Pomoc iskusnih - sada za kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od singer »

Pozdrav svima
Nasao sam zanimljiv kamper na oglasima
http://www.polovniautomobili.com/kamper ... lenger-172" onclick="window.open(this.href);return false;

Bio sam da ga pogledam, ali mi treba neko sa iskustvom i iz Beograda da ode sa mnom da ga pregledamo detaljno. Pogotovo me zanima sistem za grejanje truma c6002, tj. voleo bih da proverim da li je ispravan

Hvala
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od driver57s »

kamper je iz rente, dovezen zimus iz italije, ocerupan iznutra, pola stvari ne radi, mehanika je ok, ima zadnje duple tockove pa treba obratiti paznju na tezinu. nije bas za preporuku, ili da prodavac (auto plac) iskoriguje cenu, mislim da ne vredi toliko koliko trazi s obzirom na stanje. ima kampera u boljem stanju za te pare
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Au...
A na slikama baš dobro izgleda.
A i cena je ok za to godište.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

@Singer. Za Beograd i okolinu kontaktiraj Admina, ako se neko razume, on se razume u kampere.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od Dragan »

Bogami ni Driverovo misljenje nije za podcenjivanje. On duze vremena trazi kamper za sebe pa je ziva enciklopedija za ono sto se nudi kod nas i u okruzenju.
Pozdrav svima.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od singer »

Vizuelno sam video u kakvom je stanju, ostalo je jos da proverim funkcionalnost trume c6002 i frizidera thatford n145, kao i pumpe za vodu. Ima li neko trumu c6002?
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Dragan napisao:Bogami ni Driverovo misljenje nije za podcenjivanje. On duze vremena trazi kamper za sebe pa je ziva enciklopedija za ono sto se nudi kod nas i u okruzenju.
Pozdrav svima.
Možda sam se pogrešno izrazio, ni jednog momenta nisam ni sumnjao u Driverov sud. Sreća pa je Driver već pogledao kamper.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Imam ja takvu Trumu, ja sam prezadovoljan sa grejanjem, malo troši plina, bojler je ok, šta te konkretno zanima?
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od singer »

Sve :D
Za pocetak, kako da je ukljucim i na sta da obratim paznju, kako da proverim ventil za ispustanje vode i slicno. Slazem se sa driver57s misljenjem da je potrebna korekcija cene. Koliko sam uspeo da vidim, cevi koje idu iz Trume za uduvavanje toplog vazduha su presecene na par mesta :? ali bi se to dalo srediti. Izduv prema napolje je citav, kao i jedna cev koja ide u pod i jedna koja ide ka krevetima pored kupatila. ima i jedna mnogo tanja od istog materijala za koju nemam pojma sta bi mogla da bude. Ovo bi se sve dalo srediti pod uslovom da truma nije ispustila dusu.

Hvala na pomoci
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Truma se uključuje preko svog kontrolnog panela,prekidača. Kod mene je ugrađen okrugli prekidač sa podeocima od 1-9 i sa opcijama samo grejanje kabine ili istovremeno grejanje kabine i bojlera. U samom prekidaču postoje ugrađene i dve led tinjalice. U uglu sobe imam kontrolni termometar.
Što se tiče ispuštanja vode, ugrađen mi je termoventil, prepoznačeš ga po tome što je telo crno a dugme-potezni prekidač crveno, nalazi se uz samu Trumu.
Termoventil radi ukoliko se crveni prekidač zadržava u gornjem položaju. Čim spolja temperatura padne ispod 3,4 stepena prekidač padne nadole i voda iscuri iz instalacije. Negde na Forumu, Boss je postavio sliku termoventila, malo pronjuškaj, tu je negde sigurno.

Što se tiče same Trume, kad sam kupio kamper uz njega sam dobio sva pismena uputstva i šeme, tako da imam i uputstvo za Trumu. Ukoliko ti bude trebalo, kopiraću ti ga i poslati.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od driver57s »

doduse mi smo taj kamper gledali u januaru cim je doteran iz italije bio je na it tablice, nije bio "nasminkan" za prodaju pa sam zato mnogo toga video sto mi se nije dopalo. imam oko 100 slika gde se vide neki nedostaci, vidi se i truma 6002 kao da je nestrucno vadjena pa vracena, mi je nismo probavali jer nije imao boce italijanske, a nase ne pasu (prikljucni navoj nije isti). takvu trumu koristili smo u adriji 690dp koju smo rentali 3 dana i spavali smo na -10*C a unutra je bilo +23*C, i ovo sve sto je sprinter naveo je tako na svim 6002. ona je 100% automatizovana, sama se pali, smanjuje i pojacava kad senzor koji je iznad vrata oseti temperaturnu promenu u stambenom delu, mali je potrosac s obzirom da greje i vazduh i vodu, mislim sa joj je jedino elektonika (stampana ploca) moze da pravi problem otalo je sve u duhu nemackog kvaliteta. inace celendzer 172 je vrlo ozbiljan kamper u visoj klasi, veoma konforan, sa duplim podom, jakom fordovom sasijom i snaznim dura toro tdci motorom+ 6b menjacem, vekikim toaletom sa posebnom tus kabinom, veliki frizider, 8 sedista i kreveta, tenda 5m, satelit antena, solar,.... ja samo mislim da konkretan primerak nije takvom stanju kakvo bi se ocekivalo od tog godista i "te" kilometraze, mozda sam dao suvise kritican stav, ali nije ni mala suma novca u pitanju da bi se experimentisalo, ja kad sam pregovarao za cenu bila je 20 000e i skinuo mi je na 19000 na sve nedostatke koje sam mu nabrojao. s obzirom da je trgovac automobilima nisam mu ni zamerio, jer sam primetio da se u kampere slabo razume, al mi je rekao da je kampera doterao njegov ortak jer ima sve kategorije. zato bi bilo dobro izvagati ga pre kupovine jer ako je prazan blizu 3,5t sa vodom, stvarima i putnicima bice za "C" kategoriju, a onda ni putarine, ni registracija vise nisu prihvatljivi.
marko.bg
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Sep 2015 09:47

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od marko.bg »

Postovane buduce kolege,imam jednu nedoumicu..
Stvari stoje ovako imam ponudu za jedno kamp vozilo u ekstra stanju stranac je,ali ne moze da se registruje..
Igrom slucaja nasao sam isti model kod nas,ali u obicnoj kombi verziji..
Sada me zanima sta vama konkretno pise u saobracajnoj..imam nameru znate vec sta..
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od singer »

sprinter napisao:Truma se uključuje preko svog kontrolnog panela,prekidača. Kod mene je ugrađen okrugli prekidač sa podeocima od 1-9 i sa opcijama samo grejanje kabine ili istovremeno grejanje kabine i bojlera. U samom prekidaču postoje ugrađene i dve led tinjalice. U uglu sobe imam kontrolni termometar.
Što se tiče ispuštanja vode, ugrađen mi je termoventil, prepoznačeš ga po tome što je telo crno a dugme-potezni prekidač crveno, nalazi se uz samu Trumu.
Termoventil radi ukoliko se crveni prekidač zadržava u gornjem položaju. Čim spolja temperatura padne ispod 3,4 stepena prekidač padne nadole i voda iscuri iz instalacije. Negde na Forumu, Boss je postavio sliku termoventila, malo pronjuškaj, tu je negde sigurno.

Što se tiče same Trume, kad sam kupio kamper uz njega sam dobio sva pismena uputstva i šeme, tako da imam i uputstvo za Trumu. Ukoliko ti bude trebalo, kopiraću ti ga i poslati.
Ne mogu da se setim tacno ali se ne secam da sam video selektor za izbor energenta za pec. samo kontrolni panel
Poslednja izmena od singer u 11 Sep 2015 00:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Kod mene kada nestane plina svetli trepćuće žuto. Crveno ukazuje da Truma ne radi. Za zeleno nisam baš siguran, trebalo bi da ako sija zeleno da je ok, ali nisam siguran.
Pošalji mi privatan mejl pa ću ti poslati uputstvo u PDF-u. Imam ga negde na disku, a ne znam da li mogu da ga postavim na Forum kao PDF dokument.
Što se tiče plina, nemoj da te ponese cena ili vizuelni izgled kampera. Plin je opasan do bola, zato ne rizikuj.
Cena je zaista prihvatljiva, samo povedi računa i angažuj stručnjake, ja da sam na tvom mestu, spakovao bih se i otišao u Sloveniju do Stador-a. Imaju dobar servis, pouzdani su i razumeju srpski bez problema.
Bilo bi mi drago da pazariš kamper, srećno sa kupovinom.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od singer »

Nasao sam uputsvo na netu pa ga studiram, svejedno hvala za pomoc.
Racunam se, moram da vidim koje troskove bih jos imao na tu cenu. Cenim bar 1500 da ga dovedem u red i registrujem

Jos jedno pitanje, da li je neko pravio nove duseke od sundjera i koliko ga je to zadovoljstvo kostalo? ja bih ovde sve da ih zamenim
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Odgovori