja šta mu je sa decom gore, neka hvala.
Lično, apsolutno sam protiv da deca i samo poovremeno borave u ćubi za vreme vožnje, a da spavaju to tek ni u najavi.
Sad, sve je stvar izbora, svako se ponaša kako smatra da treba. Ja samo iznosim svoj stav i mišljenje, ne bih da bilo kome popujem.
Čuo sam za neke koji su dozvoljavali deci da budu u prikolici za vreme vožnje. Mene je pre 10-ak godina u Grčkoj na autoputu, oko 15ha sustigla Skania sa zaspalim vozačem i pregazila mi prikolicu, obrisala je asfalt njome do neprepoznatljivosti, a vozio sam 60km/h. Ne daj bože da je neko bio u prikolici.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Kamperom noću preko granice sa malom decom..

Post od GoranBGD »

Okacio bi sliku ali forum zeza pa necu ni da probam .

Prosli smo ukupno 8 gran. prelaza ..do grcke i nazad ,oba puta u sred noci , deca su spavala pozadi ,na salter sam svaki put dao 4 pasosa ,od toga je jednom i supruga spavala pozadi i to je to ..uzmu ,nista ne pitaju -pricaju ,provuku pasos, udare pecat i dovidjenja . Cak u povratku zbog izbeglica sam mislio da ce traziti da udju u kamper medjutim nista .. Tamo sam u toku dnevne voznje decu uredno vezivao u auto sedista koja koristimo u autu...bezbednosti radi i navike .
Odgovori