Pomoc iskusnih - sada za kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

:D
Poslednja izmena od šukitaxi u 23 Mar 2016 18:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Dobar dan svima,molim da mi neko kaze ako zna nesto omovom kamperu,i iskusniji da mi kazu uoosteno kakav je ovaj kamper kao celina iako je poprilicno starije proizvodnje,koliko vredi okvirno,ocuvan je dobro koliko sam video,motor mislim da je 240 D ali nisam siguran posto gazda nije bio tu kad sam gledao a i malo je zacepio cenu po mom misljenju pa ako moze neka pomoc bio bih zahvalan
http://picpaste.com/WP_20160322_12_48_3 ... 2stk5Z.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; http://picpaste.com/WP_20160322_12_47_5 ... cS07sP.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; http://picpaste.com/WP_20160322_12_48_2 ... pQOn24.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nadam se da sam uspeo da potavim slike,hvala svima unapred
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Nisam siguran, ali kao da je ovakav kamper bio na grzi.Možda ne ovaj, ali ovakav spoljašni je bio.
Čini mi se da je Posejdon imao podatke o njemu.
Jesi li ulazio unutra, da li mu je toalet u samom dnu kampera.
Što se tiče motora, čuo sam da je prebučan preko 70-80km.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Na grzi??nesto si izostavio neko slovcee,jeste toalet mu je na kraju sad ne znam sa koje strane bas,a ja miskim da on i nije za vise od 80km na sat da se vozi,a nadam se da ce se i Posejdon prikljuciti i reci mi nesto vise o njemu,samo da rastumacim to tovoje na grzi :D ,hvala u svakom slucaju svaka inf je dobro dosla,a ako je lakse mozda,ranije je imao Niske tablice
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od poseidon »

Ako si nekad vozio 123 200d i bio zadovoljan bicis i ovim kamperom.Ako namas vise od 60 kg opet ces biti zadovoljan,mislim zbog kreveta koji je kao kovceg.A Grza je Grza jedno od lepsih mesta u zemlji Srbiji,pogledaj malo vise ovaj forum i dogadjaje.Ima i slika sa Grze.PS Grza je u blizini Paracina.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Ne znam sto si ljut tako ako nesto neko ne poznaje,ali u svakom slucaju hvala,a nisam vozio 123 pa ne znam sta to znaci bicu zadovoljan,krs,nije krs,spor,bucan itd?a i imam vise od 60 kg
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Pogrešni si shvatio druže, niko nije ljut, svi Mi ovde na Forumu smo vrlo dobri prijatelji koji se već godinama družimo.

Što se tiče kampera o kome se raspituješ, sve je stvar ukusa i finansija, čini mi se da se duže vreme prodaje. Moj ti je savet da ne žuriš jer ne radi se o paru cipela. Kamper se ipak uzima na duže vreme, zato prvo odredi svoje prioritete i potrebe i to sad i u narednih nekoliko godina, pa tek onda pazaruj. Ako nisi do sada boravio u kamperu, možda nije loše da prvo iznajmiš kamper, pa da tek onda nabavljaš sopstveno vozilo.
Pogledaj malo teme na Forumu, na više mesta smo diskutovali o kamperima i na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine.
U svakom slučaju srećna kupovina,
Pozdrav
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

hvala lepo,otprilike ja znam kako je u kamperima,doduse boravio sam par godina u prikolicama,ali to je stacionirano,a odgovara mi nesto ovg tipa kampera u kombi varijanti,jer mi ne treba vece posto nas dvoje samo idemo,a on mi je laksi za ulazak u grad negde i parkiranje nego veci kamperi,pa zato razmisljam u tom pravcu a naravno i finansije su u pitanju svakako za sada,ali naravno sacekacu jos,i jos jedno pitanje,sta treba da pise u saobracajnoj dozvoli za ovakvo vozilo,da li se negde spomije specijalno vozilo ili sta????hvala jos jedared
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

hvala lepo,otprilike ja znam kako je u kamperima,doduse boravio sam par godina u prikolicama,ali to je stacionirano,a odgovara mi nesto ovg tipa kampera u kombi varijanti,jer mi ne treba vece posto nas dvoje samo idemo,a on mi je laksi za ulazak u grad negde i parkiranje nego veci kamperi,pa zato razmisljam u tom pravcu a naravno i finansije su u pitanju svakako za sada,ali naravno sacekacu jos,i jos jedno pitanje,sta treba da pise u saobracajnoj dozvoli za ovakvo vozilo,da li se negde spomije specijalno vozilo ili sta????hvala jos jedared
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od Sokol »

Pozdrav kolega na pravom mestu si za bilo koju informacije o kamperu a i u vezi toga, naš drug Pedja (Posedoin) je najkompententniji u vezi tvog pitanja a i savet Sprintera da ne žuriš, svi saveti su ti dobronamerni, a ti sam odlučuješ, dobro došao u našem društvu.
YU1PSO
viskodamper
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 26 Mar 2016 04:38

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od viskodamper »

To je taj sa Grze, imao NI tablice... Kol'ko ti trazi para za tog Mercedesa? Kum moga brata ga je prosle godine gledao, al' se nesto popišmanio, pa cu bas da ga pitam kakav je.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Trazi 4000 ali sam se predomislio u medjuvremenu,potrazicu jos,nemam razlog za zurbu,pa ce biti nesto nadam se,hvala svima u svakom slucaju
viskodamper
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 26 Mar 2016 04:38

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od viskodamper »

Hmmm.... Bas ti je zacepio... Izgleda da mu se ne prodaje, pa se malo igra. Evo ga i oglas od prosle godine

Slika
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

pa jeste rekao sam ja jos pre da je zacepio,al sam ipak odustao od njega,ipak je mali,nego jedno pitanje za iskusne,da li ovako stari kamperi mogu da idu po evropi zbog motora ono euro2 itd,nema neko ogranicenje?
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od Joe »

@Šukitaxi

Nisam se baš dugo javljao na ovom forumu, mislim od 2012, ali sam povremeno pogledao neka događanja na njemu. U želji da pomognem potencijalnom kamperu, pišem ovaj post.

Poštovani šukitaxi, ovaj post treba da shatiš kao dobronameran i prijateljski. Mislm da bi kupovina trebala ipak malo da sačeka, a da u slobodno vreme pročitaš postove kolega kampera i da se malo bolje upoznaš sa kamerskim živitom, putovanjima, kao i načinom letovaja, boravka na odmoru, i izletima.

Ima na forumu mnogo toga što bi trebalo znati pre nego što se opredeliš da investiraš u vozilo i potrebnu opremu za kampovanje. Tu mislim i na odluku da kampuješ, a posebno na rešenost ostalih članova porodice na takav vid odmora. Moraš malo i shatiti neke stvari koje se čitaju između redova tekstova. Kada uletiš u investiciju, potrošiš lovu, kasno je da shvatiš da to baš i nije za tebe.

Zato, pogledaj malo bolje i slike, zamisli da si tamo na licu mesta, pa tako trezvemo razmisli je l' tebi i tvojoj porodici odgovara takvo letovanje. Nije sve u nabrajanju atraktovnih destinacija, niti u kačenju značaka gde si sve bio, nego u istinskom odmoru i uživanju. Kakve su Ti finansiske mogućnosti ? Ukalkuliši sve, od registracije, obaveznog servisa pre puta, pripreme za put, pa sve do potrošnje goriva, zelenog kartona i putarina.

Tu spadaju i cene kampova, ako ćeš normalno da kampuješ. Ako planiraš na divlje da kampuješ, u tom slučaju imaš stalni problem oko nabavke vode, otpadne vode i još nekih stvari. Jesi spreman da budeš na suncu bez hladovine, da pripremaš hranu po vrućini ? Da spavaš na mestima koja nisu baš nešto bezbedna, gde je oko vas totalni mrak. Na slikama se sve lepo vidi, samo treba studioznije gledati.

Mnogo toga treba da ukalkulišeš, ne mogu se trenutno setiti svega, ali je važno i da se podsetiš koliko ukupno dana imate na raspolaganju za odmor, tvoja supruga i Ti. Ovo što sam napisao je samo mali deo onoga što bi trebalo znati, zato se bacaj na čitanje foruma, a kupovinu ostavi za kasnije. Ovo je moje mišljenje, narano da svi ne misle ovako, a na tebi je da razmisliš i doneseš svoju odluku.

Pozdrav Joe

PS. Čudi me da nisi čuo za legendarni Mercedes 200 i motor 123-ku.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Odgovori